Легендарна "Уазка" с надпис СССР като линейка шашна цяла България
Кадърът е от стадиона в Дупница
Снимка, заснета на стадиона в Дупница по време на футболен мач, буквално взриви социалните мрежи и за броени часове се превърна в истинска сензация. На кадъра ясно се вижда стара "Уазка", използвана като линейка – гледка, която предизвика вълна от иронични и саркастични коментари в интернет пространството.
Сред първите реакции се откроиха мнения като "На стадиона в Дупница всичко е спокойно!", а други потребители разкриха, че въпросният УАЗ принадлежи на кметското семейство. Кметът на Дупница, Методи Чимев, популярен като заклет русофил, отново попадна в светлината на прожекторите, след като миналата година предизвика скандал, издигайки руското знаме на градския площад за 9-ти май — Деня на победата в Русия.
Не липсваха и исторически препратки. Вниманието бързо се насочи към отбора "Марек" – носещ нелегалното име на Станке Димитров, виден български комунист, дълго време пребивавал в СССР и осъден задочно за участието си в организирането на атентата в църквата "Света Неделя" през 1925 година — едно от най-кървавите събития в българската история.
Фактът, че на съвременен футболен мач в европейска България все още се използва подобно превозно средство за медицинска помощ, предизвика остра критика за местната управа и общото състояние на спортната инфраструктура в страната. За мнозина тази сцена е символ на дълбоко вкоренения посткомунистически манталитет, който продължава да тегне над определени региони на България.
Кадърът от стадиона в Дупница не само показа комичната страна на ситуацията, но и отвори сериозни въпроси за адекватността на условията, при които се провеждат спортни събития, както и за реалното отношение на местните власти към сигурността и благосъстоянието на гражданите.
Затварят за месец ключов участък от ул. Оборище в Бургас
350 евро глоба и месец без книжка в Гърция: Внимавайте с двигателя в тунелите
Август влиза с до 43 градуса: Жегата ще отстъпва само пред кратки бури
Нова сметка от 1 август: Здравната вноска скача на 24,81 евро
22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия
Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август
Часове за 5 километра: Ремонт блокира важна връзка с АМ "Тракия"
Вдигнаха въздушна линейка за дете в критично състояние, паднало от тротинетка
Софийският университет разкрива три нови магистратури в Бургас
Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега
Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки
Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище
