Мъск ще строи град в Тексас
Превръщат "Старбейс" в нова община
Мечтата на технологичния милиардер Илон Мъск да превърне космодрума SpaceX в щата Тексас в град се сбъдна, след като избирателите в района подкрепиха с огромно мнозинство превръщането на Старбейс в нова община.
Резултатът от гласуването, което определи и кмет на общината с 100% от предварителните гласове, не изненада никого.
Повечето от 283-мата избиратели с право на глас или са служители на SpaceX в обекта в залива Бока Чика, граничещ с Мексико, или имат връзки с компанията, чийто шеф отдавна мечтае за мисия с хора до Марс.
„Старбейс, Тексас! вече е истински град!“, написа Мъск в социалната си мрежа X.
Публикацията му дойде след като гласуването приключи и неофициалните резултати, публикувани от окръг Камерън, показаха еднозначна подкрепа от 97,7% за проекта.
Самият Мъск е регистриран да гласува, каза координаторът на изборите в окръг Камерън Реми Гарза.
Официални документи показват, че около базата в окръг Камерън, на земя, която предимно е собственост на SpaceX или на нейни служители, живеят близо 500 души. Промяната позволява на Старбейс да контролира строителството и издаването на разрешителни, да избегне други регулаторни пречки, да събира данъци и да изготвя местни закони.
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
