Големият пожар край с. Маринка изпепелил над 5 хил. дка, БМВ, каравана и няколко оранжерии

ОДМВР Бургас обяви, че разследването продължава, а точната стойност на загубите е в процес на изясняване
Сериозни щети е нанесъл големият пожар, който избухна през уикенда и премина през землищата на три села в региона - Маринка, Извор и Твърдица. В днешната хроника на ОДМВР Бургас се изнесе официална информация за хода на разследването.
Пожарът е обхванал над 5 хил. дка земеделски земи, пасища и два частни имота. Свидетели съобщават, че огънят е тръгнал от североизточния край на засегнатата територия и се е разпространил на югоизток.
Огненият ад от Маринка тръгна към с.Твърдица
Една от най-засегнатите собственици е 41-годишна бургазлийка, чийто имот е бил почти напълно унищожен – изпепелени са туристическа каравана, автомобил БМВ с прекратена регистрация, нова стопанска постройка, моторна косачка, 300 метра силов трифазен кабел и 2 000 метра маркуч за капково напояване.
Затвориха пътя за Малко Търново заради големия пожар край с. Маринка
Огънят е обхванал и оранжерии, които са изпепелени. Унищожени са още стърнища в землищата на с. Извор и с. Твърдица.
В гасенето са участвали няколко екипа на РСПБЗН, доброволци, както и самите собственици и ползватели на земеделските земи.
ОДМВР Бургас обяви, че разследването продължава, а точната стойност на загубите е в процес на изясняване. По случая е образувано досъдебно производство. Очакват се резултати от експертизите и разпити на очевидци, за да се установи причината за пожара.





















Щаб от 10 човека от селото, които да не да са назначени, а да искат да са в него.
Анализ от пожарите, от педходните 10 години и набелязани мерки, за да не се повторят.
Водни ресурси, които да са готови за гасени - чешми, язовири, бидони, пожарогасители и най-важното - будни граждани!!!