Крайно опасните пожари в България са 3! Хеликоптери и самолети идват на помощ от ЕС
Задействахме Механизма за гражданска защита на Европейския съюз, 5 страни незабавно се отзоваха
Главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", коментира множеството пожари, които бушуват на територията на страната. По думите му три от стихиите са особено опасни.
"Струмяни, Лесово и Трън са основните три места, на които се изисква по-специално внимание, по-голямо съсредоточаване на ресурси, така че да не се допусне тези пожари да се разраснат неконтролируемо", каза той.
"Задействахме Механизма за гражданска защита на ЕС, като ще ни бъде предоставена помощ, изразяваща се в четири хеликоптера и два самолета, съответно предоставени от Франция, Чехия, Словакия, Унгария. Това са хеликоптерите, а двата самолета са от Швеция. Те започват постепенно да пристигат днес следобед и след преминаване на съответните процедури, свързани с безопасността на екипажите, ще започваме да ги насочваме да ни подпомагат на терен", сподели Джартов в ефира на БНТ.
Още за пожарите в страната:
Нова огнена стихия в страната, изгоряха 10 къщи! Стотици доброволци се мобилизират
Пламна пожар в голям роден град
Няма опасност за хората в Горица, големият пожар край Маринка пък е напълно овладян




















Следващите изгорели ще са същите тези продажни педофили.