Гърците харчат повече, отколкото изкарват
Вероятно те са изразходвали част от спестяванията си или са теглили кредити
Гърците са похарчили пари над доходите си през последното тримесечие на 2024 г., вероятно като са изразходвали част от спестяванията си или са теглили кредити, показват данните на статистическата служба на страната (ELSTAT).
Крайните разходи за потребление на домакинствата и нестопанските организации, обслужващи домакинствата, са се увеличили с 4,4 % между октомври и декември в сравнение със същия период на 2023 г., съобщи в. "Катимерини".
Разполагаемият доход е нараснал с много по-бавен темп, около 1,4%. В абсолютни стойности данните на ELSTAT показват, че разполагаемият доход, в размер на 39,13 млрд. евро, е по-нисък от крайните разходи за потребление, които възлизат на 40,72 млрд. евро, което отчасти може да се дължи на коледните покупки, предава dnes.bg.
Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари
Играта на отражения и динамиката на звука празнува днес
Община Несебър откри нов физкултурен салон в училището в Оризаре
Софийският градски съд отложи делото срещу Никола Барбутов за 25 март
Проблем на пазара на труда - компаниите у нас трудно намират кадри с нужните умения
Първите симптоми при дефицит на магнезий и защо не бива да ги подценяваме
Мартин Елвиса се завръща в Ергенът, но с нова роля
Истинска зима по високите части на Родопите
България на 69-о място по корупция редом с Гърция и Италия
Домашна запеканка с картофи и сирене се превръща в хит в българските кухни
Училището в Гюльовца вече има физкултурен салон
