×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Правителството предлага ген. Емил Тонев да бъде преназначен за началник на НСО
  • Румънски турист изчезна в района на връх Ботев, ПСС го издирва
  • Виена ще бъде домакин на Евровизия 2026 година Виена беше избрана за домакин на Евровизия 2026г., най-голямото музикално събитие на ...
  • 76 загинали при катастрофа на автобус, превозващ мигранти в Афганистан
  • Австрия въвежда задължително лятно училище за деца с недостатъчни знания по немски език
  • Въоръжени мъже нападнаха джамия и убиха най-малко 13 души в Нигерия
  • От 14:15 ч. до 16:40 ч. днес ще се ограничава движението в участъла от разклона за Мирково до Челопеч на Подбалканския път заради колоездачната обиколка
  • Началниците на генералните щабове на страните от НАТО се събират, за да обсъдят ситуацията в Украйна
  • Общинският съвет в Плевен заседава извънредно заради кризата с водата
  • Овенът да се пази от измамници, а Водолеят – от енергийни удари
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Крачка напред към МБАЛ-Царево, до 3 години туристическият град ще има нова болница


Крачка напред към МБАЛ-Царево, до 3 години туристическият град ще има нова болница
Подготовката за Лято 2025 тече с пълна сила, до 10 юни всички ремонти ще са финализирани, каза кметът Марин Киров след сесията на Общинския съвет
20 Май 2025, Вторник, 11:10 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Лечебното заведение ще разполага с 60 легла, 35 стаи и отделения по неврология, хирургия, хемодиализа и рехабилитация

Общинският съвет на Царево одобри предложението сградата на Медицинския център в града да бъде обявена за частна общинска собственост. Това е важна стъпка към модернизирането на здравеопазването в региона, която ще подобри качеството на туристическата услуга, която се предлага през летните месеци. Също така решението е част от подготовката за включване в процедура по Закона за насърчаване на инвестициите и цели да се изгради многопрофилна болница за активно лечение в Царево.

Единодушно бе приет и Подробният устройствен план (ПУП), който предвижда разделянето на терена на четири урегулирани имота, предвидени за МБАЛ, База за спешна медицинска помощ, трафопост и комуникационно съоръжение.

Марин Киров: Започваме годината в Царево с размах – медицински център, болница, спортна зала...

Процедурата по изграждането на МБАЛ-Царево обаче съвсем не е приключила, уточни кметът Марин Киров пред Флагман. По думите му, ще се проведат още 2 сесии на Общинския съвет, които ще са ключови за бъдещето на болницата.

„Имаме частен инвеститор, които вече е осигурил финансиране. Строителството на МБАЛ-Царево ще започне, след като бъде съборена старата сграда до в момента съществуващия Медицински център, като процедурите са такива, че в срок до 3 години новата сграда ще бъде построена. Тя ще разполага с 60 легла, 35 стаи и няколко отделения - Неврология, Хирургия, Рехабилитация, Хемодиализа. Предвидени са и консултативни кабинети”, каза кметът.

Корейско-българско дружество ще строи многопрофилна болница в Царево

Той подчерта, че за успеха на МБАЛ-Царево е необходимо 3 фактора да бъдат изпълнени - да има осигурено финансиране, лечебното заведение да има достатъчен капацитет и да има персонал, който да обслужва пациентите. Засега се очертава, че и трите фактора са изпълнени.

Съветници в Царево приеха и предложението на кмета на територията на общината младежката общност да може да използва безвъзмездно определени площи за реализиране на свои бизнес решения. Инициативата има за цел да насърчи предприемаческия дух и социалната активнос ред младите хора. Тя се провежда за втора поредна година, след като през сезон 2024 г. бе отчетен изключителен успех.

Царево е място, в което хората от април до октомври могат да пребивават спокойно

„Миналата година стартирахме с няколко точки на територията на общината. В Лозенец младежи отвориха ресторант, който потръгна добре, а в Царево се сдобихме с увеселителен парк”, подчерта пред Флагман кметът Марин Киров. Предстои да разберем какви ще са младежките бизнеси през това лято.

Междувременно подготовката за Лято 2025 върви в пълна сила в общината. Киров заяви, че до 10 юни всички ремонти ще са финализирани и Царево ще посрещне сезона с масово обновена пътна инфраструктура. Всички щети от наводнението преди 2 години са отстранени, а до 2 седмици ще бъде открит и новият пешеходен мост.

 


В категории: Царево


Още рокади в полицията
Още рокади в полицията 20/08/2025, Сряда 11:49 0
Флагман.БГ Емил Тонев ще оглави НСО Емил Тонев ще оглави НСО 20/08/2025, Сряда 11:29 0
7
Коментара по темата
7.
Единственото
20.05.2025 17:35:45
0
2
Което предстои от тези всичките сиромаси на снимките е ново двойно увеличение на данъците !
Честито на гражданите !
6.
Lopi
20.05.2025 15:47:59
0
2
Фантазии.пак ще двигате санаците . Нищо няма да стане да знаете. Видях ме ве вече. Квот направи Липчев това стана .сега вие поне го поддържате. НЕМОЖАЧИ.
5.
Хаха
20.05.2025 13:02:10
0
7
И къде ви е персоналът , в София има недостиг на сестри ,вие в Царево намерихте.
4.
Гробарската шайка в действителност
20.05.2025 11:22:54
1
4
Хакам ти Го е гъза и човката нещастник......
3.
Гробарската шайка в действителност
20.05.2025 11:21:12
0
8
Крачка напред...5 назад....корумпета и мъжки курви.
2.
euro dengi za partiq grebi
20.05.2025 11:16:15
3
2
idi v kitai togaz kot ne ti haresva

te sa praqt za bejancite ne za takiz kat teb
lajat mestnite selqni

i centrove i u4ili6ta 6e vi obe6taqt samo i samo da sa lapnat euroto oba4e vii 6e si pla6tate bejancite ne troina koalicia bsp/grebi/dps da ne zabraite koi sa
1.
Гробарската шайка в действителност
20.05.2025 11:12:24
0
7
Китайците ги строят за 3 месеца
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Автомобил бе ударен от мълния цели три пъти, ето какво се случи Автомобил бе ударен от мълния цели три пъти, ето какво се случи Видеорегистраторите на автомобили, които са били близо до мястото на инцидента, са заснели случилото се Трагедия! Блок остана без тераси след прекъснато саниране, бивш футболист падна и загина Трагедия! Блок остана без тераси след прекъснато саниране, бивш футболист падна и загина Балконите на хората са напълно открити и с изрязани парапети, което доведе до смъртен случай Meteo Balkans: Екстремно суха почва в България Meteo Balkans: Екстремно суха почва в България Според последните сателитни измервания на почвената влажност от неделя, 17 август 2025 г., голяма част от Балканите е изправена пред сериозен дефицит на влага през това лято Хармония между природа и производство в една от най-добрите индустриални зони у нас Хармония между природа и производство в една от най-добрите индустриални зони у нас Фаза 1 на Индустриалния и логистичен парк-Бургас е на прага на пълното си запълване Нагли търговци измислят собствен курс евро - лев Нагли търговци измислят собствен курс евро - лев В повечето случаи умишлено и без причина повишават цените на стоките Колоездачна обиколка променя движението в участък от Подбалканския път Колоездачна обиколка променя движението в участък от Подбалканския път От 14:15 ч. до 16:40 ч. поетапно ще се ограничава движението в 9-километровия участък от разклона за Мирково до Челопеч Още рокади в полицията Още рокади в полицията Направени са преназначения Мъж се удави в морето край Царево Мъж се удави в морето край Царево Мъж на 59-години беше изваден от морето в района на Попския плаж в Царево. Джигитът, хванат до Бургас с 200 км/ч, криел номера си с нанофолио Джигитът, хванат до Бургас с 200 км/ч, криел номера си с нанофолио От началото на юли са засечени над 1600 шофьори, които са се опитали да скрият регистрационните си табели Емил Тонев ще оглави НСО Емил Тонев ще оглави НСО Това предложи кабинетът
Тръмп се превърна в ... матрьошка Тръмп се превърна в ... матрьошка Дървената фигурка с неговия лик е сред най-търсените в Москва Шест загинали при пожарите в Испания и Португалия Шест загинали при пожарите в Испания и Португалия Испанският премиер обяви "национален пакт за климатичната криза" Зеленски отказа среща с Путин, а гаранциите за Украйна неясни Зеленски отказа среща с Путин, а гаранциите за Украйна неясни След като лидерът от Киев отказа да се срещне с руския си колега в Москва, Тръмп се извъртя за разполагането на американски войски в бившата съветска република Арестуваха 16 души заради безредици в Белград Арестуваха 16 души заради безредици в Белград Хора протестират масово срещу Вучич Фалшив Джъстин Бийбър измами цял нощен клуб Фалшив Джъстин Бийбър измами цял нощен клуб В САЩ Жандармерия патрулира на плажове по Черноморието, забраниха къпането Жандармерия патрулира на плажове по Черноморието, забраниха къпането Спасители са развяли червения флаг по цялото румънско крайбрежие, а жандармерия патрулира плажа Окръжна прокуратура-Бургас удължи ареста на тримата задържани за трагедията в Несебър Окръжна прокуратура-Бургас удължи ареста на тримата задържани за трагедията в Несебър Поне до четвъртък в ареста остават капитанът на лодката Христо Раев (43 г.), морякът Камен Тенев (45 г.) и управителят на водната база Петко Стефанов (52 г.) – и тримата от Бургас Издъхна известен фотограф, който бе жестоко пребит, защото направил забележка Издъхна известен фотограф, който бе жестоко пребит, защото направил забележка Обвиняемият за смъртта му е задържан и съдът постанови постоянна мярка „задържане под стража“ Дете почина от рядка инфекция, причинена от „амеба, разяждаща мозъка“ Дете почина от рядка инфекция, причинена от „амеба, разяждаща мозъка“ Симптомите се появяват в рамките на няколко дни и бързо водят до гърчове, кома и смърт Извънредно! Запалиха бял "Торос" пред турския парламент, ето какво символизира (СНИМКИ) Извънредно! Запалиха бял "Торос" пред турския парламент, ето какво символизира (СНИМКИ) Запаленият автомобил не е случаен
Бойко Борисов Бойко Борисов Нали в Гърция са с евро и българите ходят, няма страшно Виц на деня Виц на деня - Тате, каква е разликата между пушката и картечницата?
- Ами, представи си, че първо говоря аз, а после - майка ти...
Виц на деня Виц на деня - Иванчо, кажи честно кой ти написа домашното?
- Госпожо, честно не знам! Легнах си рано.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Фразата, че мъжете искат само едно нещо, обикновено се употребява от жени, от които мъжете и това не искат!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори