Иван Алексиев: Лодкостоянката в Ахелой ще се превърне в модерно пристанище
Общината подаде проектно предложение за втори етап на проекта
Община Поморие подаде проектно предложение за втори етап на лодкостоянката в Ахелой. Кметът Иван Алексиев очаква това да спомогне да превръщането й в модерно пристанище.
Проектът е с наименование „Подобряване на инфраструктурата на лодкостоянка в гр. Ахелой, общ. Поморие, с цел улесняване разтоварването и съхранението на нежелания улов – Етап II“, като предложението е подадено по Програмата за морско дело, рибарство и аквакултури 2021-2027 г.
Проектът предвижда подобряване на инфраструктурата на лодкостоянката чрез извършване на текущ ремонт. За да се подпомогне дейността им, ще бъдат купени контейнери за събиране на отпадъци, шоков охладител за бързо охлаждане или замразяване, оборудване за оперативната дейност, подемно съоръжение и фотоволтаична система.
„Рибарите в Ахелой заслужават по-добри условия на работа и вярвам, че усилията ни ще бъдат възнаградени с успех. При одобрение и реализация на втори етап, лодкостоянката ще се превърне в едно защитено и модерно пристанище“, коментира кметът на Поморие Иван Алексиев.
Дейността предвижда също доставка и монтаж на съоръжения за швартоване, а именно 2 понтони (пирсове) с дължина по 20 м. Съоръженията за швартоване представляват 2 плаващи понтона, съставени от отделни модули от полиетилен с висока плътност. Пирсовете са укрепени с пилоти, забити в дъното, като с инсталирането им ще се оптимизира използването на акваторията и ще се повиши безопасността по време на силен вятър и вълнение. Между пирсовете към кейовата стена ще бъдат монтирани моряшки стълби, което е изискване за безопасност при експлоатацията. Към пирсовете (понтоните) се предвиждат по една колонка за захранване на лодкостоянката с ток и вода /общо 2 колонки/. Колонките ще се инсталират на съществуващия кей, непосредствено до входа към понтона.
Оток на устните и задух след ужилване изискват незабавен сигнал на 112
ЦСКА изигра най-добрия си мач от години и смаза Макаби с 3:0
Почти всички пратки с плодове и зеленчуци от Турция и Северна Македония вече се проверяват
Западнонилската треска удари Гърция: 23 нови случая за седмица и шест жертви
Седем сигнала за прекаляване с кафето
Пускат движението по АМ "Тракия" в посока София, към Бургас ще вдигнат блокадата след час
NASA обясни защо почвата на Марс се затопля, а въздухът остава леден
10 тийнейджъри задържани, петима обвинени за убийството на Георги в Пловдив
Почина известен неврохирург
Будите се около 3 часа през нощта? Ето защо сънят не се връща
Розов таратор за 6,50 евро разбуни Слънчев бряг
Джип паркира върху плажа в Свети Влас, отнесе глоба
