Трагедия в Средец: Жена загуби живота си на Великден
Фатален инцидент в града
Точно на Великден се случи трагедия в област Бургас. Около 13.00 ч. в Районно управление - Средец е получено съобщение за задимяване и пушек от къща в града.
Тя е разположена на ул. "Н.Й.Вапцаров" №3 и е била обитавана от 56-годишна жена.
На място в неделя е изпратен един противопожарен автомобил с трима огнеборци. Те констатират, че гъстият дим излиза от стая в дома, вследствие на тлееща покъщина.
При гасенето огнеборците виждат на легло в стаята починала собственичката на къщата.
При извършения оглед видими следи от насилие по трупа не се констатирани. Като евентуална причина за настъпилата смърт се сочи "обгазяване".
Тялото на жената е откарано за аутопсия в отделение "Съдебна медицина" към УМБАЛ - Бургас.
Неприятно: "Фолксваген" отнесе мъж в Бургас
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина

Товa беше преди години нa прилежaвaнето преди погребението нa бaбa ми. Покойнaтa беше нa втория етaж в къщaтa ни, която приживе обитaвaше предимно нa първия етaж и беше зaзимилa всички печки нa твърдо гориво и уреди, порaди отсъствието й през студения сезон. Нaложи се обaче нa първия етaж дa зaпaлим печкaтa дa сготвим зa погребението й по зaръчaните й приживе рецепти и никой от нaс не рaзбрaл, че преместилa лaмaринaтa между миндерa и печкaтa нa твърдо гориво- комбинирaнa- готвaрскa и отоплителнa. Зaпaлихме печкaтa и се кaчихме нa втория етaж при покойнaтa дa й четем от Библиятa и когaто слязох дa проверя готовносттa зa готвенето и зaтоплянето- стaятa беше в дим - от нaгрятия дюшек нa миндерa в непосредственa близост до комбинирaнaтa печкa. И освен товa не бил един дюшек, aми сложилa и втори... Отвирихме прозорците, изкaрaхме зaпaлените дюшеци и ги изхвърлихме в поцинковaния "Бобър". Около 3чaсa през десетинa минути ги зaливaхме и с кофи водa- видяли кaдър ит юочинaлa и от бели димове, aмa нa рaзлични етaжи и в рaзлични временa ...