×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Д-р Валерий Салавей: Кремъл готви арести на Z-патриоти (Видео)


Д-р Валерий Салавей: Кремъл готви арести на Z-патриоти (Видео)
Валерий Салавей води канала си в ютюб вече пет години и винаги предлага изпреварваща информация от Кремъл.
22 Април 2025, Вторник, 10:45 ч.
Автор: Божидар БОЖКОВ

Мирът е съвсем близо и властите искат да се освободят от тези, които пропагандираха войната, смята бившият декан в МГИМО

Властите в Кремъл са разработили план за бързо справяне с т. нар. Z-патриоти, заяви в поредното си видео единственият свободен глас в цяла Русия д-р Валерий Салавей. Z- патриотите са най-крайните и войнствени среди в руското общество, които са за абсолютна война. Много от тях притежават свои канали в телеграм, където пропагандират бой до пълна победа. Те често критикуват Кремъл, че не е достатъчно решителен и не извършва масови бомбардировки с много кръв и убийства, за да мотивират Киев да обяви капитулация.

„Като се имат предвид контурите на бъдещия мирен договор с Украйна, се очаква тези хора да създават огромни проблеми на властта. Тя се страхува от тях Затова е подготвила план за репресии. След Игор Стрелков много от най-гласовитите глашатаи на войната ще бъдат вкарани в затвора“, заяви д-р Салавей във видео, което бе публикувано в понеделник в канала му в ютюб.

Той разкри, че Кремъл е все по-настоятелен окончателното примирие, което ще предшества мирния договор, да бъде обвързано с пълно и безусловно премахване на всички санкции, най-вече на тези от ЕС.

„Ако по военно-политическата част на примирието и бъдещия мирен договор Белият дом се договаряше с Украйна и Русия директно, то по икономическите въпроси няма как да се мине без Европейския съюз“, твърди д-р Салавей.

Брюксел е готов на отстъпки, но при отстъпки и от страна на Москва. Според Валерий Салавей договореното до момента предвижда „много широк компромис по отношение на Украйна“, реално до връщане на статуквото към деня на началото на руската агресия.

„Макар Москва да не говори гласно за тези неща, те ще са вписани в мирния договор. Именно тук идва страхът от най-крайната войнолюбива част от руското общество.“

Първоначалният план на Тръмп е бил пълното примирие да бъде оповестено до 20 април. Но заради разногласия с Брюксел датата е отложена засега с една седмица. „Американският президент даде на Кремъл ясно да разбере, че до лятото той иска приключване на всякакви военни действия, за да се заеме с други важни за него неща. Независимо от статиите, които различните западни медии публикуват - че Тръмп бил готов да се оттегли и да остави Русия и Украйна да воюват до край, преговорите вървят усилено и примирието е договорено почти нацяло“, твърди д-р Салавей.

След закриването през март 2022 година на последните независими медии в Русия и разтурянето на опозицията, Валерий Салавей остана практически последният свободен глас от самата Русия. Всички останали бяха или арестувани, или убити, или избягаха зад граница. Бившият декан на факултета по връзки с обществеността в Московския държавен институт за международни отношения (МГИМО) твърди, че си позволява да говори смело без страх от саморазправа, защото е получил гаранции за сигурност от „едното от крилата, управляващи Кремъл в момента“.

Той разказва, че въпросното крило, съставено от хора от силовите централи, най-вече около разузнавателните ведомства, е предлагало подобно сътрудничество на няколко известни журналисти в Русия. Всички се уплашили и отказали. „Аз приех, а те ми обещаха защита от арест и съдебна разправа и спазват уговорката си“, разказва докторът. Той живее насред Москва и е днес единственият руснак, който си позволява да дава интервюта на украински медии, за което новите военновременни закони на Русия предвиждат дълги години затвор.

Във видеото със субтитри е по-голямата част от онова, което Валерий Салавей разказа в понеделник.


В категории: Войната в Украйна


Божидар БОЖКОВ Автор
Божидар БОЖКОВ
5
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Влаковете тръгват по ново разписание Влаковете тръгват по ново разписание 13/12/2025, Събота 16:40 0
Михаил ДИМИТРОВ Велико Търново се обедини в маратон с кауза Велико Търново се обедини в маратон с кауза 13/12/2025, Събота 16:00 1
5
Коментара по темата
5.
До 4
22.04.2025 14:17:33
15
16
Джендъркомуне като теб няма как да разбере, защото главата ти е пълна с рашистки лайн*. Както на всички гнусни предатели.
4.
Хахахах
22.04.2025 13:58:09
15
5
do педалрусофила @3
Кенефите франция, польска и германджаросите отдавна не съществуват, отдавна промит мозъко са в мозъчна смърт и само келяви мионетмайстори, какъвто си ти, не го осъзнават ХАХАХАХХАХ
3.
Аналрусофил - дебил
22.04.2025 13:05:41
14
19
ЕС да премахне всички санкции?!? Хахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха И как ще стане това докато Франция, Полша и Германия съществуват? Фантазиите на клетите рашистки джендъркомунета минава всякакви граници.. хахахахахахахахахахахахахаха
2.
поззззз
22.04.2025 11:12:40
14
17
По-жалки от евролибералите са само руZките такива. Още позитивен без вежди. Божогосподи, къде ги намираш такива в крайна лява лента само?
1.
129
22.04.2025 10:54:29
5
33
Той този същия преди няколко месеца уж имаше вътрешна информация, че войната ще свърши до часове. А само днес ще загинат по около 300-400 руснаци и украинци. Едните изпратени за пари да убиват("по договор"), другите убиващи за да си защитят земята.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Растението е ценено заради своите противовъзпалителни, антибактериални и тонизиращи свойства, но има и скрити опасности Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Исторически всяко поскъпване води до социално напрежение, което е риск на фона на международните санкции и обезценяването на риала Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден Оказва се, че охлаждането променя структурата им дотолкова, че те започват да действат благотворно на метаболизма Снабдете се с достатъчно кеш в ЛЕВОВЕ през януари – Gen Z, отнася се и за вас! Снабдете се с достатъчно кеш в ЛЕВОВЕ през януари – Gen Z, отнася се и за вас! Това не е призив към недоверие. Това е призив към разум Взимаме повече пари заради новите ваучери за храна Взимаме повече пари заради новите ваучери за храна Важно е да знаете какви са промените, които настъпват с еврото Даниел Бачорски побесня, изрече гневни думи Даниел Бачорски побесня, изрече гневни думи Предприемачът постави категоричен ултиматум, че няма да се занимава с политика или хазарт, въпреки "шокиращо примамливи" финансови предложения Президентът се готви за нова ера в политиката, възможна е оставка преди служебния кабинет Президентът се готви за нова ера в политиката, възможна е оставка преди служебния кабинет Антон Кутев намекна, че Румен Радев може да поеме по нов политически път, като подаде оставка преди избора по т.нар. домова книга Царевичното брашно крие тайна? Здравен ефект, за който малцина подозират Царевичното брашно крие тайна? Здравен ефект, за който малцина подозират Леко, питателно и естествено безглутеново – царевичното брашно предлага повече здравни ползи, отколкото повечето хора подозират Левът изчезва от банкоматите от 1 януари: Как ще теглим евро през 2026 г. Левът изчезва от банкоматите от 1 януари: Как ще теглим евро през 2026 г. Смяната на валутата ще започне на 1 януари 2026 г., когато всички АТМ устройства ще преминат изцяло към евро, а левовете ще останат в историята Влаковете тръгват по ново разписание Влаковете тръгват по ново разписание Новият график на БДЖ влиза в сила от 14 декември с по-добри връзки, намалено време за пътуване и нови международни маршрути
Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Криминален трилър по действителен случай – осакатени тела, пропаднали милиони и мистериозно изчезнали хора продължават да тревожат Балканите повече от две десетилетия Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Източни ритуали и политически напрежения се преплитат в Латинска Америка преди балотажа между комунист и крайнодесен кандидат Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Британският монарх с публично послание на надежда, част от национална кампания за борба с рака Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Руска атака с дронове и ракети засегна три турски кораба в украински пристанища, въпреки призивите на Ердоган за спиране на огъня Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Световен спортен форум, пророчества на Ванга и мистериозна комета... Дали предстои историческа среща с извънземен разум? Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Тежка техника и блокади задръстват ключов граничен пункт, транспортният министър настоява за спешна реакция от ЕС Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Трети ден на масови демонстрации в Букурещ с искане за реформа на компрометираната съдебна система и отговорност от управляващите Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Един от най-запомнящите се екранни злодеи в Холивуд си отиде внезапно – без официална информация за причината Лоши новини за състоянието на Любо и Боби Михайлов Лоши новини за състоянието на Любо и Боби Михайлов Любо се топи, а Боби е с необратими последици на мозъка Ново кралско име в досиетата „Епстийн" Ново кралско име в досиетата „Епстийн" Шведският кралски двор потвърди контакти отпреди 20 години, разкрити чрез имейли, публикувани в медиите с принцеса София от Швеция е имала срещи с финансистa
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори