Почина известна българска журналистка
Отиде си легенда на БНТ
На 87 години почина легендарната журналистка на БНТ Даниела Кънева, съобщи телевизията. Тя прокарва нови пътища в БТА и БНТ с емблематични репортажи, интервюта и филми от горещите световни точки.
Специалист по индийска и японска култура, до последно тя правеше репортажи за "По света и у нас". Наричана от колеги, близки и приятели Ди Ди Кей, тя впечатляваше всички със силата на духа, професионализма и сърдечността си.
Тя беше един от най-значимите и уважавани журналисти в страната, оставила дълбока следа в българската медийна история.
Даниела Кънева започва кариерата си в БТА и БНТ през 70-те години на миналия век. Тя е първият български кореспондент, изпратен в Япония, и първата чуждестранна журналистка, акредитирана там. Нейните репортажи и филми от Азия, особено от Япония и Индия, се отличаваха с дълбочина, емоционалност и професионализъм. През 2011 г. тя получава най-високото японско отличие - Орден на изгряващото слънце, златни и сребърни лъчи, за изключителния си принос в укрепването на българо-японските отношения.
Сред емблематичните й интервюта са с индийския премиер Раджив Ганди, външният министър на СССР Андрей Громико, музикантът Рей Чарлс и други.
През 2020 г. президентът Румен Радев я удостои с Почетния знак на държавния глава за нейния значим принос към българската журналистика.
Завинаги ще я помним като "самурай на словото", чийто глас и поглед към света вдъхновяваха поколения български журналисти и зрители.
Италианската кухня получи статут на световно културно наследство от ЮНЕСКО
Изпитана рецепта за кроасани, приготвени с нежно маслено тесто
Мъж почина от бяс след трансплантация на бъбрек от заразен донор в САЩ
Попова от АМБ: препоръчва потребителите да избират българско месо, когато е налично
Протестна вълна в страната
Пада "тайната на заплата" заради директива на ЕС
Адел си призна: Мога да изпия 25 бутилки вино за една вечер и да остана напълно трезва
Верона въвежда входна такса за балкона на Жулиета в опит да овладее туристическия наплив
Как ще плащаме след полунощ на Нова Година?
Какво разкри Виктория Бекъм за съпруга си Дейвид Бекъм
Забраняват ли растителните бургери? ЕС в решаващи преговори
Литва обяви извънредно положение заради контрабандни балони от Беларус
