×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

16-годишният, пострадал в Слънчев бряг, е пуснат на водния банан без придружител


16-годишният, пострадал в Слънчев бряг, е пуснат на водния банан без придружител
Децата и младежите все по-рядко гонят топката на плажа, модерните забавления сякаш вдигат адреналина им повече - някои от тях обаче са забранени за лица под 18 години, но се случи "пробив"
21 Август 2025, Четвъртък, 08:48 ч.
Автор: Тервел ИЛИЕВ, снимката е илюстративна

"За мен това е най-безопасният атракцион, защото се извършва от абсолютни професионалисти", уточни Иван Рочков, управител на фирмата, която стопанисва всички водни бази в комплекса

16-годишното момче, пострадало в Слънчев бряг, е пуснато на водния атракцион без придружител. Младежът падна от надуваем дюшек тип "банан", теглен от джет. Закаран е в спешното на УМБАЛ-Бургас в съзнание. Пострадалият е без опасност за живота. В ефира на НОВА собственикът на съоръжението подчерта, че нямат право да искат лични документи, за да проверят възрастта на туристите.

Може да се твърди, че традиционните забавления за деца и юноши като футбол на пясъка, волейбол в по-плитките части на морето или на пясъка и кратки състезания по плуване (на безопасна дълбочина) са поизместени от по-модерни забавления, но това е друга тема, касаеща цялостно обществото ни и спорта като част от него, както и двигателните фукции на нацията.

Ето подробности за случилото се.

"За мен това е най-безопасният атракцион, защото се извършва от абсолютни професионалисти. Теглим единствено с лодки. Инструктажът е устен. По наредба хора над 18 години ползват водните съоръжения самостоятелно. Непълнолетните трябва да имат придружител. Реално колегата може да бъде подведен за възрастта от ръста на момчетата. По принцип имаме ли съмнение, че нямат годините, качваме и наш служител с тях", уточни Иван Рочков, управител на фирмата, която стопанисва всички водни бази в комплекса. Той говори в ефира на НОВА.

"След като свършило забавлението, едно от момчетата се хванало за главата. Колегата е попитал какво се е случило, но е казал, че нищо му няма и си е тръгнал. След това разбрахме, че е потърсил медицинска помощ в пункта заради световъртеж. Извикана е линейка и полиция. Веднага изпратих отговорника на базата и капитана да проверят какво се случва. Вчера морето не беше бурно, не знам как се е ударил. Факт е, че понякога хората падат от атракциона, с жилетки са и се качват обратно", допълни той.

По думите му единствено за ползване на джетовете е необходимо да се подпише писмена декларация.

Припомняме, че 16-годишният юноша от София бе откаран в УМБАЛ-Бургас със съмнения за сътресение на мозъка, след като ползва воден атракцион в района на Централния плаж в Слънчев бряг. Около 15:30 ч. вчера той и двама негови приятели се качват на "плаващ дюшек". По информация на ОДМВР Бургас по време на движение лодката завила рязко и момчето паднало във водата, след което сам се качил при приятелите си.

При слизането на брега никой от тримата няма оплаквания, но падналият бил с леко кръвотечение в областта на брадичката. Отказал помощ, но само след няколко метра рязко му прилошава и получива световъртеж.

Прегледан е от лекар в Медицинския център на плажа, който бързо се усъмнява, че може би става въпрос за комоцио и вика екип на Спешна помощ. 16-годишният е откаран до УМБАЛ-Бургас. Малко по-късно, след преглед, младежът е изписан от болница в добро здравословно състояние и се връща в курорта.

Още по темата:


В категории: Несебър , Животът


Тервел ИЛИЕВ Автор
Тервел ИЛИЕВ
11
Коментара
11
Коментара по темата
11.
Славейков махала
21.08.2025 12:36:05
0
3
Вис 2 нямат късмет тази година...
10.
Ойт
21.08.2025 10:44:47
0
11
Трябва да се забранят тези водни атракциони! Навремето, когато имаше такива, имаше и много по-голям надзор. И тези, които караха моторниците бяха нормални мъже. Сега масово са някакви татуирани, напомпани, брадати, наркомани, без грам акъл в главите си. Редовно карат така, че да обърнат бананите или водните дюшеци, без да им идва на акъла, че не на всеки би понесло подобно поведение!
И задължителни проби за алкохол и наркотици преди да се качат да управляват джетовете и моторните лодки!
9.
Синбад
21.08.2025 10:24:28
0
8
Разбира се, че служителя има право да иска документ за самоличност, за да установи възрастта на детето. По GDPR няма право да записва и обработва данните, но не е никакъв проблем да поиска удостоверяване на възрастта. Същото е и в магазините - може и трябва да се отказва продажбата на алкохол и цигари на непълнолетни.
8.
Ааааааа
21.08.2025 10:08:27
0
8
" 16 годишния е пуснат на банана, без придружител " Кой го е пуснал ?! Защо не са арестувани вече ? Защото не е починало ли детето ? Иззет ли е банана, проверки има ли ?
7.
Айде нЕма нyЖда !
21.08.2025 10:02:32
0
5
Едно време: Дървени кораби с железни капитани.

Днес: Железни кораби с дървени капитани.
6.
Мисиркиииии
21.08.2025 10:01:53
0
10
Разбираме, че искате да изкарате само родителите виновни пак, и оправдаете бизнесмените мутри, но пуснат и слона от зоологическата и него ли ще качат на банана ? Вярно е че и родителите имат вина, но съоръжението е рекламирано като напълно безопасно. Даже напротив, бизнесмените ги стимулират да се качват, лъжат хората. Те са позволили това с цел парична облага. И не са само те. Изродите в хранителновкусовата ни лъжат, че и химиите, отровите които слагат в храните са безвредни и не убиват, но лъжа най нагло с ваша помощ. Вие сте част от тези убийства заедно с контролните органи и политиците .
5.
Едно да знаете
21.08.2025 09:49:13
1
8
Политик каже ли ви, че ще работи за бизнеса, това означава, че ще ви избива с бизнеса. Ще ви прогонва, мачка, трови, няма да ги проверява, контеолира, защото бизнесът ще му плаща. А ходете и гласувайте пак. Всички ви се кълнат, че ще работят за тях, против вас
4.
ГРАЖДАНИН
21.08.2025 09:45:31
0
11
Много зачестиха инцидентитеи това трябва да сигнал ...
3.
Е за това уродите
21.08.2025 09:37:47
0
11
Не искат проверки. " Защо ни проверявате " " не можем да работим спокойно " аааах маам... Не можели спокойно да гърчат избиват хората. Не искали проверки от държавата. Държавата ги тормозила. Свободни пазариии.. На ви сега свободни пазари. Свободно си ви избиват и гърчат
2.
Истината
21.08.2025 09:29:31
0
17
Бизнесът, търгашите, убиват навсякъде ! В хранителновкусовата, по фабрики и заводи, в магазините, по плажовете, навсякъде. Тровят, мачкат, гърчат хората за повече богатства. Алчността им няма граници. Разходи никакви не искат да правят. Съкращават от всичко. За пари ще качат и пеленаче с 90 годишния му прадядо на банана. Коланите по парашутите ще суркат 10 години само да не дадат пари за нови. Парашута от осраните си гащи ще го закърпят но нов няма да купят изродите алчни. В храните ви цианкалий с говна ще сложат ако им излиза по евтино. Най добрия капиталист е мъртвия ! Или те, или ние народа. За сега ние губим. Унищожават ни с милиони.
1.
да бе да
21.08.2025 09:29:15
2
16
Теглят бананите като луди. Нали сме виждали как изхвърчат хората. С тази скорост си е направо убийство, ама на безопасно било.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Една година затвор за жена, удряла служители в магазин Една година затвор за жена, удряла служители в магазин Деянието се отличава с изключителна дързост Оригиналният футболен екип и билет от „лудото американско лято“, изложени само на едно място, вижте къде са Оригиналният футболен екип и билет от „лудото американско лято“, изложени само на едно място, вижте къде са Изложбата в Central Park Burgas привлича стотици посетители с уникални артефакти от най-славните мигове на българския футбол Разбиха ОПГ близо до София Разбиха ОПГ близо до София Бандата е разпространявала дрога Прокуратурата обжалва оправдателната присъда на Лена Бориславова Прокуратурата обжалва оправдателната присъда на Лена Бориславова Тя беше подсъдима за документално престъпление Местят Благомир Коцев във Варна? Местят Благомир Коцев във Варна? Върховният касационен съд реши делото срещу градоначалника и останалите подсъдими да е в морската столица Председателят на АИКБ: Показахме, че алтернатива на бюджета има Председателят на АИКБ: Показахме, че алтернатива на бюджета има Той коментира, че предприемачите няма да се откажат да настояват за корекции между двете четения на закона Потоп удари Варна, градушка помля Стара Загора Потоп удари Варна, градушка помля Стара Загора Улица в морската столица се превърна в река само за минути Трета световна и крах на САЩ и долара: „Икономист“ за 2026 Трета световна и крах на САЩ и долара: „Икономист“ за 2026 Либерал-глобалисткото списание винаги пълни корица с всичко налично. 20% от него по налучкване все се сбъдва В „Терма Нумера“ се провежда първото в България професионално обучение за сауна специалисти В „Терма Нумера“ се провежда първото в България професионално обучение за сауна специалисти Какво е Aufguss и как да се практикува безопасно, разкриват ексклузивните партньори на хотелския комплекс и Deutsche Sauna-Akademie Митко отиде да краде в Българово, а се изгаври сексуално с 87-годишна баба Митко отиде да краде в Българово, а се изгаври сексуално с 87-годишна баба 42-годишният рецидивист влязъл взлом в къщата на старицата, но намерил какво да отмъкне, затова пък задоволил нуждите си
Съдия от „Мис Вселена“: Конкурсът е нагласен Съдия от „Мис Вселена“: Конкурсът е нагласен Подаде и оставка след разкритието Украйна купува газ от САЩ на цената на злато Украйна купува газ от САЩ на цената на злато Преди Майдана за 1000 кубически метра се плащали 150 долара, а сега - 400, но гривната спрямо американската валута се обезценила осем пъти Джордж Клуни изплаши феновете си: И той ли се разболява от деменция Джордж Клуни изплаши феновете си: И той ли се разболява от деменция Актьорът признава, че вече му е по-трудно да запомня репликите си Зеленски пристигна в Турция: Подновяват преговорите за мир в Украйна Зеленски пристигна в Турция: Подновяват преговорите за мир в Украйна Все още не е ясно дали специалният пратеник на САЩ Стив Уиткоф ще присъства Тръмп каза, че Саудитска Арабия ще инвестира 600 млрд. долара в САЩ, Мохамед бин Салман обещава 1 трилион Тръмп каза, че Саудитска Арабия ще инвестира 600 млрд. долара в САЩ, Мохамед бин Салман обещава 1 трилион Това е първото посещение на престолонаследника в Белия дом от повече от седем години и той беше посрещнат от Тръмп с помпозна церемония на Южната морава Защо Кристиано Роналдо присъства на вечерята в Белия дом? Защо Кристиано Роналдо присъства на вечерята в Белия дом? На трапезата бяха още "бъдещи трилионери“ - престолонаследникът Мохамед бин Салман, предприемачът Тим Кук и технологичният маг Илон Мъск Тръмп обяви Саудитска Арабия за основен съюзник на САЩ Тръмп обяви Саудитска Арабия за основен съюзник на САЩ Двете страни поддържат перфектни отношения Атака по военни обекти в Русия с американски ракети АТАКМС Атака по военни обекти в Русия с американски ракети АТАКМС Властите в Киев настояват САЩ да им предоставят и "Томахок", чиито обсег е около 2500 километра  50 см сняг в Турция 50 см сняг в Турция Кога ски сезонът там ще бъде открит? Кремъл обвини Полша, че се поддава на русофобия Кремъл обвини Полша, че се поддава на русофобия Експлозията по линията Варшава – Люблин, която свързва полската столица с украинската граница, последва поредица от палежи, саботажи и кибератаки в Полша
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Да спрат парите за касички и бухалки, вместо да вдигат данъци и осигуровки Виц на деня Виц на деня - Иванчо, кой материал е по-твърд - дървото или желязото?
- Дървото, госпожо. Никой не казва, пипни да видиш как съм го нажелязил.
Виц на деня Виц на деня Мъж към жена си:
- Как така майка ти се е почувствала по-добре? Аз вече се уговорих с гробарите!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако мъж е на колене пред жена, значи и прави предложение. Ако жената е на колене пред мъжа, значи е приела предложението.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори