Реалистично ли ви звучи? 1500 лв. месечно - достатъчни за сам човек
КСНБ изнася поредни данни, които меко казано звучат странно
2738 лева са необходими вече за издръжката на тричленно семейство според данни на КНСБ. Ако живее човек сам, му трябват 1521 лева. В студиото на БНТ "Денят започва с Георги Любенов" президентът на КНСБ Пламен Димитров обясни, че за семейна двойка с дете до 14 години са нужни поне по поне по 1080-1090 лева на човек.
И това трябва непременно да го коригираме с данните за София, тъй като винаги София е пред скоба. Около 30% са разликите вече и в доходите, и в цените, така че всичко това за софиянци изглежда с поле 30% отгоре. Но това, за съжаление, го получават като доход само 40-42% от работещите на пълно работно време, т.е. няма и половината от работещите българи да стигнат до тези числа, което всъщност е тревожното и независимо от това, че през последните три години имаме сериозни ръстове на доходите, предава standartnews.bg.
Пламен Димитров коментира цената на прясното мляко - един от продуктите в т.нар. малка кошница, която устойчиво нараства в последните две-три години.
То е най-скъпо в България в абсолютна стойност. Доскоро сиренето беше на подобно ниво. Не е ясно защо продължават да се увеличават цените на хляба и брашното. Тези ръстове са спекулативни.
По думите му това се дължи на картели, които държат цените високи, независимо от движението на пазара като цяло. Допълни, че по тези причини хората като видят какво имат в джоба си, усещането, че са бедни остава. Пламен Димитров коментира и темата с пенсионната система и заяви, че в нея има проблем.
Проблемът не е само в НОИ. Трябва да се даде допълнителна възможност и да се преосмислят по-широко и вторият стълб, и третият стълб, особено да се даде нов тласък там, за да може това, което очакваме да бъде като втора пенсия и допълнителна такава, да има някаква стойност. В момента се вижда, че при 5% на трупване в частите пенсионни фондове като вноска, очевидно не можем да очакваме някакви хиляди най-накрая като пенсия. Тоест, това е също важен проблем.
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа
В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943"
Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро
Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща
AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал
Нефтохимик привлече офанзивен халф
Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година
Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута
Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат
Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия
Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса
Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък

Ако искаш повече си сядаш на задника и работиш. Ама работиш яко докато започнеш да печелиш достатъчно според твоите стандарти. 1500 за бачкер без образование си е супер! Ако живееш сам, в твое жилище, си перфектен.
Отивай да се драчиш с жена ти. Тук само се излагаш!
Журналистите от сайта, да направят една статия в по ограничен мащаб- да кажем, само по отношение на бургазлии.
Аз лично, от хората които познавам, нито едни не получава по-малко от 2500 чисто.!!!!
Да, дистрибутори, доставчици, дори счетоводители (оперативни), склададжии и др.неквалифицирани служители, може да получават по 1500-1900 лв., но за една нормална професия, тук в Бургас, заплатата е не по-ниска от 2500-2700ЧИСТО!!!!
Недоволните от ниско възнаграждение, да търсят причината в себе си.
Или скатават по цял ден на бачкане, или не вършат нищо трудоемко и се ровят в нета.
Е, няма как!!