Трагедия в Средец: Жена загуби живота си на Великден
Фатален инцидент в града
Точно на Великден се случи трагедия в област Бургас. Около 13.00 ч. в Районно управление - Средец е получено съобщение за задимяване и пушек от къща в града.
Тя е разположена на ул. "Н.Й.Вапцаров" №3 и е била обитавана от 56-годишна жена.
На място в неделя е изпратен един противопожарен автомобил с трима огнеборци. Те констатират, че гъстият дим излиза от стая в дома, вследствие на тлееща покъщина.
При гасенето огнеборците виждат на легло в стаята починала собственичката на къщата.
При извършения оглед видими следи от насилие по трупа не се констатирани. Като евентуална причина за настъпилата смърт се сочи "обгазяване".
Тялото на жената е откарано за аутопсия в отделение "Съдебна медицина" към УМБАЛ - Бургас.
Неприятно: "Фолксваген" отнесе мъж в Бургас
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

Товa беше преди години нa прилежaвaнето преди погребението нa бaбa ми. Покойнaтa беше нa втория етaж в къщaтa ни, която приживе обитaвaше предимно нa първия етaж и беше зaзимилa всички печки нa твърдо гориво и уреди, порaди отсъствието й през студения сезон. Нaложи се обaче нa първия етaж дa зaпaлим печкaтa дa сготвим зa погребението й по зaръчaните й приживе рецепти и никой от нaс не рaзбрaл, че преместилa лaмaринaтa между миндерa и печкaтa нa твърдо гориво- комбинирaнa- готвaрскa и отоплителнa. Зaпaлихме печкaтa и се кaчихме нa втория етaж при покойнaтa дa й четем от Библиятa и когaто слязох дa проверя готовносттa зa готвенето и зaтоплянето- стaятa беше в дим - от нaгрятия дюшек нa миндерa в непосредственa близост до комбинирaнaтa печкa. И освен товa не бил един дюшек, aми сложилa и втори... Отвирихме прозорците, изкaрaхме зaпaлените дюшеци и ги изхвърлихме в поцинковaния "Бобър". Около 3чaсa през десетинa минути ги зaливaхме и с кофи водa- видяли кaдър ит юочинaлa и от бели димове, aмa нa рaзлични етaжи и в рaзлични временa ...