Путин с предложение за мир в Украйна, Зеленски готов да преговаря
Очаква се поврат в преговорния процес, но в Киев се опасяват, че от Кремъл може да поискат по-големи отстъпки от САЩ
Владимир Путин предлага да се спрат бойните действия по фронтовата линия, съобщава „Financial Times“.
Руският президент е готов да спре специалната военна операция в Украйна като част от усилията за постигане на мирно споразумение с президента на САЩ Доналд Тръмп, съобщава лондонският всекидневник.
Изданието пише, цитирано от Телеграм каналът „Операция Z: Военкоры Русской Весны“, че Путин е заявил, че е готов да спре бойните действия още по време на срещата си с Уиткоф.
„Financial Times“ обаче пише, че Русия вероятно ще използва отстъпката като примамка, за да принуди Тръмп да приеме други руски искания и да ги наложи на Украйна, включително отказ от членството в НАТО и признаване на Крим за руска територия.
Тръмп иска споразумение между Русия и Украйна до 30 април, за да декларира, че е изпълнил мироопазващата си мисия през първите 100 дни, отбелязва изданието.
Преговорите между Русия и САЩ обаче изискват много време и вече тече интензивна работа, каза Песков в коментар за всекидневникът.
„Русия може да спре военните действия, когато напълно изгони украинските войски от района на Курск“, се казва още в статията.
Американската телевизия NBC News пък, цитирана от "Другая Украина", съобщи, че следващите няколко дни може да са повратни за преговорния процес. Високоставен американски служител коментирал, че Украйна и страните от ЕС трябва скоро да отговорят на предложенията, предадени чрез специалните пратеници на Тръмп Виткоф и Келог по време на разговорите в Париж.
Особена интрига добавя информацията за неотдавнашния контакт на сенатор Марко Рубио с руския външен министър Сергей Лавров.
Наблюдатели казват, че ако и тази седмица няма конструктивен отговор, преговорният процес може да бъде замразен за неопределено време. Вашингтон вече дава да се разбере, че търпението на международната общност не е безкрайно, пише "Другая Украина".
Изданието разкри, че украинската депутатка Нина Южанина, която е поддръжник на идеята за по-голяма мобилизация, е освободила сина си от служба в украинските въоръжени сили.
Украинското издание пише и за наемник от Латвия във ВСУ, който заплашвал с убийство всеки, който харесва руснаците.
Руски издания пък цитираха украинският президент Володимир Зеленски, който днес обяви кои са приемливите за Украйна условия за сключване на примирие.
Той е готов да преговаря само след пълно прекратяване на огъня. Това ще бъде условие за всеки формат на диалог с Руската федерация.
Съобщава се също, че утре САЩ може да предложат официално да признаят Крим за част от Русия.
Август влиза с до 43 градуса: Жегата ще отстъпва само пред кратки бури
Нова сметка от 1 август: Здравната вноска скача на 24,81 евро
22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия
Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август
Часове за 5 километра: Ремонт блокира важна връзка с АМ "Тракия"
Вдигнаха въздушна линейка за дете в критично състояние, паднало от тротинетка
Софийският университет разкрива три нови магистратури в Бургас
Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега
Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки
Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище
TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България
„Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас

Факти.
КАК...???
Застрелись...и скажи ,что ето бьло по плану....!!!!