×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бум на туристи на Северния плаж в Бургас – четири пъти повече посетители за 5 години


19 Юли 2025, Събота, 18:00 ч.
Автор: Димитър КИРЯКОВ, видео: Димитър КИРЯКОВ

Цените са символични, обслужването – на ниво, а чужденците идват все по-често

През последните години Северният плаж в Бургас се утвърди като един от най-предпочитаните плажове не само в региона, но и в цялото българско Черноморие. В основата на развитието му са ниските цени, съчетани с , отлично поддържана инфраструктура.

От 2019 г. насам, когато плажът премина под настоящото концесионно управление, броят на посетителите е нараснал четири пъти, показа проверка на Флагман.бг.

Този впечатляващ ръст се дължи на редица фактори, сред които се открояват високото ниво на поддръжка, достъпните цени и разнообразието от услуги и активности, които се предлагат на плажуващите. Плажът е пример за това как ефективното и отговорно управление може да превърне една крайбрежна ивица в атрактивна дестинация с европейски стандарт, категорични са експерти в областта на туризма..

Един от най-забележителните аспекти, които отличават Северния плаж в Бургас, е ценовата политика. Цената за чадър и шезлонг е символична – само 1,20 лв. за всяко, или общо 3,60 лв. за комплект, което го прави безспорно най-достъпния плаж не само в България, но и в по-широк европейски контекст.  Така, за съвсем скромна сума, туристите могат да се насладят на удобство, за което на други места ще платят десетократно повече.

Плажът е не само евтин, но и изключително добре поддържан, което е особено важно предвид голямата дължина и площ на ивицата, смятат хората, които редовно го посещават.

Поддръжката включва ежедневна грижа за чистотата, контрол върху безопасността и модернизиране на инфраструктурата. Това осигурява спокойствие и комфорт както за семейства с деца, така и за по-млади туристи, търсещи активна почивка.

Интересът към Северния плаж идва от различни краища на Европа. Извън българите, които са най-лоялните клиенти и ползватели на ивицата, най-сериозен е делът на туристи от Полша, Франция и Германия, като броят на чужденците расте с всяка изминала година, отчита концесионерът Симеон Цветков.

От миналата година концесионерът на плажа активно работи върху развитието на спортни и развлекателни дейности. Северният плаж вече разполага с модерно оборудвани зони за плажен волейбол и ръгби, както и с различни водни атракции.

"Целта е да се предложи не само място за отдих, но и възможности за движение, спорт и забавление под открито небе. До края на текущия сезон се очаква разширяване на спортната инфраструктура с още нови и иновативни предложения, насочени към всички възрастови групи", каза Цветков пред Флагман.бг.

Северният плаж в Бургас днес е доказателство, че качеството на туристическото обслужване не зависи единствено от мащаба на инвестициите, а най-вече от правилния подход, внимание към детайла и ангажираност към хората. Очевидно е, че когато един плаж бъде поверен в добри ръце, резултатите не закъсняват.

Повече за управлението и бъдещите планове може да научите от нашия специален репортаж със Симеон Цветков:.


В категории: Бургас


Роналдо задмина Меси
Роналдо задмина Меси 07/09/2025, Неделя 20:00 0
България Всички новини
Почернен баща: Масово тровят децата с наркотици, цената тръгва от 5 лева Почернен баща: Масово тровят децата с наркотици, цената тръгва от 5 лева "Искаше да се спаси, но не можа", каза майката на загиналия след фатална доза Румен от Ботевград Вселената се усмихва на 3 зодии Вселената се усмихва на 3 зодии Очакват се много по-добри дни за тях Плевен се тресе, малки и големи се вдигнаха на протест Плевен се тресе, малки и големи се вдигнаха на протест В града продължават да бедстват, заричат се, че гневът им ще нараства до решаването на проблема. Днес пътят София-Русе бе затворен Голям роден язовир се превръща в пустиня, местните искат незабавна намеса на държавата Голям роден язовир се превръща в пустиня, местните искат незабавна намеса на държавата Оголените брегове напомнят на пейзаж от апокалиптичен филм Нападнаха дома и колата на родна екоактивистка Нападнаха дома и колата на родна екоактивистка Екшън в село Шатрово "Баба Турбо" от българско село даде ценен урок на младите "Баба Турбо" от българско село даде ценен урок на младите Да не се отказват и да спортуват Пътят София-Русе е блокиран Пътят София-Русе е блокиран Плевенчани искат вода Тръмп планира посещение в България през ноември Тръмп планира посещение в България през ноември Една приятелка на Мелания препоръчала Бургас, заради морето, виното, а и защото в ж.к."Славейков" правят чудесна шкембе чорба Село Варвара празнува Село Варвара празнува Община Царево и Кметство Варвара напомнят, че празничната програма продължава Страх от екологична катастрофа в района на... Страх от екологична катастрофа в района на... Язовир "Батак"
Фицо с прелюбопитно мнение за Путин Фицо с прелюбопитно мнение за Путин Ето какво каза Бургазлията Стоян Копривленски подчини Краля на бургерите Бургазлията Стоян Копривленски подчини Краля на бургерите Боят завърши без нокаут, съдиите отсъдиха категорично в полза на българина Петима загинаха след удар между лодка с мигранти и кораб на брегова охрана Петима загинаха след удар между лодка с мигранти и кораб на брегова охрана В Турция Необичаен инцидент с мечка в Турция Необичаен инцидент с мечка в Турция Животното преяде, ветеринари се намесиха Мощна стачка и искане за 32-часова работна седмица в... Мощна стачка и искане за 32-часова работна седмица в... Лондон Нов силен трус в съседна страна Нов силен трус в съседна страна Земята пак се разтресе в района на Синдирги Известна рускиня шашна мнозина със сватбеното си облекло (СНИМКА) Известна рускиня шашна мнозина със сватбеното си облекло (СНИМКА) Ето какво избра моделката Маша Обявиха причината за трагедията с прочутия фуникуляр "Глория" Обявиха причината за трагедията с прочутия фуникуляр "Глория" Повредата е в кабела свързващ дерайлиралия вагон Зеленски си вярва: 60% от украинските оръжия били собствено производство Зеленски си вярва: 60% от украинските оръжия били собствено производство "И това са мощни оръжия, с редица модернизации", поясни той Еврото идва, парите излизат изпод дюшека – рекордни депозити в банките Еврото идва, парите излизат изпод дюшека – рекордни депозити в банките Продължава тенденцията хората да предпочитат да изтеглят заем за по-дълъг срок, за да имат по-ниска вноска
Бойко Борисов Бойко Борисов Разделението винаги ни прави по-слаби, а общата воля гради бъдеще! Виц на деня Виц на деня - Кое е най-гадното име за тъща?
- Надежда.
- Е, що, бе?
- Защото надеждата винаги умира последна...
Виц на деня Виц на деня Конкурс за красота. На една от финалистките и задават въпрос:
- Очаква до края на годината светът да свърши. Това притеснява ли Ви?
- Ни най-малко! Стига да не свърши в мен!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако имаш шофьорска книжка, но нямаш кола, ти си дипломиран пешеходец!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори