Мъск ще строи град в Тексас
Превръщат "Старбейс" в нова община
Мечтата на технологичния милиардер Илон Мъск да превърне космодрума SpaceX в щата Тексас в град се сбъдна, след като избирателите в района подкрепиха с огромно мнозинство превръщането на Старбейс в нова община.
Резултатът от гласуването, което определи и кмет на общината с 100% от предварителните гласове, не изненада никого.
Повечето от 283-мата избиратели с право на глас или са служители на SpaceX в обекта в залива Бока Чика, граничещ с Мексико, или имат връзки с компанията, чийто шеф отдавна мечтае за мисия с хора до Марс.
„Старбейс, Тексас! вече е истински град!“, написа Мъск в социалната си мрежа X.
Публикацията му дойде след като гласуването приключи и неофициалните резултати, публикувани от окръг Камерън, показаха еднозначна подкрепа от 97,7% за проекта.
Самият Мъск е регистриран да гласува, каза координаторът на изборите в окръг Камерън Реми Гарза.
Официални документи показват, че около базата в окръг Камерън, на земя, която предимно е собственост на SpaceX или на нейни служители, живеят близо 500 души. Промяната позволява на Старбейс да контролира строителството и издаването на разрешителни, да избегне други регулаторни пречки, да събира данъци и да изготвя местни закони.
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец
Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир
Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“
Делян Добрев официално напусна Народното събрание
