×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ердоган с твърда позиция за изселването на палестинците от Газа


Ердоган с твърда позиция за изселването на палестинците от Газа
Според Ердоган единствения начин за разрешаване на проблема в Близкия изток е да се подкрепи формулата за две държави, която обещава суверенитета на Палестина като държава
19 Април 2025, Събота, 18:20 ч.
Автор: Флагман.Бг

Опровергавайки плановете, въведени от Съединените щати и Израел за експулсиране на палестинците от Газа, той обяви, че такива безобразия няма да бъдат одобрени

Президентът на Турция Реджеп Тайип Ердоган категорично отхвърли американския и израелския план за изселването на палестинците от Газа, подчертавайки, че " Палестина принадлежи на палестинците и Газа принадлежи на жителите на Газа“, предава Daily Sabah.

"Всяко предложение, което би изгонило палестинците от земите, в които са живели от хиляди години, без значение как е въведено, няма стойност според нас“, заяви Ердоган в обръщението си към Групата на парламентите в подкрепа на Палестина в Истанбул на 18 април, предава "Фокус".

Групата, домакинствана от председателя на парламента Нуман Куртулмуш, събра парламентаристи от видни мюсюлмански страни, за да обсъдят продължаващата трагедия в Газа, където в момента около два милиона души са блокирани.

В обръщението си към групата Ердоган обясни как Турция вижда последните събития в Палестина и отправи важни призиви към международната общност да надигне гласа си срещу "израелския геноцид над палестинците“.

Опровергавайки плановете, въведени от Съединените щати и Израел за експулсиране на палестинците от Газа, Ердоган обяви, че такива безобразия никога няма да бъдат одобрени.

"Искам да подчертая това още веднъж от тук: Газа принадлежи на жителите на Газа, а Палестина принадлежи на палестинците“, подчерта президентът на Турция.

Според Ердоган единствения начин за разрешаване на проблема в Близкия изток е да се подкрепи формулата за две държави, която обещава суверенитета на Палестина като държава въз основа на границите от 1967 г., като повтори, че борбата на ислямския свят няма да спре, докато тази цел не бъде постигната.

Ердоган критикува западните сили, че си затварят очите за продължаващия геноцид над палестинците от израелското правителство, което също напълно е блокирало доставката на хуманитарна помощ в Газа.

"При най-малкия инцидент западните държави бързо налагат санкции, но аз питам къде са те срещу Израел? Къде е BBC? Къде е CNN?" Попита Ердоган, като припомни, че 212 журналисти са били убити, докато са отразявали израелските атаки в Газа.

"Израелската администрация се опитва да елиминира палестинците, които не може да убие с бомби, като спре помощта и, по всякакъв начин, като предизвика глад, жажда и липса на лекарства“, заяви Ердоган, повтаряйки, че броят на загиналите от октомври 2023 г. се е покачил до близо 60 000 души,  сред които са предимно жени и деца.

"Повече от 7 процента от палестинското население в Газа е било убито или осакатено“, подчертава той.

Израелското правителство се опитва да разпространи конфликта в други географски райони, а именно в Сирия и Ливан, каза Ердоган и добави, че "Това показва, че Израел не иска мир или комфорт в нашия регион“.

Израел действа като "измамна организация", обобщи той, като предупреди, че не може да се гарантира собствената сигурност, като се дестабилизират съседни страни.

Международната общност трябва да направи повече, за да накара Израел да спре своите геноцидни престъпления в Газа, включително да подведе извършителите под отговорност пред международни съдилища, добави Ердоган.

Той също така критикува мюсюлманския свят, че не е успял да предприеме ефективни мерки срещу Израел, като изрази съжалението си за това:

 "Казвам това със съжаление, с наранено сърце – за съжаление, ислямският свят също не успя да изпълни това, което се очакваше от него по отношение на Газа.“
 


В категории: Политика


2
Коментара
Емел МАХМУД 8 жени, които промениха света завинаги 8 жени, които промениха света завинаги 08/03/2026, Неделя 09:00 0
Михаил ДИМИТРОВ Денят на жената е: Честит празник, мили дами! Денят на жената е: Честит празник, мили дами! 08/03/2026, Неделя 07:44 0
Димитър КИРЯКОВ Земетресение близо до България Земетресение близо до България 08/03/2026, Неделя 07:35 0
Флагман.БГ Как да кажеш точно какво искаш в леглото Как да кажеш точно какво искаш в леглото 07/03/2026, Събота 22:00 0
Флагман.БГ Вучич очаква Сърбия в ЕС до 2035 г. Вучич очаква Сърбия в ЕС до 2035 г. 07/03/2026, Събота 21:29 4
2
Коментара по темата
2.
Тъй тъй
20.04.2025 08:42:15
0
1
Мек кур с твърда позиция щеше да напада израел превзе лли го бе казва
1.
Хахо
20.04.2025 01:07:00
1
7
Ти ли говориш за геноцид палячо! Ами кюрдите, забрави ли ги? Или можеш да си ги трепеш ей така! Циркаджия!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Правописна грешка издаде „лекар“ с фалшива диплома в Лом Правописна грешка издаде „лекар“ с фалшива диплома в Лом 27-годишен мъж се опитал да започне работа в болницата в града с фалшив документ за магистър по медицина Подозираше ли днес Бойко Борисов с кой лебед се снима в Бургаско (ВИДЕО) Подозираше ли днес Бойко Борисов с кой лебед се снима в Бургаско (ВИДЕО) Може би не е случайност, че Калистрати - "Красивият войн" на Приморско се доближи до лидера на ГЕРБ Как мисли поколението Gen Z: Бургазлия, учещ в елитен университет във Виена в откровен разговор за политиката Как мисли поколението Gen Z: Бургазлия, учещ в елитен университет във Виена в откровен разговор за политиката Нашата мечта е никой да не се срамува, че е българин, каза Никола Карагьозов във Ф Студио  Става опасно! Обединените арабски емирства обявиха: Намираме се в състояние на война Става опасно! Обединените арабски емирства обявиха: Намираме се в състояние на война Президентът Мохамед ибн Заид ал-Нахаян направи историческо изявление, което обръща тотално политиката на страната Колко струва една партия в България? Минимум 75 хил. евро и още нещо Колко струва една партия в България? Минимум 75 хил. евро и още нещо Мандатоносителите искат избираеми места в листите, както и процент от бъдещата субсидия Kaĸ зaтвapянeтo нa Opмyзĸия пpoлив (мoжe дa) влияe нa cвeтoвнитe дocтaвĸи нa пeтpoл и гaз Kaĸ зaтвapянeтo нa Opмyзĸия пpoлив (мoжe дa) влияe нa cвeтoвнитe дocтaвĸи нa пeтpoл и гaз . Ecĸaлиpaщият ĸoнфлиĸт в Близĸия Изтoĸ пpeнaчepтaвa ĸapтaтa нa мeждyнapoднaтa тъpгoвия Българин плати 475 евро за рози, вие бихте ли дали толкова за своята любима Българин плати 475 евро за рози, вие бихте ли дали толкова за своята любима Това е най-скъпата поръчка за цветя тази година, отчитат продавачите Двойки, които спират да правят това, се разделят Двойки, които спират да правят това, се разделят Експерти по взаимоотношения предупреждават, че малък ежедневен жест често определя дали една връзка ще оцелее Търговците се развихриха, бензинът и дизелът с ръст до 15 цента за литър Търговците се развихриха, бензинът и дизелът с ръст до 15 цента за литър Очаква се  до 5% увеличение Нов скок в цените на шофьорските курсове у нас Нов скок в цените на шофьорските курсове у нас Обучението за категория B вече се доближава до 2000 лева, а допълнителните такси оскъпяват още повече придобиването на книжка
Серия от мощни експлозии порази петролна рафинерия в Иран (ВИДЕО) Серия от мощни експлозии порази петролна рафинерия в Иран (ВИДЕО) Системите за противовъздушна отбрана са били задействани над столицата Силни експлозии разтърсиха района около посолството на САЩ в Багдад Силни експлозии разтърсиха района около посолството на САЩ в Багдад Активирали са се системите за ПВО в близост Земетресение близо до България Земетресение близо до България Трусът е бил на дълбочина около 5 км Путин реагира след смъртта на Хаменей и призова за спиране на войната в Иран Путин реагира след смъртта на Хаменей и призова за спиране на войната в Иран Руският президент изрази съболезнования за жертвите и настоя за дипломатическо решение Ирански удар по летището в Дубай ще отмени полетите Ирански удар по летището в Дубай ще отмени полетите Emirates спря всички полети до и от Дубай до второ нареждане 20% от британците са за включване във войната срещу Иран 20% от британците са за включване във войната срещу Иран Премиерът Киър Стармър обсъди военната и разузнавателната координация с престолонаследника Мохамед бин Салман САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел САЩ одобриха продажба на 12 000 бомби на Израел Оръжието ще бъде включено във войната За първи път САЩ застанаха на страната на Русия по отношение на атаките срещу украинската енергетика За първи път САЩ застанаха на страната на Русия по отношение на атаките срещу украинската енергетика Документът на Международната агенция за атомна енергия предупреждава за риск за ядрената безопасност Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Банков колапс след ударите на Иран по сървърите в Бахрейн Американските медии твърдят, че Китай тихомълком помага на ислямската република, търси се виновен за превръщането на блицкрига във военна операция Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Инж. Петър Кънев на важни срещи в Тирана за Черноморското икономическо сътрудничество Бургаският народен представител бе на работно посещение в Албания
Олга Курносова, руски опозиционер Олга Курносова, руски опозиционер Ликвидацията на Путин е напълно изпълнима задача. Иран като репетиция за Русия? Виц на деня Виц на деня Чък Норис пита дете:
- На колко години си?
- На 11.
- Аз на твоите години бях на 12.
Виц на деня Виц на деня Любопитно!
Знаете ли, че думата "х*йня" има около 20 синонима! А всеки майстор знае поне 420 детайла с такова име...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българи показали на китайците как се прави шапка от вестник, а те на другия ден направили и обувки, и джапанки...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори