×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Протест заради удара на държавата по бай Рибан и стадото му, полицаи не го пуснаха в сградата на БАБХ


Протест заради удара на държавата по бай Рибан и стадото му, полицаи не го пуснаха в сградата на БАБХ
Животновъдът бай Рибан от Велинград се опита да подаде жалба, но не бе допуснат до деловодството на Българската агенция по безопасност на храните в София
28 Април 2025, Понеделник, 22:00 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Вчера овцете му, за които се твърди, че са чумави, са родили четири агънца, а негови приятели разкриха, че е в капан 

Животновъдът от Велинград бай Рибан протестира днес в София срещу стремежът на държавата да му затрие стадото. Той твърди, че овцете му са здрави, но санитарните власти не позволяват животните да пасат и поради това възрастният мъж не може да компенсира разходите за изхранването на добитъка. 

Негови близки съобщиха за Флагман.БГ, че полицаи са го посрещнали пред входа на сградата на Българската агенция по безопасност на храните в София и не са го допуснали до деловодството. 

Чумата във Велинград май е менте, стотици на протест срещу изтреблението на овцете

„Искат да изчезне и той и стадото му, а с него и България.... На полицаите им беше наредено посред бял ден, в работното време на институцията, да не го допускат до деловодството, за да не може да подаде никакъв акт, за да разбере, че всички дружно искат земята да се разтвори и той да изчезне, заедно с клетите животни“, коментира Радостина. 

„Е успяха, Бай Рибан е на предела на силите си... Изоставен е да бъде жестоко мачкан от държавната машина. Това утре може да се случи на всеки от нас. Храната за стадото е по 2000 лева на ден. Какво да ги прави, затворени са в капан? Измъчиха и семейството и животните до краен предел. Който има очи нека види!“, добавя тя. 

Скандалът се разраства: Кървава баня във Велинград

Преди да тръгне за София възрастният мъж призова в социалните мрежи за подкрепа. 

Стадото край Велинград заразено от конкуренти?

Негови близки обясниха, че само една мрежа отделя овцете, за които казват, че са чумави, с тези, които са пуснати да пасат. Вчера са се родили 4 агнета в стадото. Фермерът ги гледа като свои деца. Как да ги даде, за да ги убият само защото някоя овца киха, питат приятелите на животновъда. 


 


В категории: София


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
34
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Почина Сергей Иванов Почина Сергей Иванов 26/06/2026, Петък 18:18 0
34
Коментара по темата
34.
Прост народ
01.05.2025 18:03:27
0
6
Как полицията не му дава достъп до БАБХ, на какво основание?
Оня педал къдрака спи ли?
А селянинът от Раднево крачолите ли си клати в т.н. правосъдно м-во?
Отборът мафиоти, начело сТулупа и Шиши трябва да бъдат изгонени с камъни!
33.
Василев
01.05.2025 08:47:41
0
4
Тахов брои кой продава домашни любимци без да внася ДДС, организирана престъпна група са МЗ и БАБХ.
32.
Mehmet
30.04.2025 19:27:21
0
11
Каква бандитска държава просто нямам думи станахме за смях на целия свят.ужас с ужасите.
31.
Капитана
30.04.2025 16:41:36
0
14
Цялата атака срещу Рибан идва от известните братя Коцеви, които са двама братя лайнари от Велинград, местни дерибеи на ДПС и ГЕРБ, които купуват гласове и имат интереси да строят хотели и жилищни комплекси на мястото където Рибан гледа стадото си и където са му поляните за паша.Искат да му избият стадото и Рибан да напусне това място и да си действат на воля с кмета, който е боклук от ГЕРБ!
30.
Капитана
30.04.2025 16:37:31
0
15
До всички лайнари по-долу писали, че овцете били болни и тн. Господа лайнари, имам апартамент във Велинград и доста често ходя там, винаги вземам прясно агнешко от Бай Рибан, включително и този Великден купих цяло агне и ми го приготвиха на пещ.Месото на бай Рибан е с топ качество и овцете му пасат само на свободна паша по поляните и не са хранени с фураж и други боклуци.Господа лайнари в стадото няма нито едно болно животно и никога не е имало, всички лайнари които пишат тук против животните на Рибан са виждали овца само на снимка или тази която виждат всяка вечер в спалнята си.
29.
Николай Стоименов
30.04.2025 05:54:13
0
14
За милионен път повтарям че с мирни протести нищо няма да се промени
28.
Asan
29.04.2025 18:30:02
17
3
2000 лв/на ден! С чер хайвер ли ги храни?
27.
...
29.04.2025 13:45:45
2
1
То ОКA е и овцевъднa и козевъднa aсоциaция, a МОКA сa методи зa оценкa нa крaткотрaйните aктиви,
РУНО не е регионaлно упрaвление по нaционaлните обири ...
26.
До номер 20
29.04.2025 13:01:02
1
7
То и в днешно време имa нaселени местa, в които се отглеждaт дребен рогaт добитък зa стопaнски цели, aмa в крaя нa деня рaботещите със стопaнски животни кaто минaт дa си пaзaрят в суоермaркети преди дa се ориберaт зa междудневнa почивкa нa клиентите и персонaлa в хипермaркетите им мирише нa овце и стрaнят ...
Сещaйтр се зa кaнцелaрийните пaрфюмирaни служители, кaк им се нaрушaвa микро- климaтa по проектите им "Ергономия в офисa" и "Чисто бюро"!!!...
25.
...
29.04.2025 12:51:36
0
5
СДС е социaлнa и демогрaфскa стaтистикa, ДПС е детскa педaгогическa стaя, и още и още едни и същи циклични упрaвленски номерa зa изхрaнвaне и поддържaнето нa висок жизнен стaндaрт нa кaнцелaрийните незaменими чиновници, нaзнaчени през '90- те години нa минaлия век ... Вече сa кaто короорaтивни директори нa кaртели в държaвнaтa, общинскaтa и съдебните структури... Дори кaртели, тръстове и клъстери се изучaвaт в социaлните теории нa социaлното министерствa...

Имaл стaдо, нямaло дaнни зa aгнетa- ми може дa имa сaмо кочове в стaдото дa ги отглеждa сaмо зa вълнa, лaнолин и роги ...
Може дa сте си aктуaлизирaли дaнните и дa сте пропуснaли спрaвкaтa с aгнетaтa ...
И ние кaто прaвихме инвентaризaции и текущо подaвaхме дaнни в Общинскaтa ветиринaрнa службa дa не би породистите дa се водихa по спрaвките в животновъдния обект, където си бяхa физически и пaспортите им бяхa в мене в чaнтaтa ми... Влязaл някой от другa облaст в стрaнaa в електроннaтa им системa- трябвaло му от породa еди си коя кaкво и го дръпнaл електронно вдругaтa aдминистрaтивнa облaст, в общинa през пет- шест общини и през две aдминистрaтивни облaсти ...
Сегa зaдържaли и Петко Шерaтонa дa ги нaстaнявa в средствa и с услуги, предостaвяни от "Сикрет сървиз" и трaнспортери ...
24.
ТБС
29.04.2025 10:43:46
4
33
До всички уроди, които много искат да се изтребват здрави животни, мамицата ви долна и гнусна. До скоро и вас така ви обявяваха за болни и ви лекуваха с отрови и експерименталки. Скоро пак, дано този път не минете метър.
Полицията няма право да спира достъпа на граждани до институции, ако няма явна заплаха за живота на паразитите вътре. Държа някой да ми покаже, в кой закон е разписано това право на полицаите. Тези жалки паразити се хранят от нашите данъци, а не изпълняват задълженията си. До кога ще търпим уродливата стан да не работи в полза на народа, но да продължава да получава пари?
23.
...
29.04.2025 09:34:04
4
48
Кой има полза от всичко това? Някой с три гърла,който си пълни гушата от внос на боклуците от вън? Ако имаше болни животни,до сега това стадо щеше да се самоунищожи! Кой не иска да признае грешката си? До кога да търпим послушни калинки и бръмбари във всяка сфера на държавата? Унищожава се целенасочено всичко в тази държава! Да тровят народа с отрови и боклуци отвред,но да няма българско производство! Да унищожат и народа си,че тогава да видим ще бъдат ли удовлетворени тия продажни политици,които се навеждат на всеки,само и само да са на власт?! ПРЕДАТЕЛИ!!!
22.
J J
29.04.2025 09:29:09
2
32
Къде са Великите Лидери на ПП "Величие" ???
От кошарата на въпросния Бай Рибан директно им биха шута за парламента и цирка приключи.
21.
До 19 -ти
29.04.2025 09:03:16
4
26
Прав си. Овчата чума не ходи по хората. Само СДС-Чумата ходи, но покрай СДС-Чумата ни налазиха всякакви други чуми. БАБХ-Чумата беше създадена по времето, когато из страната ни вилнееше СДС-чумата.
20.
ОцелялОтСДС-Чумата
29.04.2025 08:58:21
6
43
“Само СедИсе “ бай Рибане, “само седИсе. “ Нали за това преди 35 г. скачахте всички, вероятно и ти, и твоите , от семейството ти.
На ви сега “седИсе”. По Бай Тошово време във всяко село имаше поне по три стада ТКЗС -арски с по 500 овце и още поне три стада по 300-400 овце частни. Нито чума имаше, нито шап, нито синя пъпка. Имаше ред и контрол. Откакто шпионите от МИ-6 и ЦРУ отгледаха и ни пуснаха СДС-Чумата, 35г. години ни върви все на чуми. Извод:СДС-Чумата ни докара на главите всякакви други чуми от като няма отърване. Една такава чума е и БАБХ.
19.
До 17
29.04.2025 08:57:28
14
36
За твое успокоение, ако можех щях да си купя и агнешко и мляко от този, ама БАБХ не дават, сложили са полиция да пази да не купуваме. Но искренно вярвам че овцете му не са болни от чума, щом вече 6 месеца са живи, второ и да бяха чумави, овчата чума не ходи по хора и можеш да ядеш месото.
18.
До 16
29.04.2025 08:52:14
4
35
Това което им се случва го направи един като тебе! Ветеринар, който по една снимка прати БАБХ да изследват за чума. Без да ги прегледа на място, без никакви доказателства, изфабрикували болест, и ще убиват заради антитела при няколко овце. Антителята не са болест, ако си лекар би трябвало да знаеш.
През ноември не ги бил пуснал при стадото, как да ги пусне, при бременни животни, като е виждал отношението им към животните как ги ритат и стресират, и като знае че целта им не е доказване че са здрави а доказване че са болни.
Ако аз днес реша че искам да докажа че си болен, ще намеря начин да го докажа ако е нужно ще те заразя.
17.
122
29.04.2025 08:51:31
42
11
До защитаващите дивия селянин от снимката. Не ми пишете тук защити, а бързо към Велинград да си купите агнешко и мляко от този. Така и не разбрахте, че селския хитрец е купувал заразени животни от Гърция на три пъти по-ниска цена. После ми ревете, лакво сте били яли. Та, бързо към Велинград, за да защитите човека и да ви е вкусно.
16.
д-р Милчо Кнежански -вет.лекар
29.04.2025 08:17:28
6
15
Истината я знаят стопаните на овцете и БАБХ. На едните не им се иска ,а на другите не им стиска.
Още през месец Ноември.2024г. щеше да блесне Истината, ако се бе направила физическа проверка на стадата - инвентаризация. Да, ама не. Едните не допуснаха тогава,а и сега да стане, другите шубето е голям страх не спазиха закона и не го направиха(министъра МЗХГ така "решил". Поредното доказателство,че трябва да се възстанови НВМС и да премине към МС. Сега са зависими от МЗХГ. Министъра квот каже. Това професионална или политическа структура е БАБХ?!?
Щяха да се потвърдят(има основания) или отхвърлят версиите за Чума по овцете.
Имало ли е нелегален внос на овце, кочове преболедували от Чума? Вкарвана ли е нелегално ваксина Чума и ваксинирани ли са овцете? Защо за повече от 1 година при 1700 овце няма регистрирани новородени, в същият период няма и едно умряло? Кашоните с лекарства закупени от тези стопани за какво са приложени и отразени ли са някъде? Проверка и на фирмите производители на ел.ушни марки и т.н. и т.н.
Всички пряко шефове ангажирани с проблема от държавата са специалисти от отдел " Храни", а не от "Здравеопазване" кажи речи. Няма лошо, но питай патило,а не учило.
На кьорави овци, кьорави търговци!
Няма такава държава.!
РР: извинявам се,ако някой съм засегнал, но стоя зад думите си. Така мисля, така пиша.
Весели празници, ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ!
15.
Цък
29.04.2025 08:07:01
5
36
Те това е дивия капитализъм ,вземах хляба на по слабия и тръби за демокрация ,права и ,,конкуренция,, правото е винаги на по богатия ...а който иска да си цъкна минуси....
14.
Истинатя
29.04.2025 07:14:07
47
9
На държавата това и е работата - щом има случаи на болни животни, то трябва да се ограничи достъпа до стадото. В щатите заряди подобна зараза измряха милиарди пилета и реднеците на гръмпоня купуват яйца по 10 долара за 6 броя. А тука този случай се раздухва от националистически фракции, за да печелят симпатии и евентуални гласовоподаватели от копейкаджийския контингент.
13.
Ццц
29.04.2025 01:14:56
5
87
И най глупавите разбраха, че дерибеите избиват нарочно стадата, за да трупат пачки от внос! Време е да се разкара дерибейщината!
12.
Яворов
29.04.2025 00:07:05
4
55
Чета ви жалките коментари и нещо от вътре ми напира да ви кажа на всички вас хейтъри мръсни...Не Народ а Мърша...
11.
...
28.04.2025 23:44:15
28
6
Или по бaир IBAN и бaй Рибaн и от гл. oвen глобен ...
10.
...
28.04.2025 23:21:17
32
4
И Плевенскa черноглaвa зaвъдил в стaдото ... Bayer Ивaн- бaй Рибaн ...
Този луд фен и Тонзилутрен ...
9.
така е
28.04.2025 23:17:37
44
11
ами той и да не ги е застраховал, държавата му предложи да го обезщети милион и нещо за стадото. Тази дъндания вече продължава 6-7 месеца, до сега щяха новите да порастнат
8.
...
28.04.2025 23:08:29
3
55
Товa сa им периодичните кaнцелaрийни тенденциозни постaвки- по- болни от тях нямa!!!
Кой стопaнин и ветеринaрен лекaр ще остaви болно животно в стaдо? Нa стопaнските животни им се прaвят повече изследвaния преди и след вaксини повече и по обстойно в срaвнение с хумaнните нa грaждaните... Те откъде дa знaят в тия кaнцелaрии, дето сa зa мaлко кaто социaлни потребители- "ревизьори"-"контaктьори" ...
7.
Пешо
28.04.2025 22:58:04
2
52
Пет коментара от платен, умственото ограничен грантаджия.Вземай си редовно лекарствата.
6.
Дааааа
28.04.2025 22:48:30
39
12
Националиста заради алчния си гъз е готов народа да изтрови. Знаете ги всички какви уроди са. И в политиката и в бизнеса. Да не ви ги изброявам, че тези ще ме изтрият като видят името на техния
5.
До 1
28.04.2025 22:39:58
60
13
А бе имат адвокати, имат си всичко бе. Онези нацсмотаняци от Величие са с него. Имат си адвокати но много добре знаят ,че са осрани измамници и овцете са болни. Затова нищо законно не правят
4.
Флагманииии
28.04.2025 22:28:03
72
17
Отидете бе, отидете заедно с тези които протестират и му изкупете агнетата ! Яжте от тях де. Ще се решите ли, нали сте много смели. Изкупете му и ги изяще да ви видим. Защо да ги продава на нас ? Яяя си...
3.
!!!!!!!!!!!!
28.04.2025 22:22:31
59
7
30лв агнешкото, най скъпото, че и болно агнешко в света. Пиар на някаква си треторазрядна нац партийка ще ми правите
2.
ЯЯЯЯЯЯЯ
28.04.2025 22:15:06
97
15
Хайде стига с тоя бай Рибан бе. Какво ни занимавате с тоя дърт измамник. Вашите трогателни излияния въобще не ни интересуват. Повече ме интересува здравето на българите. Раждали му овцете. Бола овца сякаш не може да роди. Всеки капиталистически боклук, трябва да се съобразява с държавата и българите в нея. Изтровихте народа със скъпи отрови. Въобще не ме е жал за тези уроди. Вие какво искате шибани капиталистически престъпници, никакъв контрол ли да няма ? И без това си правите каквото поискате и в цени и с качество. Болни ли са, доказано ли е, трепете. Дъртия тарикат да беше ги застраховал. Има си начин в бизнеса.
1.
Източен Кенефистан
28.04.2025 22:10:31
5
69
Толкова ли няма адвокати да пуснат жалбата от негово име
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Новите управляващи ще бръкнато дори в джобовете на църквата, с 30% намаляват парите за православието, изчисли той Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Министерството на туризма и КЗП следят за качеството на услугите по Черноморието, вече има засечени нарушения с цените в евро и липса на спасители Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици Откритият урок „С Несебър в сърцето“ превърна Стария град в интерактивна класна стая за възпитаниците на ПГТ „Иван Вазов“ Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА Инициативата на Община Несебър и НСА „Васил Левски“ събра хора с увреждания от България и Германия, а финалът бе отбелязан на Международния олимпийски ден Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ Селекционерът на жените по борба разкри детайли около статута на състезателката и призова смъртта ѝ да не става повод за клубни борби „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Седемнадесетото издание на престижното ветроходно състезание беше открито официално на Морската гара в присъствието на десетки гости Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Решението на прокуратурата е постановено на 10 юни 2026 г., след като месец по-рано са обработени материалите от мащабна проверка на Главна дирекция „Национална полиция“ Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Участничката от „Ергенът“ не спести тежки думи и директно го определи като изключително злобен човек Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Симона Радева беше отведена с белезници от дома си, за да излежи присъдата си от 3 години и половина
Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори