×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Насъщният скочи от 89 на 95 цента
  • Петно от мазут на варненски плаж, Басейновата дирекция се самосезира
  • НСИ: Населението на България е намаляло с над 14 хиляди души през 2025 г.
  • КЗК настоява за спешна координация между властите за пазарите на храни и горива
  • Разбиха печатница за фалшиви пари в София, арестуваха двама
  • България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания


Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания
Миксът, който имаме, е най-сигурният, каза министърът на енергетиката Жечо Станков
29 Април 2025, Вторник, 21:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

Той сподели, че се съмнява кибератака да е причината за аварията на Иберийския полуостров, заради която няколко държави останаха без ток

Българската електроенергийна система е стабилна и сигурността ѝ ще бъде гарантирана с още инвестиции в ядрени мощности. Това увери министърът на енергетиката Жечо Станков в коментар на срива в Испания и Португалия, съобщава БНР.

Не се очакват проблеми с електроснабдяването на страната, увери той.

"Говорейки с всеки един от изпълнителните директори на дружествата, които са пряко свързани с енергийната система, ми бе гарантирано, че нашата система е добре защитена към този момент и по никакъв начин не може да очакваме такива проблеми”, заяви министърът.  

“Аз лично се съмнявам кибератака да е била причината, като се надявам в кратки срокове и колегите от Испания на първо място да възстановят подаването към своите граждани и на второ място - да разберем какъв е бил техническият проблем, за да може европейските държави да се обединим и да видим по какъв начин може да възпрепятстваме повтаряне на такава ситуация", коментира той.

"Oказва се, че България има най-добрия енергиен микс, защото за да държиш системата жива, от една страна ти трябват балансиращите мощности, както имаме ПАВЕЦ "Чаира", и въглищните централи, а от друга страна ти трябват постоянните мощности, каквито са в случая ядрените, и не на последно място - целите за по-чисто бъдеще, което гарантираме на обществото, а именно зелените централи”, заяви Станков. 

Миксът, който имаме в България, е най-сигурният и сме убедени, че трябва да продължим в тази посока, добави той.

Енергийният министър подчерта още, че: "Ядрената енергетика във Франция е спасила системата от блекаут".

"Продължаваме ясната визия на това правителство за инвестиране именно в нови ядрени мощности на територията на страната, които не само ще гарантират нашата сигурност, но и на целия регион", каза още министърът на енергетиката.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
15
Коментара
Иван КОЛЕВ 70-годишен с рекорд във футбола 70-годишен с рекорд във футбола 29/04/2026, Сряда 19:10 19
15
Коментара по темата
15.
292
30.04.2025 11:10:21
0
1
Жечо, щото сам каза, че не си инженер, да ти обясня. Енергийна система без базови мощности е обречена. Ако ще да има ВЕИ-та, генериращи два пъти по-големи мощности от тези, които се консумират. При тотален срив и нужда от рестартиране, само базова мощност може да поеме повторно едновременно включване на голям брой консуматори.
14.
Тошо
30.04.2025 10:31:16
0
1
До 11 . Ами във Визица има 2-ма души, а в МТърново 3-ма! Съгласен ли си да се дадат за 5 човека 50 000 000 !?
13.
Кочо
30.04.2025 09:16:46
1
5
Т.е. Бай Тошо пак си е свършил работата както трябва. И въпреки тоталният разпад последните 35г и всякакви експерименти с енергийната система, тя е относително добре балансирана.
12.
Пусть всегда будет Свет
30.04.2025 07:34:58
0
8
Кажи го това на хората от Търново, цървул!
11.
Учуден
30.04.2025 05:48:21
0
15
Жечо, къде е четирилентовият път до М.Търново? С ремонтът на пътя до Визица какво стана?
Странджа чака на способни политици като тебе да я оправят!
10.
Же4ка Сланинкова
30.04.2025 00:01:47
1
16
Бензинджията Жечо е толкова специалист по енергетика колкото и бензиджията Венци по футбол.Даже май последният е по-специалист.
9.
Hi4kok
29.04.2025 23:31:16
16
3
Жечо Станков ще е следващия министър - председател. Винаги каквото е казвал го е правил. Ако нещо е казал и не е изпълнено, това е защото не зависи от него.
Един от малкото политици, които мислят за хората и не се блазнят от пари и власт.
8.
ХАХАХА
29.04.2025 23:10:33
2
14
Все едно сме 01.04. и лъже за здраве. :-)))
7.
Жечо размахва пръст
29.04.2025 22:38:15
1
17
Всеки ден спира токът навсякъде какво е защитено? Тази вековна електрическа система Бай Тошо трябва да я е защитил , защото след него няма друг. А иначе плащаме такса за достъп, пренос и хиляда други рекетиращи налози...
6.
bai kosta
29.04.2025 22:05:16
1
9
Една тумба цигани са достатъчни.
5.
Ty-тууу ту ту
29.04.2025 21:49:32
1
19
Жечо НЯМО техническо образование за да зное дали е кибер атака.
Щон НЯМА как да спрат 3 АЕЦа с 6 реактора от няква си атмосферна буря тва е НЕсериозно все да кажеш че бебета ги носят щъркели хванали подходящи атмосферни термики
4.
Хахаха
29.04.2025 21:39:55
1
17
Пълен кенеш .
3.
Vvv
29.04.2025 21:38:15
1
18
Как така в България няма да се случи срив като в Испания, като не знаем все още какво точно се е случило?!
2.
ge4o stankov
29.04.2025 21:17:57
0
8
ge4o 6e pla6ta neustoikite na 4as kat spre nesa
pretesnqvaite
i vodata pak tai
1.
00
29.04.2025 21:17:55
1
24
А защо в края на миналата година хората с дни бяха без ток?
Или системата ни не е защитена от природата ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
България може да генерира до 700 млн. евро годишно от медицински туризъм България може да генерира до 700 млн. евро годишно от медицински туризъм Липсата на целенасочена държавна политика ограничава развитието на сектора, но страната има потенциал да бъде водеща дестинация за медицински туризъм Giro d'Italia – празник за хората край морето и магнит за туристи, посрещаме силен сезон Giro d'Italia – празник за хората край морето и магнит за туристи, посрещаме силен сезон Резервациите отбелязват положителен тренд с ръст около 3% Двуметрова змия в жк "Възраждане" шокира бургазлии (СНИМКИ) Двуметрова змия в жк "Възраждане" шокира бургазлии (СНИМКИ) Моля институциите да вземат мерки, апелират живущите в района Уникален флашмоб посреща колоездачите на Giro d Italia в Бургас (СНИМКА) Уникален флашмоб посреща колоездачите на Giro d Italia в Бургас (СНИМКА) Техният танц ще бъде излъчен на живо по Eurosport, ще се гледа от 1-2 млн. човека Мина край Кюстендил превърната в подземен град с наркооранжерии Мина край Кюстендил превърната в подземен град с наркооранжерии Иззети са близо 600 000 евро и 600 боеприпаса за огнестрелно оръжие Жители на жк. "Лазур" зоват: Помогнете ни да се справим с това свърталище (ВИДЕО) Жители на жк. "Лазур" зоват: Помогнете ни да се справим с това свърталище (ВИДЕО) Бургазлии се страхуват да стигнат до домовете си, бездомници и алкохолици живеят буквално пред вратите им  Развод в ПП-ДБ: Ще има две парламентарни групи Развод в ПП-ДБ: Ще има две парламентарни групи Планира се и създаването на парламентарен съюз за Силна България в Силна Европа 70-годишен с рекорд във футбола 70-годишен с рекорд във футбола Влиза в официален мач Татяна Дончева: Замесените с Петьо Еврото, „джуджетата“ и Мартин Нотариуса ще последват Красьо Черния Татяна Дончева: Замесените с Петьо Еврото, „джуджетата“ и Мартин Нотариуса ще последват Красьо Черния Делян Пеевски с подходящи назначения овладя начина, по който се отпускат ресурси и хората му трябва да бъдат заменени, подчерта тя Прокуратурата се зае с изнасиленото куче Мая, ето какво наказание грози содомита Жельо от Банево Прокуратурата се зае с изнасиленото куче Мая, ето какво наказание грози содомита Жельо от Банево В българския НК няма предвидено наказание за блудство или насилване на домашно животно
Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Ислямска секта е разбита при акция за изнасилване, съвременно робство и принудителен брак Стотици полицаи нахлуха в строго охраняван бивш дом за сираци в Чешир Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Конституционен съдия поиска БНТ да смени декора си, бил му много украински Тук също телевизионните сезони са различни, всичко е възможно. На нас ни харесва, каза му водещата от БНТ Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Руснаците се презапасяват с презервативи заради покачване на цената Според предварителни доклади цените могат да се повишат с приблизително 30% поради геополитическото напрежение около Иран. Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Продават кулата на Галилей във Флоренция за 12,5 милиона евро Историческата резиденция в сърцето на Флоренция е свързана с Галилео Галилей и неговите астрономически наблюдения. Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Ген. Решетников: Български власти и олигарси откраднаха 700 млн. долара от Южен поток Въпреки настойчивите въпроси кои са тези олигарси, ген. Решетников каза, че не знае и отказа да спомене каквото и да е име Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Сенатът блокира резолюция за ограничаване на военни действия на Тръмп в Куба Членувете на Републиканската партия отхвърлиха опитите на Демократите да ограничат правомощията на президента Тръмп за военни действия срещу Куба България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела България е в топ 4 на страните от ЕС с най-голямо поскъпване на дизела Пред нас са само държави като Естония, Люксембург и Белгия Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Ислямисти на коне тормозят жените във Великобритания, искат ги с покрити лица Патрулите казват, че са морални пазители на законите на исляма, всички те са мигранти Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Целувки в Белия дом: Чарлз III и Камила посрещнати с топовни салюти и военни почести Тръмп разкри, че майка му била влюбена в краля Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Шезлонгите изчезват на 251 плажа в Гърция Гръцките власти налагат ограничения за защита на екосистемите и борба със свръхтуризма
Антон КУТЕВ, съветник на президента Антон КУТЕВ, съветник на президента Правителството не е готово.Тепърва ще гърмят бомби в парламента. Идват трудни времена Виц на деня Виц на деня Мъж в магазин за дрехи пита продавача:
- Жена ми е много капризна! Ще можем ли да сменим тази рокля, ако не и хареса?
- Разбира се.
- Колко пъти?
Виц на деня Виц на деня На опашката в супермаркета мъж казва на този пред него:
- Тази жена Ви пререди. Защо не и кажете нещо?
- Не виждате ли, че е взела вино, шоколад и... превръзки. Да не съм луд да се разправям с нея?!
- Ааа, тогава няма да ходя!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Наемаме само женени мъже, защото те са свикнали да приемат заповеди!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори