На „Кулата“ хванаха каналджия, превозвал нелегално китайски мигранти
Сръбският гражданин, който е имал и български документ за самоличност, е превозвал с джип седем граждани на азиатската страна
Сръбски гражданин е задържан преди граничния пункт "Кулата", а в автомобила, пътуващ за Гърция, са установени 7 нелегални мигранти от Китай, съобщава БНР.
Акцията е проведена от служители на Гранично полицейско управление - Петрич, като автомобилът е спрян за проверка след анализ на риска.
Сръбският гражданин, който е имал и български документ за самоличност, е превозвал с джип седем граждани на азиатската страна, които са влезли в страната ни незаконно, през зелена граница.
Каналджията е трябвало да ги преведе през шенгенската граница в Гърция, а от там да ги поемат други хора по веригата и от пристанищата в южната ни съседка да им осигури придвижването до вътрешността на Европа.
Мъжът, превозвал незаконно чужди граждани, е в ареста на граничното полицейско управление в Петрич, а мигрантите от Китай са настанени във временен лагер в София.
Това е вторият случай на осуетен опит за нелегален трафик на хора от България към Гърция през граничен пункт "Кулата" за този месец. Преди две седмици граничните полицаи задържаха микробус, пълен с нелегални мигранти, отново от Китай. В нелегалния канал участват хора от няколко държави, включително и от България.
По случаите се води разследване под наблюдението на прокуратурата.
Сензация в Италия: Шави да вади Милан от кошмара
Какво се случва в Габрово след бедствието
Сензация в Италия: Шави да вади Милан от кошмара
26/05/2026, Вторник 19:33
0
Страшен обрат с времето
Бургазлия игра срещу хевиметъл звезди на стадиона на Левски
Полицията издирва две деца от Варна
Прокуратурата отчете колко и какви дела има срещу прокурорския син Васил Михайлов
Масажистка и балерина напират за короната на Мис Силикон
КАТ слага край на "криенето в храстите" и пренасочва патрулите и камерите към най-опасните отсечки в страната
Затварят частично АМ Тракия в посока Бургас. Дано да бъде последният ремонт през сезона, зове туристическият бранш
България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика
Бургас посреща древни гиганти: Маслинови дървета на 2800 години и тонове история идват в морския град
Още три звезди от Висшата лига ще играят на "Лазур" в "Мача на Надеждата"
