Убиха полковник от украинските служби в Киев (ВИДЕО)
Следствено-оперативна група е извършила оглед на местопроизшествието
Полковник от Службата за сигурност на Украйна (ССУ) беше застрелян днес в Киев, съобщиха източници от правоохранителните органи, цитирани от вестник „Украинская правда“.
Около 9.00 часа мъж се приближилдо полковник Иван Воронич и произведе пет прицелни изстрела с пистолет, след което избягал от местопрестъплението.
В резултат на стрелбата жертвата е получила множество огнестрелни рани и е починала на място.
Следствено-оперативна група е извършила оглед на местопроизшествието.
В официално изявление се казва: „По случая с убийството на служител на ССУ в Голосеевски район (в югозападната част на Киев) е образувано наказателно производство. ССУ и Националната полиция предприемат комплексни мерки за изясняване на всички обстоятелства около престъплението и за подвеждане под отговорност на виновните.“
Разследването се води по член 348 от Наказателния кодекс на Украйна (посегателство върху живота на служител на реда).
Президентският вот през октомври: Първият голям тест за стабилността на управляващите
Абсурдно убийство: Мъж удуши майка си, а в участъка се престори на заспал
Кървава драма: Млада жена загина след шокиращо нападение
Ива Петрова: Политическият разговор трябва да отстъпи място на експертния в името на устойчивото бъдеще на комплекса "Марица-изток"
Радев бистри футбола с делегация на Барса
След скандал в мрежата: Глобиха Александър Кадиев
Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница
Като в хорър филм: Слон-убиец погуби 4 човека от едно семейство
АЕЦ „Козлодуй“ затъва в дългове, проф. Касчиев алармира за раздути обществени поръчки
Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство
Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда
Лудост на АМ Тракия: Дете с крака през прозореца при 130 км/ч
