×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Земетресение с магнитуд от 4,9 по скалата на Рихтер беше регистрирано в Западна Турция
  • Интензивен трафик за камиони на границата с Турция
  • Доналд Тръмп оглави класацията на „Политико“ за най-влиятелна личност в Европа
  • Излезе книгата на Никола Саркози „Дневникът на един затворник“
  • НАСА загуби връзка с космическия си апарат „Мейвън"
  • Две жалби срещу приемането на еврото в България са подадени в Съда на ЕС
  • Гледат мерките на петима от задържаните при протеста на 1 декември в София
  • Интензивен трафик за камиони на границата с Турция
  • САЩ са задържали петролен танкер край Венецуела
  • Социалните мрежи, а не геймингът, създават проблеми при тийнейджърите, сочи проучване
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа


800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа
Инцидентът се случи на "Тракия" вчера и доби голям отзвук
30 Април 2025, Сряда, 09:00 ч.
Автор: Флагман.БГ, снимка: Роси Бъчварова

Лелята на младежа разказа за скандална схема
 

Близка на един от катастрофиралите вчера при тежкия инцидент на автомагистрала "Тракия" при разклона за Нови хан и Елин Пелин разказа за измама от страна на фирма за пътна помощ. 

Роси Бъчварова описа ситуацията във Фейсбук групата "Катастрофи в София". 18-годишният й племенник, който живее в Канада, е единият катастрофирал  край софийското село Лозен.

Тежка верижна катастрофа на "Тракия", има голямо задръстване

Дядото на момчето е пътувал с него в колата, пострадал тежко. Наложило се да му ампутират крака. Според разказа на жената в автомобила пътували и други хора към летището за полет обратно към Канада. 

Линейката пристига на място след 25 минути. Момчето нямало на кого да се обади, родителите му са в Канада, а леля му - Роси Бъчварова, живее в Бургас. Линейката откарала пострадалия възрастен мъж към болницата, а момчето останало на мястото на инцидента. 

Полицаите му казали, че колата е за скрап и че трябва да се извика пътна помощ. Полицаят му дал телефонен номер, а когато позвънил - оттам му искат 1000 лв. превоз на автомобила обратно до София (около 5 км разстояние). 

"На детето му се вижда много и звъни на случаен номер от интернет - там му казват 1,50 на км. При идването си не знам какво е станало и дали някой със някой е говорил, но сумата става 960 лв. Детето е казало, че е много и онзи е свалил на 800лв. Оттам колата се качва на пътната помощ и се закарва във някакъв склад за скрап. Дават му 500 лв. и му казват номерата няма да ти ги дадем, утре ни донеси големия талон и личната карта на дядо си, ние ще си я бракуваме и отпишем. Някой може ли да ми обясни схемата? Аз ли откачам или хората тотално се изродиха, как може да постъпваш така", пита жената в социалните мрежи. 

Самата Бъчварова също се е обадила по-късно на същия номер, за да пита колко ще й струва от София до Лозен и получила отговор 70 лв. 

"След което го попитах, защо тогава си взел 800 лв. днес най-нагло ми каза ,че колата била катастрофирала и се мъчил и затова. Детето между другото му казало, че иска фактура, а той му казал: "Ако искаш, ще стане 960 лв., защото трябва да сложа и ДДС." Та и касова бележка нямаме. Попитах защо няма, щял да пусне. После ми вика в офиса е, та ако извади някаква, ще е пусната след 20:40 часа. Попитах как така ще отписват колата без пълномощно и знанието на собственика - те така процедирали и да не сме плащали данъци ни правят услуга! Страшна схема, която е минавала вероятно доста пъти", разказва жената. 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
18
Коментара
Мария АРНАУДОВА Карлос Насар печели „Спортен Икар“ 2025 Карлос Насар печели „Спортен Икар“ 2025 11/12/2025, Четвъртък 14:00 0
Емел МАХМУД Отиде си легендарна наша треньорка Отиде си легендарна наша треньорка 11/12/2025, Четвъртък 12:49 0
Емел МАХМУД Голям успех за несебърски млад лекоатлет Голям успех за несебърски млад лекоатлет 11/12/2025, Четвъртък 11:59 0
18
Коментара по темата
18.
До 13
05.05.2025 22:40:03
0
0
А вие от къде знаете и сте сигурни, че “ 18 годишното лайно” е карало. Хайде моля ви се, стига с тази агресия. И то да е карало, макар, че не е. А и тук не става въпрос за самата катастрофа, а за сумата на пътната помощ която е безумна.
17.
Мда
30.04.2025 12:15:25
2
10
Госпожата е права, НО ако се позаинтересува ще разбере, че срещу 70лв на година си плащаш пътна помощ за страната, а към СБА от 70 до 160 пътна помощ в страната и чужбина и тогава тези няма да съществуват, но да спестим някои лев така става! Това от опит го казвам, спуках гума пътна помощ дойде за 15минути, / август се случи/ коректни отзивчиви, това ми се случи на магистрала близо до разклона на Сливен, но ако нямах сигурно щях да ги чакам часове и да платя и аз 800лева. Така, че интересувайте се от тези услуги!
16.
...
30.04.2025 12:10:22
8
2
Яко!!!"18- годишен- дете" или с дете?!!!!
"Детето му кaзaло, че искa фaктурa"
Детето не е ли искaло и допълнително спорaзумение към трудовия договор зa увеличaвaне нa основнaтa рaботнa зaплaтa? Или дипломa от престижен зaпaден университет?
15.
СБА
30.04.2025 11:56:24
3
12
Има членски карти към СБА . Не са скъпи . Получаваш безплатен репатрак в България и други услуги срещу символична годишна сума. Тези хора не са ли чували за това ???
14.
Да не ревем много
30.04.2025 11:02:11
3
9
Преди 4 години аварирах с автомобила си на изхода на Прага. Бях на път за България, но скъсах ангренажен ремък. За 7 км до най-близкият сервиз чехите с Пътна помощ ми взеха 350 евро с ДДС и ми издадоха фактура. Така че....да казваме "Пази Боже!"
13.
:(
30.04.2025 10:54:00
18
8
така става като дават на 18 годишно лайно да кара кола, даже му е малко
12.
...
30.04.2025 10:11:56
0
10
Не може и дa си предстaвите, и трудно би ви минaло през ум кои сa дългогодишно почетните грaждaни и приближените им роднини в aдминистрaции нa държaвни, общински и съдебни структури- консултaнти по тaкивa рaзгрaбвaния. Нямa незaсегнaтa фaмилия и домaкинство от идиотщините им ... Скоро ще нaвършaт и 80- годишнa възрaст, обгрижвaни от всякaкви социaлни общински предприятия ...
11.
Фитипалди
30.04.2025 10:00:22
21
8
Няма пътна помощ, която да вземе 70 лв. за такава услуга. Автомобилът не може да маневрира, няма предна гума, предната броня липсва, а и е целият в биологичен материал (кръв, кожа и гадости). Само автомивката след транспорта ще струва толкова. Иначе имаме и магистрала, което значи, че камиона трябва да отиде до най-близкия разклон и да обърне. Не може да се движи в насрещното, че на сополанкото-пилот да му е по-евтино. Ако на тези кретени им се вижда много - купуват си едно камионче и почват да возят размазани тунинговани бангии на градски състезатели за по 70 лева, а може и за бог да прости.
10.
Пешо
30.04.2025 09:33:03
10
14
Далаверата е имал си дал си! Казали му 1,5лв на километър, кой знае какво им е говорил щом са качили тарифата на 80 лв на километър. Ако си е мълчал, а при поискване на пари е казал че разполага само с 50 или 100лв, е нямало да му вземат 800лв.
Кой знае как е плямпал, аз съм канадец и ние в канада имаме .......
Случи ми се веднъж да имам нужда от пътна помощ, за 30 км. Първия на който позвъних поиска 400лв, направо му казах много са. Звъннах на втори, каза 250лв, пак отказах, третия каза 50лв дойде натоварихме и ме превози.
9.
!!!
30.04.2025 08:59:31
1
33
Напълно вярвам на лелята ,защото така оставиха близко момче на 20 години в чужд град с измислено нарушение без талон.Колата била много шумна,това установили след обстойна проверка на всичко необходимо за движение на превозното средство.Пътните полицаи се гаврят с децата ни.
8.
мда
30.04.2025 08:48:30
1
67
Няма престъпна схема, в която да не участват прасетата с фуражки! Запомнете ги това! И им плащайте по 4-5 бона заплати като си избирате гербаджиите.
7.
ахаха
30.04.2025 08:34:29
1
28
Тя колата не струва толкова
6.
Кат
30.04.2025 08:22:41
1
35
Нали от КАТ ще си вземат 1 бутилка черен етикет с твоите пари след работа... за здравето на дядо ти
5.
Да
30.04.2025 08:04:51
2
67
Пътна мафия с участието на пътни полицаи. Всички го знаят, но компетентните органи са със широко затворени очи!
4.
123
30.04.2025 08:00:19
19
19
Абсолютно нищо не се връзва в цялата история. Това не е накое леко ПТП, че полицията да напише акт и да каже - спасявайте се с колата. Тук става въпрос за човек с ампутиран крак, което е тежка телесна повреда и все едно роднина или не задължително се прави оглед и образува дело. Абсолютно задължително. Тогава за нуждите на експертизите автомобила се иззвмва от разследващия полицай. Това, че откарали автомобила за скрап веднага, пък и номерата не искали да му върнат е фантастика.
3.
Гарантирано от ГЕРБ
30.04.2025 07:55:07
9
52
Нищо в тази ситуация не ме изненадва
Като знам коя партия отново е на власт
И кой командва правителството!
2.
Аминормално
30.04.2025 07:51:52
42
6
Канада е антиутопичен кенеф и хората не искат да се заразят с мегаспин от нечии изоставени крайници и карантии. Да се благодари той, че не го съдят за международни тероризми след тази катастрофа! Какво са се разпищолили всички яяяя?!
1.
Полицията
30.04.2025 07:36:25
1
75
Няма нищо общо с тази "фирма" само полицаите са техни търговски представители
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Карлос Насар печели „Спортен Икар“ 2025 Карлос Насар печели „Спортен Икар“ 2025 Задържаха мъж за ухапвания и заплаха за убийство към жена му Задържаха мъж за ухапвания и заплаха за убийство към жена му Съдът прецени, че има реален риск от повторно престъпление НА ЖИВО: Ще падне ли правителството? Депутатите гласуват вота на недоверие (ОБНОВЯВА СЕ) НА ЖИВО: Ще падне ли правителството? Депутатите гласуват вота на недоверие (ОБНОВЯВА СЕ) Народното събрание трябваше в 13:30 часа да гласува шестия вот на недоверие срещу кабинета, но депутатите си дадоха 30-минутна почивка Културтрегери: Хроничен дефицит в Бюджет 26, третират ни като периферна сфера Културтрегери: Хроничен дефицит в Бюджет 26, третират ни като периферна сфера Сценичните изкуства стигнаха екзистенц-минимум, от 35 години няма подобрение, предупреждават експерти Инициативата „Да украсим Бургас“ вдъхнови стотици хора, превърнаха града в приказка (СНИМКИ) Инициативата „Да украсим Бургас“ вдъхнови стотици хора, превърнаха града в приказка (СНИМКИ) Вижте част от празничната украса, с която блестят домове, детски градини и институции Язовир „Камчия“ е с над 110 млн. куб. м вода – почти 5 млн. повече от същия ден миналата година Язовир „Камчия“ е с над 110 млн. куб. м вода – почти 5 млн. повече от същия ден миналата година Сравнението на бюлетините на МОСВ показва по-добро водно състояние на основния източник за Бургас и Варна – наличният полезен обем достига 33% при едва 19% миналата година. От ПСС с предупреждение към тези, тръгнали към планините От ПСС с предупреждение към тези, тръгнали към планините Планинската спасителна служба предупреждава туристите да бъдат внимателни заради заледени участъци във високите части и неработещи съоръжения в курортите Нова наредба разрешават барове на плажа само до 2% от площта му Нова наредба разрешават барове на плажа само до 2% от площта му Проект на наредба предвижда единен стандарт за заведения, санитарни съоръжения и търговски площи, като целта е да се сложи край на разнопосочните общински правила DOCK5 прави Новогодишния купон №1 в Бургас: Vanessa и DJ Hris вдигат градуса на 31 декември DOCK5 прави Новогодишния купон №1 в Бургас: Vanessa и DJ Hris вдигат градуса на 31 декември Пищна гурме вечеря, премиум напитки, блок маса с десерти и специална музикална програма превръщат DOCK5 в най-желаното място за посрещане на 2026 година в Бургас БНБ работи извънредно заради големия интерес към стартовите комплекти с евромонети БНБ работи извънредно заради големия интерес към стартовите комплекти с евромонети Централната банка ще отвори и в две съботи – 13 и 20 декември, за да улесни гражданите преди въвеждането на еврото от 1 януари 2026 г.
Мария Корина Мачадо стигна Осло след драматично бягство Мария Корина Мачадо стигна Осло след драматично бягство Опозиционната лидерка е напуснала Венецуела по море, за да избегне репресии, и направи първата си публична поява след месеци укриване „Форбс“ обяви кои са 100-те най-влиятелни жени в света „Форбс“ обяви кои са 100-те най-влиятелни жени в света Кристалина Георгиева е на 17-а позиция Трафиканти примамват мигранти с видеа на млади британски момичета Трафиканти примамват мигранти с видеа на млади британски момичета Престъпни мрежи злоупотребяват с видеа в TikTok и Instagram, използвайки видеа на нищо неподозиращи жени, като реклама на нелегални маршрути към Европа и Великобритания   Тръмп не взе Нобеловата награда за мир, но е №1 по влияние за Европа 2026 Тръмп не взе Нобеловата награда за мир, но е №1 по влияние за Европа 2026 Американският президент повлия силно на европейската политика през годината -  от сигурността и Украйна до стратегическата автономия на ЕС, което му донесе първото място в класацията на „Политико“ Шер ще се омъжва 50 години след предишния си брак Шер ще се омъжва 50 години след предишния си брак Американската легенда ще навърши 80 години през май 2026 г. Сърбия пусна на свобода наркобоса Йоца Амстердам-Сретен Йосич Сърбия пусна на свобода наркобоса Йоца Амстердам-Сретен Йосич Апелативният съд в Белград реши, че са изпълнени всички условия за условно освобождаване на Йосич, един от най-емблематичните фигури на балканския наркотрафик, който бе заловен в София през 2002г. Тръмп: Задържахме „най-големия танкер“ край Венецуела Тръмп: Задържахме „най-големия танкер“ край Венецуела Вашингтон твърди, че задържаната плавателна машина  е част от незаконна схема за финансиране на терористични организации, докато Каракас обвинява САЩ в пиратски действия Кралят на кокаина напуска затвора: Сретан Йосич е условно освободен Кралят на кокаина напуска затвора: Сретан Йосич е условно освободен Съдът в Белград освободи най-известния балкански наркотрафикант след близо 15 години зад решетките Избори в Украйна по време на война: Зеленски поставя условие, Русия оспорва легитимността му Избори в Украйна по време на война: Зеленски поставя условие, Русия оспорва легитимността му Зеленски е готов за избори, но настоява за гаранции от Запада – Киев е изправен пред законови, логистични и морални пречки Дунав вече не е същият: реката навлиза в климатичен режим с опасни колебания Дунав вече не е същият: реката навлиза в климатичен режим с опасни колебания Река Дунав губи предвидимия си характер и се държи все повече като средиземноморска система – нестабилна, чувствителна и зависима от дъжда
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Защо се изплю върху достойнството и честта си, Слави, за няколко левчета ли? Виц на деня Виц на деня - Добър ден! Дошъл съм за изкарване на шофьорска книжка.
- Но тук е болница, не автошкола!
- Знам... навряха ми я отзад, но това е една дълга история...
Виц на деня Виц на деня На манго му се родили близнаци. Носи ги вкъщи, а комшията го пита:
- Двуяйчни или еднояйчни?
- Този е двуяйчен, а това е женско.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Наръфана люта чушка и разведена жена са само за истински търсачи на силни усещания!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори