×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бивш френски сенатор е упоил депутатка, за да я изнасили. Признаха го за виновен
  • Тръмп поднови заплахите за удари срещу Иран
  • Издирват заподозрян за убийство във Варненско
  • Жена е с множество ухапвания след нападение от овчарка в Казанлък
  • Ангел Кунчев предупреди за втора вълна грип, този път щам Б
  • Авиокомпании въвеждат такса за разговор с човек
  • Ушаков: Тръмп предложи на Русия да обмисли среща между Путин и Зеленски
  • МОН с визия за въвеждане на изкуствения интелект в родното образование
  • Оранжев и жълт код за интензивни валежи в 14 области на страната
  • Избухва порно скандал в Бургас, за който дълго ще се говори
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ключови съюзници на Путин няма да почетат парада на 9 май


08 Май 2025, Четвъртък, 16:00 ч.
Автор: Флагман.бг

И Естония затвори небето си за самолети, отправили се към Русия

Изненадващи новини от "последния час" ще развалят настроението в Кремъл, където кипят приготовления за големия парад по случай 9 май.

Президентът на Азербайджан Илхам Алиев е отменил посещението си в Москва, съобщават световните медии. Същото е сторил и президентът на Лаос Тхонглун Сисулит. Знаков отказ и тежък удар за Русия дойде и от Индия - премиерът Нарендра Моди също се е отказал да присъства на честванията на Червения площад.

Високите гости отменят визитите си в Москва в последния момент, като изтъкват различни причини.

Президентът на Азербайджан е преценил, че е по-важно да участва в националните тържества, посветени на баща му Гейдар Алиев (на 10 май е годишнина от рождението на Алиев старши). Това е официалната версия, но се появи и друга. Според азербайджански медии президентът не отива в Москва заради инцидента със сваления азербайджански самолет. "Баку още няма официален отговор от Русия за катастрофата на полет AZAL в руското въздушно пространство. Няма и подведени под отговорност, а виновните са на свобода", пишат местни издания.  

Индийският премиер се отказва от визитата в Москва заради растящото напрежение и конфликта с Пакистан, отказа се и военният министър, страната ще бъде представена от зам. военен министър. 

От Лаос пък съобщават, че техният държавен глава се е разболял от корона-вирус и трябва да пази карантина.  

Затова пък двама лидери на европейски държави все пак ще уважат поканата на Кремъл да участват в тържествата - въпреки ясните предупреждения на европейските си партньори да не го правят. Става дума за президента на Сърбия Вучич - Сърбия е кандидат член на ЕС,  и за словашкия премиер Роберт Фицо, които тръгнаха за Москва, въпреки че и двамата се оплакваха от здравословни проблеми предните дни. 

Междувременно Естония стана поредната страна от ЕС, която затвори въздушното си пространство за самолети, отправили се към Русия. Това се оказа проблем за полета на Фицо, който се оплака, че Талин пречи на пътуването му.   

По-рано и на сръбския президент се наложи да търси алтернативно трасе, след като Литва и Латвия не разрешиха самолетът му да прелети над техните въздушни простанства на път за Москва. Така Вучич престоя няколко часа в столицата на Азербайджан, преди аеропланът му да се отправи за Русия. За да стигне до Баку, Вучич получи разрешение от България да прелети през нашата страна. На 10 май се връща от Москва по същия маршрут. 

Вече в Москва, Вучич "показа мускули". В интервю, дадено от Червения площад за сръбска телевизия, той е заявил: "Не се страхувам от наказания от ЕС, не ме вълнува кой какво ще помисли или каже. Мен са ме избрали гражданите в Сърбия, не в Рига, Талин, Вилнюс или другаде". ВВС обаче цитира и уверението на сръбския президент, че страната му "ще остане на европейския път", а ако има наказания от ЕК,  те ще са за него, не за Сърбия. Посещението на Вучич в Москва идва на фона на мащабни студентски протести и обществено недоволство от управлението.  

"Използването на въздушното пространство на Естония за полети към Москва за парада на 9 май е изключено - Естония по никакъв начин няма да съдейства за провеждането на това мероприятие", заяви външният министър Маргус Цахкна. В контакти с партньорите от ЕС Талин е изтъкнал, че е напълно неприемливо участие в мероприятия, организирани от страна, която води война на европейски контенент.


В категории: Войната в Украйна


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
5
Коментара
Мария АРНАУДОВА Какво ще се променя в любовната ви връзка сега Какво ще се променя в любовната ви връзка сега 28/01/2026, Сряда 16:00 0
Мария АРНАУДОВА Счупено стъкло на автомобил на депутат пред НС Счупено стъкло на автомобил на депутат пред НС 28/01/2026, Сряда 15:40 1
5
Коментара по темата
5.
Е те
09.05.2025 04:00:38
2
1
Вучич и Фицо са първокласни подлоги как ня.а да идат ?
Нашите са третокласни гъзолизжи за някоя копейка .
Само Евгени Минчев ще е на парада понеже е свързан с аналоговнетните технологии
4.
d-r Mengele
08.05.2025 21:08:04
0
5
Ще пръднат на дядя Вова на шпагина.
3.
Бай Димо
08.05.2025 18:48:39
6
3
Шефче връхни едно парадче с безаналогови оръжия хич да не ти пука че ви наричат кремълска психушка щот воювате с Нато ама само вие имате 1 милион жертви,мобилизация и територията ви всеки ден гори и гърми.
В натовските държави такива "екстри" нямаме :):):)
https://youtu.be/rPAckCv1YZs?si=RXDacEOqA-xJcJUe
Шефче пращай нищите ватенки на сауна и керисаж в Украйна и хич да не ти пука .
Товариш старшина, Москва не трябва ли да е защитена щот от Втората Световна Война никой не е удрял по почерпената мама Раша ?

https://youtu.be/p9pHtZPY7N0?si=c1v-AO6UgUF-Bk4c
Старшинка пазете ги малко тези оптико-механически заводи все пак произвеждат дронове да бомбите децата и бабичките в Украйна !
2.
ХХ
08.05.2025 17:47:45
14
9
И друг път съм казвал, че съжалявам че съм изразявал мнение, че прибалтийските държави заслужават да са независими.
С годините е мъдростта идва прозрението, че трябваше са бъдат унищожени още 90те.
1.
Дернев
08.05.2025 16:17:25
16
21
Трябва да се спрат тези простотии към Ресия. Не е ли единна Европа 3СВ ни е сигурна. Не може да има мир, сигурност и бъдеще в Европа без Русия и , дай боже, ОНД. Трябва бързо да възстанжвим отношенията с Русия и да работим заедно за северния път на коприната и всичко соето може да върви от нашите пристанища от/към Александруполис. Щесе схванем с тази разкрачка в която сме застанали.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Правната комисия ограничи секциите в чужбина: какво означава това за вота зад граница Правната комисия ограничи секциите в чужбина: какво означава това за вота зад граница На фона на остър институционален спор депутатите приеха на първо четене промени в Изборния кодекс, с които се намалява броят на изборните секции извън държавите от Европейския съюз до 20 Министър Кирилов утвърди концепция за въвеждане  на здравната култура сред децата и младежите Министър Кирилов утвърди концепция за въвеждане на здравната култура сред децата и младежите Новата рамка обхваща всички образователни етапи и поставя акцент върху превенцията, психичното здраве и изграждането на здравни навици Доналд Тръмп предупреди Иран за по-тежка атака при липса на ядрено споразумение Доналд Тръмп предупреди Иран за по-тежка атака при липса на ядрено споразумение Американският президент заяви, че към Иран се насочва мащабна военноморска групировка и призова Техеран да приеме преговори без условия Ексклузивно! Говори адвокатът на опозорена бургазлийка от платения порноканал с 50 хил.зрители Ексклузивно! Говори адвокатът на опозорена бургазлийка от платения порноканал с 50 хил.зрители Известно ми е, че има и други жертви, казва подзащитният пред наш репортер  Андрей Гюров заяви готовност да стане служебен премиер на България Андрей Гюров заяви готовност да стане служебен премиер на България Подуправителят на БНБ е единственият с изразено съгласие след поредица от откази в консултациите при президента Илияна Йотова Какво ще се променя в любовната ви връзка сега Какво ще се променя в любовната ви връзка сега Според зодиакалния ви знак Счупено стъкло на автомобил на депутат пред НС Счупено стъкло на автомобил на депутат пред НС Инцидентът е станал на паркинга на Партийния дом, няма данни за пострадали Само във Флагман.бг! Избухва порно скандал в Бургас, за който дълго ще се говори Само във Флагман.бг! Избухва порно скандал в Бургас, за който дълго ще се говори Видеа с голи клиентки и записи от полови актове се въртят в Телеграм, с част от тях разполага и Флагман.бг Изчезнал моряк е открит жив на танкер в Германия Изчезнал моряк е открит жив на танкер в Германия 29-годишният член на екипажа е намерен на борда след прекратена спасителна операция Поетапни ограничения на движението в тунел Топли дол на АМ Хемус през нощта Поетапни ограничения на движението в тунел Топли дол на АМ Хемус през нощта Трафикът ще се пропуска последователно в двете ленти заради почистване на пътни знаци
Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Бивш френски сенатор e упоил депутатка с цел сексуално насилие Съд в Париж осъди Жоел Герио на четири години затвор след дело с широк обществен отзвук във Франция Това ли е новият ред на света? Това ли е новият ред на света? Разгледайте внимателно тези два фотоса    Представителката на Минесота е била нападната с инжекция с неизвестно вещество по време на събитие Представителката на Минесота е била нападната с инжекция с неизвестно вещество по време на събитие Темата на срещата е била присъствието на федерални имиграционни служители в града Секс за 150 лв. на час: Шокиращи разкрития по делото за клуба „Силикон“ Секс за 150 лв. на час: Шокиращи разкрития по делото за клуба „Силикон“ Собственикът на еротичния бар Димитър Донов, управителят на заведението Николай Димитров и Алит Алит от Варна, за когото се твърди, че е извършвал сводническа дейност, застанаха за последен път пред Районния съд Граничен полицай простреля човек Граничен полицай простреля човек Инцидентът се случва в малкия град Аривака, а разследването може да отнеме време Испания легализира половин милион мигранти, за да попълни недостига на работна ръка Испания легализира половин милион мигранти, за да попълни недостига на работна ръка Вижте какви мерки се прилагат Това е най-евтината туристическа дестинация в Европа, нощувката е максимум 40 евро, а бирата - 2 евро Това е най-евтината туристическа дестинация в Европа, нощувката е максимум 40 евро, а бирата - 2 евро Става въпрос за Сараево  Изненадващ фаворит за вътрешен министър в служебния кабинет Изненадващ фаворит за вътрешен министър в служебния кабинет Емил Ганчев е бивш заместник-министър на вътрешните работи в служебния кабинет на Стефан Янев през 2021 година Как се прави жулиен с гъби и пилешко месо – проста рецепта Как се прави жулиен с гъби и пилешко месо – проста рецепта Жулиенът, рецептата за който ще споделим по-долу, е горещо ястие от френски произход, в което съставките (обикновено гъби, пилешко месо или морски дарове) се нарязват на ситно и се пекат в кремообразен сос под коричка от сирене Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си Всяка домакиня допуска тази фатална грешка с пералнята си Много хора смятат, че колкото повече дрехи натъпчат, толкова по-икономично ще бъде прането. Други пък пускат пералнята почти празна, за да „не се мачкат“ дрехите. И в двата случая резултатът не е добър
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня Той:
- В джоба ти намерих патрони и бележка на арабски.
Тя:
- Идиот, това са анални свещички и рецепта от доктора.
Виц на деня Виц на деня Докторе, не мога да издържам повече на тази диета! По време на с*кс отхапах на мъжа ми ухото!
- Бели кахъри, не повече от 40 калории.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук При младите самоубийството е зов за помощ, а при старите - само молба за смърт
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори