×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Контрабандни накити, укрити в кисело мляко, задържаха на „Капитан Андреево“
  • Вдигнаха въздушна линейка за родилка от Благоевград с обилна кръвозагуба
  • Израел обяви примирие след нови въздушни удари в Газа
  • Предвиждат начална заплата от 1860 евро за младите лекари
  • Сигнали за бомби затвориха посолствата на САЩ и Франция в София
  • Утре от 14 ч. в Колежа по туризъм 104 бургаски млади учители и техните ментори ще получат признание за старта в кариерата си от кмета Димитър Николов
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Хасково завря заради убийството на 18-годишната Маги, протестиращи нахлуха в полицията


Хасково завря заради убийството на 18-годишната Маги, протестиращи нахлуха в полицията
Протестиращите са гневни, искат главата на директора на полицията, защото смятат, че не си е свършил работата
01 Май 2025, Четвъртък, 18:35 ч.
Автор: Флагман.бг, видео и снимка: Xnews.bg

"Ако министъра ми поиска оставката, ще я подам", заяви директорът на ОДМВР Иван Расоков

Хасково се вдигна на бунт заради убийството на 18-годишната Маги. Тя изчезна преди няколко дни, а вчера тялото й бе открито. Местните обвиняват полицията, че е игнорила сигнала на близките и е загубила ценно време за издирването й. 

В понеделник от полицията обявиха, че момичето не е жертва на отвличане. Именно това провокира недоволството на хората. В сряда тялото на 18-годишната Магдалена беше открито в изоставена къща.

Днес няколко стотин души се събраха пред сградата на ОДМВР Хасково. Те скандираха "Оставка" и директорът на полицията старши комисар Иван Расоков незабавно да си тръгне. Самият той обаче смята, че полицията е свършила работата си с разкриването на убийството в рамките на три дни. Твърди, че през цялото време се е работило по всички възможни версии.

Вижте видео от днешния протест и нахлуването в сградата на дирекцията:

.

18-годишната Магдалена е удушена по жесток начин, тялото ѝ е открито в бидон

От прокуратурата и полицията съобщиха днес, че тя е била убита още в събота сутринта, като е удушена по изключително жесток начин.

По случая е задържан 17-годишен младеж, който вече е с повдигнато обвинение. Нямало данни тя да е била отвлечена, а по-скоро е отишла по собствена воля с две момчета, едното от които после си е тръгнало. Тогава престъплението е било извършено.

Междувременно от ОДМВР Хасково дадоха извънреден брифинг. "Ако министъра ми поиска оставката, ще я подам", заяви началникът Иван Расоков, цитиран от xnews.bg.

По неофициална информация обвиняемият се казва Иван, а снимката му от вчера обикаля социалните мрежи.

Окръжният прокурор на Хасково Иван Стоянов съобщи, че 18-годишната Магдалена е била убита по особено мъчителен начин чрез затягане с примка. Това се е случило в къщата на дядото на момчето, която се намира на ул.”Тимок”31. Тя е била удушена, след което тялото е било поставено в бидон и изхвърлено в храстите на изоставен имот на ул.”Амур”, на около 600 метра от местопрестъплението. Назначени са съдебно-медицински експертизи, които трябва да дадат отговори как и кога точно е настъпила смъртта.

Откриха трупа на Магдалена, която изчезна след купон, а телефонът ѝ бе открит захвърлен

Има събрани достатъчно доказателства, които категорично сочат, че извършител е 17-годишният обвиняем. Няма данни да я е тормозил преди това. Въпреки че е непълнолетен, той ще понесе цялата цялата строгост на закона, ще пледираме за максимално наказание, заяви окръжният прокурор.

Двамата са се познавали и са учили в едно и също училище – Финансово-стопанската гимназия в Хасково. Знае се, че във фаталната нощ Магдалена е била с него и още едно момче, което си е тръгнало. Какво се е случило, какъв е мотивът и защо се е стигнало до жестокото престъпление – тепърва се установява. “Твърде е вероятно, по-продължително време да са били заедно, не знам дали са били заедно на рожден ден. Безспорно е настъпил срив в техните отношения и се е стигнало до този неприятен развой”, коментира Иван Стоянов. Няма данни да е имал съучастник.

Обвиняемият е с чисто съдебно минало и няма данни за криминални прояви. Не е попадал в полезрението на детска педагогическа стая.

Шефът на полицията Иван Расоков заяви, че момичето е било обявено за общодържавно издирване веднага след получаване на сигнала към 20 часа в събота. И допълни, че са били извършени разпити, снемане на обяснения от лица, които могат да бъдат съпричастни, свалени са видеозаписи от камери, извършени са обиколки на района. На въпрос защо на брифинга на 28 април е дал информация, че момичето се крие от родителите си и няма данни, че е отвлечена, заяви:
“На 29 април имаме разговори и беседи със съученици и приятели, оттам имаме данни, че може би се укрива от родителите си. Ние работихме по всички версии от събота вечерта. Имахме данни, че може би се касае за убийство или самоубийство, но в интерес на разследването не ви казахме, за да не попречим на разследването”.

“Цялото общество трябва да бъдат сигурни, че всеки, който посегне на човешки живот ще получи наказание. Недопустимо е такава нечовешка агресия. Искам да отправя послание към младежите – открийте и споделяйте своите проблеми навреме, така могат да бъдат предотвратени”, призова окръжният прокурор Иван Стоянов.


В категории: Животът


ТИР се запали в движение
ТИР се запали в движение 29/10/2025, Сряда 19:31 0
Тервел ИЛИЕВ Сини кучета се появиха в Чернобил (ВИДЕО) Сини кучета се появиха в Чернобил (ВИДЕО) 29/10/2025, Сряда 18:57 4
Флагман.БГ Звезда на поп-фолка се завръща Звезда на поп-фолка се завръща 29/10/2025, Сряда 18:19 0
11
Коментара по темата
11.
Некадърните копейки са копИлИта
01.05.2025 21:54:12
3
5
Хора на партията на Костадин Костадинов- „Възраждане“ яхнаха протеста на младежите в Хасково заради убийството на 18-годишната Магдалена Русева, която бе открита удушена след пет дни издирване.
10.
Бонго Тцонго
01.05.2025 19:37:38
6
18
няма смисъл от полиция, те само подхвърлят фалшивите тестове на някой мутр, на някой обикновен човечец. Пълно е с наркоман в Бургаски окръг и даже 5-годишните деца знаят кой продава и от кой зарежда продаващия, само полицайте ти да видиш не знаят....
9.
до 2
01.05.2025 19:33:26
11
11
100% си някоя простакеса с роднина милиционер... тея заплати по 4к чиста и 60 дни отпуск да си ги заслужат полицайте...
8.
Теодора Делина
01.05.2025 19:33:08
3
7
6 ЛОШОТО Е ЧЕ НЕ Е УМРЯЛА ОТ ЕСТЕСТВЕНА СМЪРТ КОЕТО Е МНОГО ТЕЖКО НО ВСЕ ПАК Е ЕСТЕСТВЕН ПРОЦЕС А ОТ НАСИЛСТВЕНА СМЪРТ КОЕТО Е В ПЪТИ ПО ЛОШО ОТ ЕСТЕСТВЕНАТА СМЪРТ
7.
Теодора Делина
01.05.2025 19:29:10
4
8
УТРЕ ПАК ЩЕ ХОДЯ В ЦЕНТЪРА ПО ПРЕВЕНЦИЯ НА ПРЕСТЪПНОСТТА НА МАРИЯ ЛУИЗА 9 БУРГАС ДА ВИДЯ С КАКВО МОГАТ ДА МИ ПОМОГНАТ НАБЛИЗО МИ Е АЗ ЖИВЕЯ НА ДЕБЕЛТ 56 В БУРГАС ИМАМ НУЖДА ОТ ПОМОЩ КАК НЯМА ДА ПРОТЕСТИРАТ АЗ ЗА МОЙТО КОТЕ КОЕТО УМРЯ ОТ ЕСТЕСТВЕНА СМЪРТ СИ ИЗПЛАКАХ ОЧИТЕ А ЗА ТАКОВА ЖЕСТОКО УБИЙСТВО ГОРКОТО МОМИЧЕ ТРЯБВА ДА ИМА ВЪЗМЕЗДИЕ ЗЛОТО МНОГО Е ОБСЕБИЛО ХОРАТА И ЛОШОТИЯТА Е НАВСЯКЪДЕ
6.
Ами
01.05.2025 19:28:51
2
14
Ами дрогират,се пушат марихуана и какво ли не.Жалко на 18 години да умре.Само боя оправя.Якия бой навреме възпитава добре
5.
Теодора Делина
01.05.2025 19:15:10
0
7
МЕН МАРИЯ КОЗАРОВА СЕ ОПИТА ДА МЕ УДУШИ И УБИЕ ПРЕЗ 2017 ГОДИНА ОТТОГАВА СЪМ В УЖАСНО ТЕЖКО СЪСТОЯНИЕ И ПИША НЕПРИКЪСНАТО ЖАЛБИ ДО ВСЯКАКВИ ИНСТАНЦИИ
4.
Саудитска Арабия
01.05.2025 19:13:04
2
16
В Саудитска Арабия имат палач и им сече кухите кратуни на престъпниците. Кръвожадните българи да бегат там . Който иска такива закони да ги направи и в България , ама не ви стиска.
3.
А с онова лайно
01.05.2025 18:57:50
0
14
дето закла Никол какво стана? Нали вече е пуснат. Къде е?
2.
Мда
01.05.2025 18:57:20
20
24
Модерно е хора, които в мъката си немогат да правят нищо, дори и да скърбят, да искат оставки! Съболезнования на близките!
Но:
Преди някой да бъде обявен за изчезнал, трябва да имат 24 часа! Иначе полицията ще е пълна с родители, чиито отрочета са драснали без да се обадят!
Освен това, има заподозрян, който е намерен и е направил самопризнания! Момичето е било по своя воля с момчето в ИЗОСТАВЕНА КЪЩА! Защо отива с някое 17 годишно момче в изоставена къща вече е безмислено да се коментира!
РОДИТЕЛИ!!! ВЪЗПИТАВАЙТЕ ДЕЦАТА СИ С МИСЪЛ, ТАКТ, ПОНЯКОГА И СТРОГОСТ! ЩЕ ВИ СЕ СЪРДЯТ, НО ЩЕ БЪДАТ ЖИВИ!
А НА ПРОМИТИТЕ МОЗЪЦИ, които искат оставки и плюят МВР:
Не може зад всеки откачалки в тази държава да има полицай! Няма толкова желаещи за тази работа!

БОГ ДА ПРОСТИ МОМИЧЕТО!
1.
Go40
01.05.2025 18:52:47
13
27
Жалко за детето...но така няма да се оправят нещата.Трябва масови палежи на държавни учреждения ... Претрепваме на мутри ченгета политици журналисти и бизнесмени....без кръв няма да стане.... иначе ще ви смачкват още.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Смърди ужасно заради танкери, които прехвърлят нефт на 11 км от брега Смърди ужасно заради танкери, които прехвърлят нефт на 11 км от брега Експерт обясни, че причината за миризмите не идва от самата операция, а е реакция на товара при рязка смяна на температурите Стотици почетоха народните будители с факелно шествие в Бургас Стотици почетоха народните будители с факелно шествие в Бургас Маршът от площад „Тройката“ до площад „Атанас Сиреков“ е организиран от Търговската гимназия за 11-ти път Извънредно! Верижна катастрофа край Сарафово Извънредно! Верижна катастрофа край Сарафово Образувала се е тапа от спортния магазин „Пума“ до военната станция  Бяхме подложени на психическо и физическо насилие в Дома на писателите в Бургас, твърдят от „Самосъзнание“ Бяхме подложени на психическо и физическо насилие в Дома на писателите в Бургас, твърдят от „Самосъзнание“ Битката за сградата на ул. „Вола 3“ загрубя, общинските съветници взеха соломоновско решение Загуби ли мафията боклука на София? Кметът очаква края на сагата, заговори за натиск срещу конкурентите Загуби ли мафията боклука на София? Кметът очаква края на сагата, заговори за натиск срещу конкурентите Има усилие за нулева конкуренция, за да могат да ни принудят да сключим при много високи цени с всички хватки за отстраняване на другите кандидати, каза той ЕДИН ГРАМ ЖИВОТ – филм с мисия, провокация и послание ЕДИН ГРАМ ЖИВОТ – филм с мисия, провокация и послание В ролите ще видим като актьори Ивайло Захариев, Калоян М. Патерков, Тервел Пулев, Доби Главинчева, Симона Йорданова, Павел Димчев, Лео Панов, Александър Везенков и др. Между тиквите и светците — защо спорът за Хелоуин е всъщност спор за душата на България Между тиквите и светците — защо спорът за Хелоуин е всъщност спор за душата на България Решението на кмета на Елин Пелин раздели обществото, но извади на показ нещо по-дълбоко – кои сме ние и накъде отиваме БОП-аджии и спецченгета спипаха съпруга на Мани от "Игри на волята" с много пико и кокаин БОП-аджии и спецченгета спипаха съпруга на Мани от "Игри на волята" с много пико и кокаин 28-годишният Стоян Стойков опитал да избяга, изхвърлил пакетите с дрогата по пътя от кв. Ветрен към Бургас Най-добрите начини да поддържаме косата си жизнена и красива през есента Най-добрите начини да поддържаме косата си жизнена и красива през есента Променливите условия поставят косата пред предизвикателство заради трудната адаптация Проблемът с паркирането се пренесе и в Карнобат, иде ли „Синя зона” Проблемът с паркирането се пренесе и в Карнобат, иде ли „Синя зона” В администрацията се подхвърлят идеи за решение на липсата на паркоместа
7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство Намерено е тялото на едно дете Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Четирима българи застават пред съда в Париж заради... Обвинението към тях е заради вандализиране на Мемориала на Холокоста във френската столица Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Седеметажна жилищна сграда се срути край Истанбул Не е ясно дали има жертви Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Мъск пусна Grokipedia, която да се конкурира с Wikipedia Съдържанието се генерира от изкуствен интелект и генеративния AI асистент Grok Уникална страна дава заплата до 9000 лв. Уникална страна дава заплата до 9000 лв. Има сериозен глад на кадри Силен трус удари Турция, има разрушени сгради! Разлюляха се Бургас, Пловдив и дори София Силен трус удари Турция, има разрушени сгради! Разлюляха се Бургас, Пловдив и дори София Земетресението е усетено в цяла Южна България Лукойл продава рафинерии и бензиностанции заради санкциите? Лукойл продава рафинерии и бензиностанции заради санкциите?  От руската компания уточниха, че става въпрос за международните активи Ето коя е новата приятелка на Еминем Ето коя е новата приятелка на Еминем Не е ясно от колко време са двамата заедно Bcичĸи гoвopexa зa іРhоnе Аіr, нo пoчти ниĸoй нe cи гo e ĸyпил Bcичĸи гoвopexa зa іРhоnе Аіr, нo пoчти ниĸoй нe cи гo e ĸyпил Изглeждa, чe oпититe зa пo-нeтpaдициoнeн іРhоnе - cлeд cпpeнитe mіnі и Рluѕ вapиaнти, oтнoвo нe ca ce yвeнчaли c ycпex Тръмп ще срещне с новия японски премиер Тръмп ще срещне с новия японски премиер Очаква се двамата лидери да се разбират добре, тъй като Такаичи е протеже на покойния японски премиер Шиндзо Абе
Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ Радостин ВАСИЛЕВ, лидер на МЕЧ за шефката на парламента: Смениха едно мюре с друго

Виц на деня Виц на деня Строг баща се кара на дъщеря си:
- Видях те в една кола на паркинга да се натискаш с някакво момче. Кой е той?
- Какъв цвят беше колата?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, за Нова година, ще ми купиш ли нов телефон?
- Ами този другия, дето го имаш?
- Е, той ще ми купи таблет!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори