Скандално: Жена роди сама в болница, без лекарски екип
Обяснено ѝ било, че докторката не можела да я преглежда често
Илияна Костадинова твърди, че е родила самостоятелно в легло в кюстендилската болница третото си дете, без присъствието на лекарски екип. 29-годишната жена разказа за раждането си на пресконференция в Националния пресклуб на БТА в Кюстендил.
На 2 януари ми изтекоха водите и след консултация с лекарката ми около 18:00 часа постъпих в болницата. "Гинеколожката ми каза, че третото раждане може да се случи много бързо", обясни Костадинова. В болницата била приета и прегледана, но и била уверена, че най-вероятно раждането ще се случи на следващия ден.
В 1:00 часа започнаха болките и извиках сестрата, защото контракциите бяха на 15 минути, разказа още жената. Обяснено й било обаче, че докторката не можела да я преглежда толкова често.
"Около 3:20 часа усетих, че бебето се ражда и тръгнах по коридора да търся докторката. При мен дойде сестрата, която ми каза да се връщам в леглото. "Така бебето се роди в леглото, самостоятелно, без присъствието на лекарския екип", разказа още тя.
След като била прегледана след раждането, било констатирано, че всичко е наред. Болките обаче продължили и два дни по-късно, след нов преглед било установено, че жената не е почистена от плацентата. Наложили се анестезия и кюртаж.
Потърпевшата е подала жалби до "Медицински надзор", Регионалната здравна инспекция (РЗИ) и Регионалната здравна каса, но все още няма отговор от тях.
Илияна Костадинова и семейството ѝ са категорични че ще съдят здравното заведение. На пресконференцията в пресклуба на БТА присъства и Даниел Ралчев – баща на шестгодишно дете, чийто прием беше отказан в местната болница в края на миналата година. Мъжът твърдеше, че потърсил помощ заради тревожно състояние на детето му, което било със силни болки в корема и повръщане, но дежурният екип му обяснил, че няма как да го приемат и пренасочил семейството към болница в Дупница.
Мъжът също съди здравното заведение и е категоричен, че ако получи обезщетение, ще го дари в помощ на болно дете от града, за което тече кампания за набиране на средства.
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец
Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир
Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“
Делян Добрев официално напусна Народното събрание
Екшън! Пиян шофьор блъсна паркирани коли във Варна и извади пистолет
Трагедия край Черноград: Бургазлия обърна Фолксвагена си в нива и почина
