Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език
В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба
Американският президент Доналд Тръмп подписа и нов указ, според който всички шофьори на камиони в САЩ задължително трябва да говорят добре английски език - иначе ще бъдат временно спрени от работа, докато не покрият изискванията.
Изискването на Федералната агенция за безопасност по пътищата водачите да владеят говорим английски език не е ново. В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба.
Затягането на мярката от страна на Тръмп обаче ще се отрази на голяма част от транспортната индустрия в страната. Огромна част от водачите и собствениците на подобни бизненси са имигранти от Източна Европа и не само.
Турски учени предупредиха, че Черно море ще се затопли сериозно. Какво означава това?
Иран разглежда мирно предложениe на САЩ, според Тръмп има „много добър шанс войната да приключи“
Почина създателят на CNN
"Дяволът носи Прада 2" изкара 233,6 млн. долара за първите три дни от дебюта си на световния екран
Победител от „Игри на волята“ стана татко на момче
Един от петима пълнолетни европейци живеят в бедност, сочат данни на ЕК
Анджелина на път да спечели съдебната сага с Брад Пит
Петролът падна под $100 за барел
Роналдо вкара в гаража нов звяр - G-класа кабрио за 1,2 млн. евро
Все повече германци подкрепят ограничение на скоростта по магистралите
Готви се голяма промяна за учениците между 1 и 10 клас
