×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Иде ужас в събота: Обявиха оранжев код в Бургаско


Иде ужас в събота: Обявиха оранжев код в Бургаско
Ще вали обилно - между 40 и 60 литра на квадратен метър, сочат прогнозите на метеоролозите
09 Май 2025, Петък, 15:50 ч.
Автор: Флагман.БГ, Снимката е илюстративна

Очаквайте и силен вятър

Жълт код за обилни валежи, обявиха метеоролозите за цяла Южна България. Най-сериозни ще са дъждовете обаче именно в Бургаска област, където в повечето общини картата свети дори в оранжево. Очакват се между 40 и 60 литра на кв.м. - ярък контраст с днешното слънчево и приветливо време за тройния празник.

По данни на НИМХ в Бургас се очаква интензивен валеж в продътлжение на няколко часа, който ще бъде последван от превалявания с по-нисък интензитет през целия ден. Подобна ще е ситуацията в повечето общини в областта, освен в Сунгурларе, Руен и Несебър, където обявеният код засега остава жълт.

Температурите ще бъдат значително по-ниски от сегашните, като в областния център се очакват минимални от около 10-12 градуса и максимални от около 15.  Вятърът ще варира между среден и полусилен с приблизителна скорост от около 10 метра в секунда (36-37 км/ч).

През уикенда температурите ще се запазят на същото ниво с леки отклонения в положителната насока. В събота се очаква живакът да покаже максимум 15 градуса, докато в неделя 16. Вятърът също ще запази своята почти постоянна скорост. Пролетта тази година идва бавно, но пък за сметка на това дългосрочните прогнози на синоптиците са, че лятото ще е топло и подходящо за плаж. В същото време дъждовете пък засега пълнят язовирите без щети по инфраструктурата, което е повече от добра новина.

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
Емел МАХМУД Възможна ли е коалиция ПП-ДБ-Радев? Възможна ли е коалиция ПП-ДБ-Радев? 24/01/2026, Събота 19:20 6
12
Коментара по темата
12.
Ко ми ревете
09.05.2025 20:42:52
2
0
Ко ми ревете
Сърдите се защо няма вода в язовирите имало суша и тъй подобни ревете че няма вода за поливане ревете че всичко е пресъхнало няма да ми ревете помияри нека да вали
Аз съм лесен всичко ми Ок мислете малко за възрастните който отглеждат и краставици домати и царевица чушки пипер и зимата ще ревете че всичко ви е скъпо
11.
Стефан
09.05.2025 20:00:40
3
2
Първо земетресени, сега бури. Молете са за България, издигайте я в молитва, и се покайте защото денят Господен наближи, Исус Христос е Пътят, Истината и ЖИВОТА!
10.
Уффффффф
09.05.2025 19:44:29
2
14
Кажете им на тия да спрат да си играят с BG-Alert! Когато има земетресения мълчат, сега за обикновена пролетна буря стресират хората!
9.
Големият тонаж
09.05.2025 19:15:13
2
10
Важното е да не обявят кафяв код в парламента щото ногу ши мириши
8.
Пържена русалка
09.05.2025 18:53:12
1
8
40 - 60 л е много.
Деретата огледани ли са или после ще се търси багер.
Направена ли е проверка на онова дето не сработва
7.
Алооо
09.05.2025 17:03:30
1
7
Магията на химията беше преди 35 години сега само постановки за снимките да се снима ректора който е време да отива да търси студенти из секията че идва кампанията
6.
Споко
09.05.2025 16:39:34
1
6
Га легна на пясъкът, и са овъргалям ши заприличам на черен див глиган
5.
Странджанска зурла
09.05.2025 16:35:54
1
5
Нищю ни праим, ще налагаме мокри кърпи
4.
Коко и Софка
09.05.2025 16:33:16
6
14
А на плажа кво става, мазут има ли от потопения Руски танкер, щото в Поморие май взе да излиза и от там теченията към Созопол и на долу, кво праими
3.
Касабова на майка ти словата
09.05.2025 16:19:10
3
11
Не пълни ебания си бюлетин с лъжи .Сливи Американ спаружена кранто
2.
аз
09.05.2025 16:15:27
6
16
Няма такова нещо, стига плашите хората.
1.
Ханко Брат
09.05.2025 15:55:51
4
17
Колкото вчера гърмя!)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Прогноза за времето в последната неделя на януари Прогноза за времето в последната неделя на януари Мъгли и слаби валежи ще усложнят видимостта, максималните температури ще са до около 6–9 градуса Съвременните електроуреди често се развалят бързо и ето как да удължим живота им Съвременните електроуреди често се развалят бързо и ето как да удължим живота им Експерти посочват основните причини за ранните повреди и дават практични съвети за поддръжка Астролог: Румен Радев избра подходяща дата да ни каже „Сбогом“ като президент Астролог: Румен Радев избра подходяща дата да ни каже „Сбогом“ като президент Решението си държавният глава обявява на дата, която е най-добрата за завършване на мисия и речта му срещу кукловодите, с която влиза в политиката, е на Новолуние   Първи признаци на деменция, които е важно да разпознаете Първи признаци на деменция, които е важно да разпознаете Ранните симптоми често се възприемат за нормално стареене, но могат да сигнализират за сериозно неврологично състояние Асен Василев с условия за изборите, иска младите от протеста в листите Асен Василев с условия за изборите, иска младите от протеста в листите Той подчерта необходимостта от иновации и младежка активност в политиката По това време държавните служители получават пари „за дрехи“, някои по 5000 лева По това време държавните служители получават пари „за дрехи“, някои по 5000 лева Как се измерват заслугите? По отговорността ли? По властта? По близостта до центровете на влияние? Защо едни получават много, а други – малко? Соломон Паси влезе в конфронтация с АСЖ – защитиха Цветанка Ризова след скандала в ефир Соломон Паси влезе в конфронтация с АСЖ – защитиха Цветанка Ризова след скандала в ефир Асоциацията на европейските журналисти изразява недоволство от опитите бившия министър да запуши устата на ТВ водещата Пожарът в София превърна две деца в сирачета, състоянието им е критично Пожарът в София превърна две деца в сирачета, състоянието им е критично Семейството се опитало да се самоевакуира, но не преценява правилно, че няма да може да премине димната завеса и 41-годишната жена загива Проектът Радев: Възможността за дългосрочна промяна или поредната краткотрайна илюзия Проектът Радев: Възможността за дългосрочна промяна или поредната краткотрайна илюзия Скептицизъм и надежда за нова политическа сила: Какви са шансовете на Румен Радев след края на мандата му? Възможна ли е коалиция ПП-ДБ-Радев? Възможна ли е коалиция ПП-ДБ-Радев? Зам.-председателят на ПГ на ПП-ДБ Атанас Атанасов отговори дали има такъв вариант
Тръмп за дискомбобулатора: Тайното оръжие парализира охраната на Мадуро Тръмп за дискомбобулатора: Тайното оръжие парализира охраната на Мадуро То изключило радарите по време на операцията в Каракас Сблъсъци в Минесота след смъртта на прострелян от федерални агенти Сблъсъци в Минесота след смъртта на прострелян от федерални агенти Губернаторът на Минесота призова за прекратяване на операцията на имиграционните власти, разпоредена от президента Тръмп Тръмп заплаши Канада с мита върху стоки при сделка с Китай Тръмп заплаши Канада с мита върху стоки при сделка с Китай Президентът на САЩ предупреди, че ще предприеме драстични икономически мерки Фестивалът на фенерите в Китай: Огнена феерия за Нова година Фестивалът на фенерите в Китай: Огнена феерия за Нова година Светлинни инсталации и митологични животни озаряват нощното небе в Зигонг за посрещането на Китайската Нова година. Ледена вълна в САЩ: Температури до минус 33° в Чикаго и хиляди отменени полети Ледена вълна в САЩ: Температури до минус 33° в Чикаго и хиляди отменени полети 16 щата обявиха извънредно положение, очакват се силни снеговалежи и леден дъжд Когато богатите станат безсрамно богати, винаги се случва нещо лошо Когато богатите станат безсрамно богати, винаги се случва нещо лошо Броят на милиардерите в света е достигнал 2769. Армия без униформи, без граници, без нужда от избори Заложническа драма в Красноярск: Бандити поискаха 350 000 долара откуп за сина на бизнесмен Заложническа драма в Красноярск: Бандити поискаха 350 000 долара откуп за сина на бизнесмен Татко, моля те, направи всичко, за да ме пуснат, казва тийнейджърът във видеозапис, изпратен от престъпниците Масирани атаки срещу Украйна въпреки преговорите за мир в Абу Даби Масирани атаки срещу Украйна въпреки преговорите за мир в Абу Даби Усилията за дипломация продължават, но ситуацията на бойното поле се влошава Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кличко предупреждава: Запасете се с храна, вода и лекарства, ситуацията може да се влоши Кметът на Киев съветва жителите да се подготвят за по-лоши условия и посочва пунктове за отопление при нужда Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Гръцкият премиер: Склонни сме да участваме в Съвета за мир, но само за Газа Кириакос Мицотакис защити единната европейска политика и подкрепи търговския договор със страните от Южна Америка
Андрей РАЙЧЕВ Андрей РАЙЧЕВ Андрей Райчев: Орбановци заливат ЕС, лудост чупи цивилизациите Виц на деня Виц на деня Приятелки се карат:
-Защо си легнала до моя мъж?
-Ами... беше ми студено...
-А защо сте голи?
-Стана му горещо...
Виц на деня Виц на деня Тъща моли зет си:
-Закарай ме до Еконт, миличък!
-С радост, мамче! А за къде да те изпратя?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Накратко за времето днес: През деня ще е светло, през нощта-тъмно, а ако вали-ще е и мокро
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори