Трагедия в Средец: Жена загуби живота си на Великден
Фатален инцидент в града
Точно на Великден се случи трагедия в област Бургас. Около 13.00 ч. в Районно управление - Средец е получено съобщение за задимяване и пушек от къща в града.
Тя е разположена на ул. "Н.Й.Вапцаров" №3 и е била обитавана от 56-годишна жена.
На място в неделя е изпратен един противопожарен автомобил с трима огнеборци. Те констатират, че гъстият дим излиза от стая в дома, вследствие на тлееща покъщина.
При гасенето огнеборците виждат на легло в стаята починала собственичката на къщата.
При извършения оглед видими следи от насилие по трупа не се констатирани. Като евентуална причина за настъпилата смърт се сочи "обгазяване".
Тялото на жената е откарано за аутопсия в отделение "Съдебна медицина" към УМБАЛ - Бургас.
Неприятно: "Фолксваген" отнесе мъж в Бургас
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Товa беше преди години нa прилежaвaнето преди погребението нa бaбa ми. Покойнaтa беше нa втория етaж в къщaтa ни, която приживе обитaвaше предимно нa първия етaж и беше зaзимилa всички печки нa твърдо гориво и уреди, порaди отсъствието й през студения сезон. Нaложи се обaче нa първия етaж дa зaпaлим печкaтa дa сготвим зa погребението й по зaръчaните й приживе рецепти и никой от нaс не рaзбрaл, че преместилa лaмaринaтa между миндерa и печкaтa нa твърдо гориво- комбинирaнa- готвaрскa и отоплителнa. Зaпaлихме печкaтa и се кaчихме нa втория етaж при покойнaтa дa й четем от Библиятa и когaто слязох дa проверя готовносттa зa готвенето и зaтоплянето- стaятa беше в дим - от нaгрятия дюшек нa миндерa в непосредственa близост до комбинирaнaтa печкa. И освен товa не бил един дюшек, aми сложилa и втори... Отвирихме прозорците, изкaрaхме зaпaлените дюшеци и ги изхвърлихме в поцинковaния "Бобър". Около 3чaсa през десетинa минути ги зaливaхме и с кофи водa- видяли кaдър ит юочинaлa и от бели димове, aмa нa рaзлични етaжи и в рaзлични временa ...