Димитър Николов: Едва ли синът на Райна Княгиня е предполагал, че в Бургас ще учат за техници на самолети
Кметът припомня, че инициатор за създаването на Механотехникума, който днес празнува 100-годишен юбилей, е Георги Дипчев
Едва ли синът на Райна Княгиня - Георги Дипчев е предполагал, че през 2025 г. в Механотехникума, който днес празнува вековен юбилей, ще има паралелки за самолетни техници, но те са факт! Това коментира кметът на Бургас Димитър Николов.
Той поздрави директора Роза Желева, преподавателите, учениците и хилядите възпитаници на Професионалната гимназия по механоелектротехника и електроника – Бургас.
Една искра, запалила поколения: Механото чества вековен юбилей
Градоначалникът припомни, че инициатор за създаването на училището е Дипчев. И така през 1925 г. в Бургас се открива Държавното практическо механотехническо училище. През тези сто години училището се развива благодарение на всички директори, учители, радетели и днес създава кадри за актуалните професии на съвремието ни“, коментира той във Фейсбук.
Интимният диалог е ключ към дълбока връзка, а не табу
Млечна баница с кашкавал - домашна рецепта с нежен вкус
Чудодейното съкровище на Родопите
Колко вода трябва да пием на ден
Ненадмината рецепта за свинско с картофи - ще ахнете
Февруари 2026 ще донесе финансов пробив за три зодии - вижте кои са
Завръщането на шампиона? Кирил Милов с молба към БФ Борба
Сладък картоф: полезен, вкусен и подходящ за всяка кухня
Бягане на 60, мъртва тяга на 70 и сноуборд на 80 - кои тренировки удължават живота
Жена откри камера под капака на тоалетната чиния в ресторант
Нова измама в интернет краде пари чрез фалшиви оферти за контейнери
Две жертви в брутално ПТП между БМВ и Туарег край Маринка (ОБНОВЕНА)
