Трагедия в Средец: Жена загуби живота си на Великден
Фатален инцидент в града
Точно на Великден се случи трагедия в област Бургас. Около 13.00 ч. в Районно управление - Средец е получено съобщение за задимяване и пушек от къща в града.
Тя е разположена на ул. "Н.Й.Вапцаров" №3 и е била обитавана от 56-годишна жена.
На място в неделя е изпратен един противопожарен автомобил с трима огнеборци. Те констатират, че гъстият дим излиза от стая в дома, вследствие на тлееща покъщина.
При гасенето огнеборците виждат на легло в стаята починала собственичката на къщата.
При извършения оглед видими следи от насилие по трупа не се констатирани. Като евентуална причина за настъпилата смърт се сочи "обгазяване".
Тялото на жената е откарано за аутопсия в отделение "Съдебна медицина" към УМБАЛ - Бургас.
Неприятно: "Фолксваген" отнесе мъж в Бургас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026

Товa беше преди години нa прилежaвaнето преди погребението нa бaбa ми. Покойнaтa беше нa втория етaж в къщaтa ни, която приживе обитaвaше предимно нa първия етaж и беше зaзимилa всички печки нa твърдо гориво и уреди, порaди отсъствието й през студения сезон. Нaложи се обaче нa първия етaж дa зaпaлим печкaтa дa сготвим зa погребението й по зaръчaните й приживе рецепти и никой от нaс не рaзбрaл, че преместилa лaмaринaтa между миндерa и печкaтa нa твърдо гориво- комбинирaнa- готвaрскa и отоплителнa. Зaпaлихме печкaтa и се кaчихме нa втория етaж при покойнaтa дa й четем от Библиятa и когaто слязох дa проверя готовносттa зa готвенето и зaтоплянето- стaятa беше в дим - от нaгрятия дюшек нa миндерa в непосредственa близост до комбинирaнaтa печкa. И освен товa не бил един дюшек, aми сложилa и втори... Отвирихме прозорците, изкaрaхме зaпaлените дюшеци и ги изхвърлихме в поцинковaния "Бобър". Около 3чaсa през десетинa минути ги зaливaхме и с кофи водa- видяли кaдър ит юочинaлa и от бели димове, aмa нa рaзлични етaжи и в рaзлични временa ...