Няма да повярвате с каква двуметрова риба зарибиха река Тунджа
Веслоносът е нехищна риба, достига до два метра, храни се планктон и по естествен начин прочиства от водорасли
Пуснаха близо половин тон есетрова риба от вида веслонос в коритото на река Тунджа в градския парк в Ямбол. Зарибяването е с цел обогатяване на биологичното разнообразие.
Веслоносът е нехищна риба, достига до два метра, храни се планктон и по естествен начин прочиства от водорасли. Видът способства за подобряване на екологичния баланс в затворени и по-слабо проточни водоеми като водното огледало в ямболския парк.
Рибата е закупена със средства от заплатата на кмета Валентин Ревански, посочиха от общината. От там напомниха също така, че целогодишната забрана за риболов във водното огледало на река Тунджа остава в сила.
Преди около четири месеца в речния ръкав на Тунджа в градския парк на Ямбол бяха пуснати и един тон шаран и бял амур. Редовни зарибявания местната управа прави и на Гребния канал.
Домашен шоколадов сироп - лесна и вкусна рецепта
5 растения, които да засадите тази пролет за красив двор
Здравословна салата с киноа и авокадо - свежа и вкусна
Как да почистите микровълновата за минути
Крум Зарков: Държавата трябва незабавно да се намеси, за да регулира цената на горивата
5 здравословни навика, които ще променят живота ви за 30 дни
Най-добрата зодия за приятелство
Печено пиле с картофи - идеално ястие за семейна вечеря
Топ 5 храни за здрава кожа
Най-силната зодия в трудни ситуации
Перфектният шоколадов пай - стъпка по стъпка рецепта
Как ще изглежда светът при $200 за барел
