Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход
Гражданите настояват за реализацията й от години
Нов пробив между комплексите „Перла“ и „Лазурен бряг“ ще бъде изграден с цел облекчаване на трафика в ж.к. „Зорница“, стана ясно на днешната сесия на ОбС. Предложението на групата общински съветници на ГЕРБ получи подкрепа в зала и ще бъде заложено в Бюджет 2025.
Това е добра новина за живущите в ж.к."Зорница", които одобряват идеята и виждат в нея решение на дългогодишен инфраструктурен проблем.
Общинският съветник Васил Загорчев подчертава, че проблемът с трафика в района е изострил значително през последните години, най-вече заради горещото разрастване на двете жилищни зони. Допълнителният натиск върху транспортната система в района подпомага строителството на бъдещата детска болница „Света Анастасия“ и спортна зала „Бойчо Брънзов“.
„Целим да осигурим по-добра връзка между двете зони, да разделим трафик и да улесним достъп до болничното заведение, като същевременно рехабилитираме запуснат терен, в момента обрасъл с растителност и осеян с боклуци. обясни Загорчев.
Пробивът няма да наложи промяна на движението по бул. "Димитър Димов", поне засега, но важно уточнение е, че за облекчаване на трафика оттам може да се прави само десен завой към булеварда.
СЗО бие аларма! Идва ли нова епидемия? Трима души са загинали на борда на круизен кораб
Самолетът на испанския премиер кацнал принудително в Анкара
Синоптици: Седмицата започва със слани, но се гответе за...
Сол в канала: защо е полезно
Омлет с лапад и сирене: лесна пролетна рецепта за 10 минути
Отиде си Красимир Лаков
Мони Николов преподаде и в Русия! България с атака там, където Ганев, Николов-старши и дори Казийски не успяха
Двойна драма с пътната обстановка
Пълнени чушки с кайма и ориз: тайната им
Проф. Огнян Герджиков: Аз съм убеден, че това управление на Румен Радев ще бъде успешно и ще настъпи стабилност
Време за "Бангаранга": Дара тръгна за Виена
Учени преобърнаха представите за гибелта на цивилизацията на маите
