×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Терорист, издирван от 15 г. в САЩ, се появи покрай войната Индия-Пакистан (Видео)


Терорист, издирван от 15 г. в САЩ, се появи покрай войната Индия-Пакистан (Видео)
Хафиз Абдул Рауф
Ключови думи: индия, пакистан, война, кашмир
08 Май 2025, Четвъртък, 08:00 ч.
Автор: Божидар БОЖКОВ

Телевизиите показаха Хафиз Рауф, докато се молеше край телата на загиналите пакистанци

Покрай поредния конфликт между Индия и Пакистан на светло излезе терорист, когото САЩ издирват от 15 години. Това е Хафиз Абдул Рауф. Той е сред лидерите на „Лашкар е-тайба“ („Армия на праведните“), терористична организация в Пакистан. Държавният департамент на САЩ го обяви за световен терорист още през 2010 г. - една година преди американски командоси да проникнат в Пакистан, за да убият криещия се там Осама бин Ладен.

Хафиз Рауф изглежда не се притеснява особено, защото се появи на погребението на загиналите пакистанци при първите индийски ракетни удари от вторник вечерта. Пакистанските телевизии излъчиха как той предвожда молитвата и самото погребение. До него стоят полицаи и представители на силите за сигурност - ясен знак, че пакистанските власти го приемат за свой.

Опасност от ядрена война: Индия и Пакистан се обстрелват! Има убити и от двете страни (ВИДЕО 18+)

Рауф е дясна ръка на основателя на „Лашкар е-тайба“ Хафиз Саид. Според американското разузнаване, основно той отговаря за финансирането на терористичната организация. Това се случва посредством фондацията „Фалах е-инсаниат“ („За благото на човечеството“). Тя също е обявена за терористична организация от САЩ, ООН и Индия, въпреки че действа под прикритието на благотворителна дейност и раздава храна и помощи при бедствия.

Докато САЩ го издирват от 15 години, терористът Хафиз Рауф се появи на погребенията в Пакистан в съпровода на пакистански полицаи и агенти на службата за сигурност.

Индия смята Рауф за един от отговорните за последната терористична атака в индийската част на Кашмир, която бе и поводът за сегашната война. На 02 май 2025 г. терористи убиха 26 и раниха няколко десетки туристи в разделения между Индия, Пакистан и Китай хималайски регион. Нападението беше извършено в популярен туристически курорт в областта Пахалгам, в долината Байсаран, докъдето се стига само пеша или на кон. Терористите са карали мъжете да си свалят панталоните, преди да ги застрелят, за да са сигурни, че не убиват мюсюлмани.

Рауф обаче е смятан за отговорен и за друга голяма терористична атака - през 2008 година в Мумбай, когато бяха убити 175 души. Между 26 и 29 ноември 2008 г. десет въоръжени терористи от „Лашкар е-тайба“ извършиха координирани атаки на 12 места в Мумбай. Сред мишените бяха хотелите „Тадж Махал палас“ и „Оберой трайдънт“, жп гарата, еврейският център, кафене „Леополд“. Сред загиналите имаше 18 полицаи и 26 чужденци. Индийците успяха да заловят тогава единствено терориста Аджмал Касаб, когото по-късно екзекутираха.

Този кадър стана най-яркият от последната терористична атака в Кашмир. Младоженка, тръгнала за медения месец на екскурзия в Кашмир, оплаква току-що убития си съпруг.

Конфликтът между Индия и Пакистан, подобно на този между евреи и палестинци, се точи от години и е на практика нерешим. Двете страни никога няма да се примирят, че не притежават целия Кашмир. Отделно от това претенции към него има и Китай, макар за момента да стои настрана. Китайците обаче съвсем не са неутрални в конфликта - пакистанската армия е въоръжена основно с китайско оръжие.

Някога независимо княжество, случващото се в Кашмир е наследство от британското колониално управление. Войната между Индия и Пакистан през 1947 г. слага край на независимостта му. Макар ООН да има решение, с което се предвижда референдум сред местното население в какво образувание искат да живеят, Индия под различни претексти винаги отказва провеждането на такъв. Днес, десетилетия по-късно, вече никой не се вълнува от мнението на хората, живеещи в Кашмир. 

Още от автора: 

Какво се случва в България: Занимателна история до границата (ВИДЕО)

10 дни след Флагман: В САЩ попаднаха на документите за Хитлер

Английско училище забрани Великден, за да не дразни мюсюлманите (Видео)


В категории: Политика


Божидар БОЖКОВ Автор
Божидар БОЖКОВ
12
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Ще отиде ли Пеевски при Радев? Ще отиде ли Пеевски при Радев? 16/12/2025, Вторник 08:40 0
12
Коментара по темата
12.
....
08.05.2025 20:04:49
0
0
Приядоха ми се домати ама от наще убаите...
11.
До 4 Гуню
08.05.2025 16:03:11
1
1
Гуню, бир парче говеждо, каун непоръбен. Отчайващо си тъп. По какво Путлер се различава от Хитлер, дай пример. А това че мюсюлманите си търсят белята се вижда по целият свят. Аллах бил акбар ама друг път. Тази мантра е само мотив да се правят на интересни. Рано или късно всеки си намира майстора.
10.
XX
08.05.2025 14:42:35
2
2
Е бил офицер от Държавна сигурност и един от организаторите на каналите за каптагон и хероин. Решението да се започне трафик на наркотици е взето, защото България е имала голяма нужда от валута.
9.
XX
08.05.2025 14:37:58
2
8
ХХ-ристинке, кой прай твойто приател Амедчо Чатаев. Кой уби другия ти приател Луканков.
8.
XX
08.05.2025 12:02:30
11
7
След като Ислямския терорист Ахмет Чатаев беше защитен от преследване на Интерпол от ЕС и ЕСПЧ, а Австрия му даде нова самоличност та да взриви 150 човека в Истанбул, защо този да не получи награда на ЕП и ЕС гражданство?
Кажете бе про'с'таци неграмотни?
7.
достоверно
08.05.2025 09:19:27
3
9
Щом американците издирват безуспешно един човек 15г., как са победили хитлеризма?
6.
ХХ
08.05.2025 08:51:53
8
7
Следващият носител на наградата Сахаров на ЕП. И вероятно вече притежател на ЕС гражданство.
5.
Поета с филията с мас и хайвер
08.05.2025 08:31:30
3
8
За да има Келепир
За българите МИР
Бойко и Доган на затжченше в Кашмир
Шиши кара контробанден ТИР
Възраждане ще вари кефир
Къдравата Сю ще прай пиар сейр
Таки го играе ЕМИР
По време на чума Криско прави ПИР
4.
Guno
08.05.2025 08:28:21
13
13
Винаги,абсолютно всичките злини на земята идват от англо-саксонските боклуци...дали войни, икономически кризи, зарази и др. и др. ,само гадости....... лицемерни уроди,дано Путин Ви бомби час по скоро.....тея другите са тяхно подобие ....девици ги чакали.....мятай ги всичките наред а пък който оцелее оцелее
.. Амин.
3.
Грую
08.05.2025 08:17:48
10
5
Божков е най добрия журналист в Бургас ! И най честния !
2.
Истината
08.05.2025 08:10:10
2
21
Индия са изключително силна военно държава и само държава-гигант от техния ранг би могла да ги спре. 2 милиарда души само с плюнка правят река. Ако Пакистан подкрепя терористи ще стане следващия Афганистан- съсипана маймунска държава без перспектива
1.
Бичме
08.05.2025 08:07:30
8
21
Накрая да не ревете пак за чалмосаните пакистанци като вземат мощно ракетите. Ще има ли демонстрация да защитим Пакистан и Индия убийци? Дееба простите ви гейчета-деца и предатели толерасти
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какви са цените на имотите в България, растат ли? Какви са цените на имотите в България, растат ли? Средната цена на апартаментите в София е около 2300 евро за кв. м, в Бургас - 1700 Доналд Тръмп съди Би Би Си за $10 милиарда заради манипулирана реч Доналд Тръмп съди Би Би Си за $10 милиарда заради манипулирана реч Великобританската медия излъчила подменен видеозапис, според който Тръмп призовава към насилие след изборите през 2020 г Съдът остави в ареста шефа на Пето РУ - обвинен в участие в престъпна група, Максимов припадна в залата Съдът остави в ареста шефа на Пето РУ - обвинен в участие в престъпна група, Максимов припадна в залата Един от седмината задържани е направил опит за самоубийство На 16 декември църквата почита Свети Агей и мъченик Марин – ето какво да не правите днес На 16 декември църквата почита Свети Агей и мъченик Марин – ето какво да не правите днес Православната традиция свързва този ден с обещания, гадаене за времето и предпазване от негативна енергия Ограничения и ремонти по пътищата в страната: особено внимание за водачите в Бургаска област Ограничения и ремонти по пътищата в страната: особено внимание за водачите в Бургаска област АПИ въведе редица забрани и отклонения поради ремонти, мъгла и аварийни участъци Тихо време с температури до 12 градуса на 16 декември Тихо време с температури до 12 градуса на 16 декември Над Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб вятър от запад Извънредно! Кола пропадна в Бургас след ВиК авария Извънредно! Кола пропадна в Бургас след ВиК авария Водата тече като река  Уличното осветление в бургаския жк "Зорница" е така оскъдно, че на места е тъмно като в рог Уличното осветление в бургаския жк "Зорница" е така оскъдно, че на места е тъмно като в рог От Общината отговориха, че се предвижда поставяне на нови осветителни тела, но процесът ще е последователен Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват Казват ни, че пари няма, споделят те и настояват за финансова ревизия  35 детски градини се включиха в конкурса „Да украсим Бургас“, "Вълшебство" води в класацията 35 детски градини се включиха в конкурса „Да украсим Бургас“, "Вълшебство" води в класацията Най-активни са в ж.к. „Славейков“ и „Меден рудник“
Учените са озадачени от гигантска структура, скрита под Бермудските острови, която е „различна от всичко друго на Земята“ Учените са озадачени от гигантска структура, скрита под Бермудските острови, която е „различна от всичко друго на Земята“ Бермудският триъгълник може да е една от най-големите мистерии в света, но учените току-що откриха нещо още по-озадачаващо в района Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama" Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama" Звездата от Детройт, чиято музика беляза цели поколения, си отиде след дълги здравословни проблеми, но остави вечен отпечатък с хитовете си Европейската прокуратура поиска имунитета на Илхан Кючюк, евродепутатът: Изненадан съм, ще съдействам Европейската прокуратура поиска имунитета на Илхан Кючюк, евродепутатът: Изненадан съм, ще съдействам Той попада под ударите на разследване по сигнал, подаден от бивш асистент – прокуратурата иска сваляне на имунитета му Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск Новият дрон "Sub Sea Baby" на украинските сили е нанесъл сериозни щети на руска подводница, способна да изстрелва крилати ракети "Калибър", сочи информация от СБУ Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния 32-годишният Ник Райнер е задържан с гаранция от 4 млн. долара Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка Напрежение по време на традиционната игра с жартиера предизвика масова разправия с хоспитализирани и полицейско разследване Русия съди Euroclear за над 229 млрд. долара заради замразените активи Русия съди Euroclear за над 229 млрд. долара заради замразените активи Искът на Москва е реакция срещу блокирането на руски активи и предложенията на ЕС да използва средствата за финансиране на Украйна Камбоджанските власти твърдят, че Тайланд е пръскал токсичен газ от дрон Камбоджанските власти твърдят, че Тайланд е пръскал токсичен газ от дрон Отровен газ от дрон? Нов шокиращ епизод в конфликта Тайланд–Камбоджа Над 10 хил. души чакат да се чипират, мислят, че ще живеят вечно Над 10 хил. души чакат да се чипират, мислят, че ще живеят вечно Представител на компанията обясни, че всеки може да кандидатства за чипа чрез формуляр в секцията „Регистър на пациентите“ на уебсайта на "Нюралинк Москва удря Euroclear с иск за $229 милиарда заради замразените руски активи Москва удря Euroclear с иск за $229 милиарда заради замразените руски активи Руската централна банка влиза в открита юридическа война с ЕС, след като Брюксел удължи блокадата на руски средства
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ ПП-ДБ ни мислят за селяни и чалгари! Виц на деня Виц на деня - Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам. Замина някъде сам.
Виц на деня Виц на деня - От всичките ми съученици само Жорето остана в България.
- Браво на момчето, патриот! С какво се занимава?
- В затвора е...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Само у нас, притичвайки на червен светофар, може да те блъсне насрещен пешеходец!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори