Извънредно! 7 деца са в болница, натровиха се с вода с белина в забавачница

Те са настанени в болница
Седем деца от ДГ "Звeздичка" във Варна са настанени в университетската болница "Св. Марина" след като са пили вода, в която е имало остатъци от белина.
Диспенсърът за минерална вода е бил извън изправност, затова от заведението използвали кана за преваряване, която не е била добре измита, предава БНР.
ще останат под лекарско наблюдение още две денонощия в университетската болница "Света Марина". Състоянието им е добро, родителите им са с тях. Това съобщиха на брифинг заместник-кметът на общината Снежана Апостолова и директорът на дирекция "Здравеопазване" Анастасия Георгиева. Районна прокуратура - Варна разследва инцидента в ДГ "Звездичка".
Заместник-кметът Снежана Апостолова обясни, че инцидентът е станал, след като помощник-възпитател е забравил чайник с вода, в която е имало два пръста белина.
"След като свършва водата в диспенсера, чайник, който се намира също в групата, е взет от едната от госпожите, които са в групата, и на 7 деца е налято от този чайник. Когато те започват да пият, казват, че водата е горчива и мирише. След това се взимат чашките от децата и се започва разследване какво се е случило. В чайника, който е бил пълен с вода и в него, по думи на помощник-възпитателя от предната смяна, е поставен такъв дезинфектант около 2 пръста. Веднага поискахме чайника да бъде запазен и да ни бъде изпратена снимка на препарата, който е поставен. За съжаление в този момент вече чайникът е бил изпразнен. Това, което сме уведомени е, че става въпроса за белина, като е сниман препарата, който е белина".
По-късно от пресцентъра на Районната прокуратура във Варна съобщиха, че по случая се води разследване.
От прокуратурата посочват, че днес е получен сигнал за седем деца, посещаващи детска градина в града, за които има съмнение, че са пили вода с остатъци от дезинфекционен препарат.
Децата са отведени в болнично заведение, където за тях са се погрижили специалисти, в добро състояние, но въпреки това са оставени за наблюдение в УМБАЛ "Света Марина", където предстои да бъдат извършени експертизи за изясняване на точното им състояние и дали са получили телесни повреди.
Ще бъде извършена и химическа експертиза за установяване наличието на замърсители в съда, от който са пили вода децата.
В хода на работата по досъдебното производство ще бъдат разпитани ръководството и служителите в детската градина, както и други свидетели.























В този случай са за дисциплинарно уволнение цялата смяна! И родителите имат право да потърсят персонална отговорност по съдебен ред.
Едно е да се подпишеш на заповед, че нямаш право да изнудваш родителите, но реално как е, а?
Да не би лелята под давление на учителката или направо учителката да е "помолила" за комплект хигиенни материали, които да оставят в шкафчето, пък после някой ще ги вземе??
Директорът наистина не може да знае за всичките им схеми.
Особено, ако учителката и/ или лелята е приела да свърши лична услуга на родител като напр. да даде лекарство, което трябва да направи мед. сестра, ако прецени, че е редно?! И в този ред, и те да са поискали хигиенни материали безпроблемно?
и тези хора умни като куче, гласуват и искат референдуми за какво ли не ...