Задържаха македонец и българин за опита за убийство на Димитър Стоянов-Митко Русия и сина му
Престъплението беше извършено на 1 септември 2024 г.
СДВР разкри подробности за опита за поръчково убийство на Димитър Стоянов - Митко Русия и сина му. Смята се, че извършителите са трима. Задържани са двама души - 50-годишен македонец и българин на 43 г., който му помагал. Престъплението беше извършено на 1 септември 2024 г. То било дълго подготвяно, уточниха от Столичната полиция.
Извършителите проучвали маршрутите, по които обичайно се движели набелязаните жертви. Те избрали за покушението място без видеонаблюдение и с гъсти храсти, в които да се скрият. След опита за покушение престъпниците избягали с джип с крадени номера. Те оставили превозното средство в столичния квартал „Изток”. МВР поставило денонощни постове, които да следят кой ще потърси автомобила. След като никой не дошъл, полицията извършила оглед на колата и извършила експертизи. Била взета натривка от барутни частици и ДНК на лицата, които управлявали джипа. Започнало наблюдение на заподозрените.На 29 април бил претърсен дома на човек, за когото има информация, че продал оръжие на предполагаемите извършители на нападението. Униформените открили огромен арсенал от огнестрелни оръжия, включително тротилови пресовки.
„Митко Русия е претърпял три други опита за убийство. Това означава, че той има доста врагове и затова откриването на действителния поръчител ще отнеме време”, обясни директорът на СДВР Любомир Николов.
Полицията е категорична, че опитът за убийство е поръчков, тъй като е установено, че извършителите и жертвите не се познавали.
Сензация в Италия: Шави да вади Милан от кошмара
Сензация в Италия: Шави да вади Милан от кошмара
26/05/2026, Вторник 19:20
0
Страшен обрат с времето
Бургазлия игра срещу хевиметъл звезди на стадиона на Левски
Полицията издирва две деца от Варна
Прокуратурата отчете колко и какви дела има срещу прокурорския син Васил Михайлов
Масажистка и балерина напират за короната на Мис Силикон
КАТ слага край на "криенето в храстите" и пренасочва патрулите и камерите към най-опасните отсечки в страната
Затварят частично АМ Тракия в посока Бургас. Дано да бъде последният ремонт през сезона, зове туристическият бранш
България отказа виза на журналист от ТАСС за Европейското по гимнастика
Бургас посреща древни гиганти: Маслинови дървета на 2800 години и тонове история идват в морския град
Още три звезди от Висшата лига ще играят на "Лазур" в "Мача на Надеждата"
Тежко ПТП на бул. "Иван Вазов", кола се обърна странично

...
Вие си фaнтaзирaйте още сценaрии от "Туин пийкс" !...