Демерджиев за повдигнатото обвинение: Създаде се медийна димка
Прокуратурата не го е извикала, за да чуе позицията му
"Прокуратурата не е ясна и вместо да събере доказателства, създава впечатление не че прилага закона, а че търси медиен ефект", заяви в ефира на bTV бившият министър на вътрешните работи Иван Демерджиев за повдигнатото му обвинение от прокуратурата за безстопанственост в МВР.
Демерджиев е разследван и за корупция в МВР за изграждането на системата за издаване на български лични документи.
"Това са едни от най-сигурните и с най-добър дизайн български лични документи в Европа и в света. Близо шест месеца работиха всички отговорни екипи в Министерството на вътрешните работи по тази поръчка, за да се провери налице ли е основание, за да бъде индексирана цената и с колко точно трябва да бъде индексирана. И малко преди финала на тази процедура всички материали бяха представени в Агенцията за обществени поръчки, която прецени, че основанията са налице и че начина, по който сме се насочили да изчислим индексацията, е абсолютно правилен", коментира бившият служебен вицепремиер.
СГП обвини Иван Демерджиев в корупция
По думите му, ако прокуратурата е искала да работи прозрачно и ясно, е трябвало да го извика, за да бъде чута и неговата позиция, също така да поиска доказателства и документи,
Демерджиев каза още, че не може да разбере точно в какво е обвинен, като е обжалвал и наложената му мярка за неотклонение “парична гаранция“ в размер на 10 000 лв.
"Ако има безстопанственост, а аз твърдя, че няма, то тя е реализирана от министъра на Пеевски. Знам още много неща и те ще стигнат до българските граждани", каза бившият министър.
Според Демерджиев се е създала медийна димка с обвинението за безстопанственост в МВР.
Внимание! Ако сте купили някой от тези продукти от Temu и Shein, не го използвайте, опасен е
Гадно ми е, че остарявам, призна Зуека
Ваксините не причиняват аутизъм, казаха от СЗО
Защо в Хърватия проклеха еврото
От 30 г. се занимавам с недвижими имоти, през 25 от тях се говори за "балон" на цените, казва брокер
Започна операцията по изтегляне на кораба „Кайрос“ край Ахтопол
Къде се е намирал първият български мол
България е била приета в ООН преди точно 70 години
Бъдни вечер под натиск: Между 30 и 40 лева излиза храната на човек за празничната трапеза
Българските протести оглавиха първа страница на "Ню Йорк Таймс"
Живия Нострадамус направи тежко предсказание за Путин за 2026 г.
Последният мач на Джон Сина: Краят на легендата в WWE

Неслучайно е нежелан и от отбора на Боко-Шиши и от отбора на Киро-Шиши Мирчев!