×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

МОН ще предложи връщане на 8 клас към основното образование


09 Май 2025, Петък, 16:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Според министъра сегашната ситуация, в която дипломи се получават след 7 клас, дава негативни ефекти

Министерството на образованието ще предложи за обсъждане промяна в образователната структура, която предвижда връщането на 8 клас към основното образование. Това заяви просветният министър Красимир Вълчев. Според него свалянето на основното образование до 7-ми клас е дало отрицателни резултати.

"Да се завършва основно образование в 7-ми клас от днешна гледна точка дава отрицателни резултати. Не мога да изтъкна нито един положителен ефект от това! В същото време виждаме стреса върху децата, сваления материал, препускането през материала", коментира Вълчев, цитиран от БНР.

Министърът на образованието отново поясни, че изучаването на религия няма да е задължително и отговори на поисканата на снощния протест оставка. 

"Не сме игнорирали мнението на никой. Имаме позиция. Публикувахме и концепция за алтернативната програма "Добродетели и етика". Оставки се искат всеки ден. Приемам правото на всеки един да има различно мнение, да иска оставки, но ние сме длъжни да реализираме нашите намерения, виждания и политически приоритети, в които вярваме и убеден съм, че и голяма част от нашите съграждани ще ни подкрепят. Българското училище трябва да възпитава", заяви още Вълчев.

МОН планира и допълнителни мерки за насърчаване на обучението по природни науки и технологии. Те ще подкрепят както учениците, така и учителите в по-ефективното усвояване и преподаване на учебния материал.

„Подготвяме промени в рамковите учебни планове за гимназиалния етап, с които ще увеличим учебните часове по математика, природни науки, български език и литература“, каза министърът. Допълнителното време ще даде възможност за повече практически обучения, осмисляне и по-задълбочено разбиране на материала. Целта е да се осигури по-солидна общообразователна и хуманитарна подготовка, която да развие комплексни умения – ключови за реализацията на младите хора в съвременния свят. 


В категории: Просвета


5
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред 13/12/2025, Събота 20:40 1
5
Коментара по темата
5.
Aйше
11.05.2025 09:10:52
0
1
Трябва в трети клас да завършвани. И плюс тва ставами пълнолетни на 13 тогаз
4.
Ханко Брат
10.05.2025 21:04:04
0
1
А ще има ли матура по религия?????
3.
ТБС
10.05.2025 12:39:07
1
1
Мда, 30 години индоктринация, слугинаж и какви ли не гнусотии в това образование, и не им стигна. Ще се спрете ли педерасти с експериментите с децата? Кой ще върне загубеното време на тези от предходните години? Как ще ги компенсирате? Вместо да си видите ромеите в учебниците, малоумни плазмени като предприемачество, гражданско образование, с часа , пет дни в седмицата, учене до края на юли, се чудите каква дейност да си впишете. Направо се разкарайте.
2.
...
09.05.2025 16:51:38
1
3
И не нa последно място- крaйно време е дa се откaчите от нереглaментирaните ви зaкaчaния към aдресите нa нормaлните хорa!!!
Много ви стaнa!!!
1.
...
09.05.2025 16:47:53
0
4
Много сте дaлече от зaконодaтелствaтa! Прочетете ги с рaзбирaне и тогaвa публикувaйте стaтии!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Gen Z на кръстопът: Защо Лекси Фльор предизвиква тревога сред политолозите Gen Z на кръстопът: Защо Лекси Фльор предизвиква тревога сред политолозите Оказва се, че непознаването на родината и историята ни е далеч по-опасно от политическата нестабилност Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия Коледният дух завладя Русе с хиляди светлини, ефектни декорации и 16-метрово виенско колело с изглед към празничния Дунав Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Българският лекарски съюз алармира, че без приет бюджет за 2026 г. няма да има нов рамков договор, а болниците и пациентите ще понесат тежките последици Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Наличие на Bacillus cereus в производствена линия доведе до предпазно изтегляне на няколко популярни марки адаптирано мляко от българския пазар Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в ж.к. „Славейков“ може да се затрият Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в ж.к. „Славейков“ може да се затрият И възможно ли е обектът да бъде преобразен без да загуби арт облика си Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред Политическата криза се задълбочава, а президентът Радев може да използва ситуацията за ново начало Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Така нареченият „паратропер“ пред паметника „Альоша“ предизвика бурни реакции сред бургазлии Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Общинско решение за изграждане на соларна централа доведе до напрежение сред живеещите в подножието на Родопите Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Растението е ценено заради своите противовъзпалителни, антибактериални и тонизиращи свойства, но има и скрити опасности Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Исторически всяко поскъпване води до социално напрежение, което е риск на фона на международните санкции и обезценяването на риала
Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Шарлот Холмс описва как в продължение на 11 минути е пребивавала в Рая, срещнала е своето неродено дете и е получила мисия да предаде послание от Бога. Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Редица страни и институции настояват за право върху замразените пари Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Криминален трилър по действителен случай – осакатени тела, пропаднали милиони и мистериозно изчезнали хора продължават да тревожат Балканите повече от две десетилетия Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Източни ритуали и политически напрежения се преплитат в Латинска Америка преди балотажа между комунист и крайнодесен кандидат Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Британският монарх с публично послание на надежда, част от национална кампания за борба с рака Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Руска атака с дронове и ракети засегна три турски кораба в украински пристанища, въпреки призивите на Ердоган за спиране на огъня Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Световен спортен форум, пророчества на Ванга и мистериозна комета... Дали предстои историческа среща с извънземен разум? Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Тежка техника и блокади задръстват ключов граничен пункт, транспортният министър настоява за спешна реакция от ЕС Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Трети ден на масови демонстрации в Букурещ с искане за реформа на компрометираната съдебна система и отговорност от управляващите Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Един от най-запомнящите се екранни злодеи в Холивуд си отиде внезапно – без официална информация за причината
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори