Австрийският посланик гостува на Флора 2025 (ВИДЕО)
Заместник-кметът по култура и вероизповедания Диана Саватева даде символичнен старт на инициативата
Четиридесетото юбилейно издание на Изложението "Флора 2025" беше тържествено открито в 11:00 часа в Морската градина на Бургас, в непосредствена близост до емблематичната сграда на експозиционния център "Флора".
Събитието привлече стотици местни жители и гости от различни краища на страната, дошли специално, за да се насладят на изяществото, багрите и финеса на изложените растения.
На официалната церемония присъства австрийският посланик в България Андреа Икич-Бьом, придружавана от почетния консул на Австрия за Бургас, Варна и Добрич Радостина Иванова-Мишинева. Заместник-кметът по култура и вероизповедания Диана Саватева даде символичния старт на изложението.
Сред гостите бе и председателят на Общинския съвет - Бургас Михаил Хаджиянев.
Идилия в Морската градина в Бургас
"Флора" е единствена по рода си изложба в България, чиято история датира от 80-те години на миналия век. През годините събитието се утвърди като един от най-ярките акценти в културния календар на града, отличавайки се с богато разнообразие от растителни видове, майсторски аранжировки и впечатляващи флорални инсталации.
Откриването беше съпроводено от традиционни български народни танци, оригинални костюми, изработени от изкуствени цветя, и изпълнение на виртуозния пианист Симеон Гошев, възпитаник на виенската школа, който представи няколко музикални композиции.
Посетителите, сред които много семейства с деца, не спират да се снимат сред цветните декорации и да се наслаждават на уникалната атмосфера на изложението. Повече вижте в нашите снимки и видео:



.jpg)
Карлос Алкарас с брутален мач в Монте Карло
Нова любов идва в живота на тези зодии
Топ трикове за по-чист и подреден дом
Бърза и вкусна супа за цялото семейство - лесна домашна рецепта
Левандовски пред интересен свободен трансфер
Георги Иванов с тежки думи за рефера Кабаков
Внезапно почина кандидат-депутат
Издирват в цяла България Димитър, животът му е в опасност
Бургазлии се юрнаха към Турция за празниците – километрично задръстване към ГКПП „Малко Търново“
Още три големи имена идват за „Мача на Надеждата“ на „Лазур“
Домашен козунак за Великден - лесна рецепта с пухкави конци
Силен период започва за 4 зодии
