×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Изтече предложението на САЩ за мир в Украйна


Изтече предложението на САЩ за мир в Украйна
Окупираните територии остават под руски контрол, облекчаване на санкциите срещу Москва
18 Април 2025, Петък, 19:06 ч.
Автор: Флагман.бг

По време на срещите представители на САЩ заявиха пред европейските си колеги, че целта им е да постигне пълно прекратяване на огъня в Украйна в рамките на няколко седмици

Предложението на САЩ за мирно споразумение за прекратяване на войната Русия и Украйна предвиждат окупираните територии да останат под руски контрол и облекчаването на санкциите срещу Москва, съобщи „Блумбърг“, позовавайки се на официални лица, пожелали анонимност.

Информацията е разпространена след преговорите за прекратяване на огъня между европейски, украински и американски официални лица в Париж, на които бяха обсъдени контурите на американския план.

САЩ се отказват от преговори за мир в Украйна, ако...

По време на срещите представители на САЩ заявиха пред европейските си колеги, че целта им е да постигне пълно прекратяване на огъня в Украйна в рамките на няколко седмици. Според източниците предложенията на Вашингтон подпомагат ефективното замразяване на войната, като стремежът на Киев да се присъедини към НАТО ще бъде изваден от дневния ред.

Не е напълно ясно дали САЩ предлагат да признаят фактическия контрол на Русия върху окупираните територии или да признаят юридическото им признаване като руска собственост. Европейските съюзници обаче се противопоставят категорично на легитимирането на каквото и да е анексии. Един от представителите на ЕС подчертава, че плановете на САЩ, които тепърва трябва да бъдат обсъдени с Киев, не представляват окончателно решение и европейските страни не биха признали окупираните територии за руски.

"Анонимните" хакнаха руско досие за Тръмп и тайните на Кремъл

Специалният пратеник на САЩ Стив Уиткоф, който също участва в преговорите в Париж, посочи, че потенциалното мирно споразумение може да се съсредоточи върху статута на пет ключови територии. Прочетете се, че става въпрос за Крим, незаконно анексиран от Русия през 2014 г., както и за частично окупираните Донецка, Луганска, Запорожка и Херсонска области, анексирани от Москва през 2022 г.

Според източници, цитирани от Ройтерс на 11 април, Уиткоф е съобщил на президента Доналд Тръмп, че предоставянето на Русия на "собствеността" върху четири украински области би бил най-бързият път към постигане на първо място. Ройтерс се позовава на двама неназовани американски служители и пет други анонимни източника.

Реакцията от Киев не закъсня. На 17 април президентът Владимир Зеленски обвини Стив Уиткоф в разпространение на руска пропаганда и превишаване на правомощията му, като изрази недоволство, че украинската територия се обсъжда в контекста на преговори между Вашингтон и Москва. Зеленски категорично заявяват, че Украйна няма да признае окупираните територии за руски като част от това и да е мирно споразумение.

Мощни удари по Херсон и Никопол, има загинали и ранени

Официални представители на низкия съюз също посочиха пред „Блумбърг“, че ако Русия не се съгласи да прекрати сраженията, по-нататъшните ще бъдат преговори ще безпредметни. Те изтъкнаха, че предоставянето на гаранции за сигурност на Украйна, които да придружават евентуалното споразумение, е от ключово значение.

На 11 март САЩ и Украйна постигнаха съгласие за пълно прекратяване на огъня, но предложението беше отворено от Русия. По-късно, на 25 март, три страни – Украйна, Русия и САЩ – се споразумяха понеделник за спиране на ударите по енергийната инфраструктура и за преустановяване на боевете в Черно море. Въпреки това Кремъл блокира и частичното примирие, настоявайки черноморското споразумение да влезе в сила едва след облекчаване на част от санкциите срещу Русия. Москва и Киев взаимно се обвиниха в нарушение на договорката за удари по енергийните обекти.

На този фон, на 18 април, вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс обяви, че има оптимизъм относно възможността за прекратяване на войната и посочи, че предстои да бъдат съобщени "интересни неща". В това време държавният секретар Марко Рубио предупреди, че ако скоро не бъде постигнат конкретен пробив, САЩ могат да прекратят усилията си за постигане на споразумение. В речта си след срещите в Париж той подчертава, че Тръмп остава заинтересован от намирането на решението, но ще постави акцента върху други приоритети, ако Кремъл продължи да отвръща ангажимент към света.




14
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Пиян полицай помете кола с 8-годишно момче Пиян полицай помете кола с 8-годишно момче 16/02/2026, Понеделник 08:59 0
Тервел ИЛИЕВ Отново дъждове - вижте къде ще вали най-много Отново дъждове - вижте къде ще вали най-много 16/02/2026, Понеделник 08:23 0
Флагман.БГ Как да предпазим акумулатора от студа Как да предпазим акумулатора от студа 15/02/2026, Неделя 21:39 0
Тервел ИЛИЕВ Тамара Глоба: 3 зодии влизат в златен период Тамара Глоба: 3 зодии влизат в златен период 15/02/2026, Неделя 21:00 1
Тервел ИЛИЕВ Все повече хора работят след пенсия Все повече хора работят след пенсия 15/02/2026, Неделя 19:40 3
14
Коментара по темата
14.
Българин
19.04.2025 13:25:30
2
1
Сащ прецака коронпираните европеиски лидери бандеровци и украйнските нацисти. Русия е щедра ще ви плати с лихвите
13.
До 12
19.04.2025 10:22:31
4
4
Това не е Дария, а Диария. Проверявай си източниците, преди да спамиш сълчеразджирачелна пропаганда, шебек!
12.
За смелата Дария от Санкт Петербург
19.04.2025 08:42:50
10
8
Не всичко е толкова ужасно и безнадеждно в рашка!

Сред 5-те милиона жители на Санкт Петербург се намери едно момиче, което не се прегъна, не се уплаши и не се превърна в онова, в което режимът успешно превръща населението.

Дария Козырева, на 19 години. Според прокуратурата тя е извършила ужасно престъпление: прикрепила е с тиксо листче със стихове на Шевченко към неговия паметник.

Прокурорът поискал за това 6 години колония по член за "дискредитиране на руската окупационна орда". В последните си думи Козырева не се опитала да се извърти и не се извинила.

„Мечтая, разбира се, Украйна да си върне всяка педя от земята - включително Донбас и Крим. Вярвам, че някой ден мечтата ми ще се сбъдне. Историята един ден ще отсъди справедливо. Но Украйна вече победи. Победи!"

P.S. Дария Козырева вече е осъдена на 2 години и 8 месеца лишаване от свобода.
11.
ДО 9
19.04.2025 08:05:21
13
12
А бе малоумнико! Нали ви спряха грантовете!? На какво се надяваш, като тровиш светлото утро с проукраинска пропаганда и лъжи?!
10.
Гггг
19.04.2025 08:01:09
11
13
Каква Украйна побеждавала ти в час ли си. Късметът на Украйна е че там сред тях има и 20 млн руснаци и всичко в Украйна е построено от руснаци. Т.е. няма как да тръгнат да си избиват своите и да разрушат всичко това което са построили.
9.
Да спасиш агресора
19.04.2025 07:48:27
13
13
Да спасиш агресора: Новата роля на САЩ?

Украйна побеждава. Тогава защо Доналд Тръмп се опитва да помогне на Русия?
Америка бързо се превръща в онези, за които четяхме в учебниците по история – и които мразехме.

Вече над три години Украйна опровергава всички очаквания, всички прогнози за рухване и всички предположения за слабост. Същите експерти, които предвиждаха, че Киев ще падне за 72 часа, сега са смаяни от украинската армия, която не само оцеля, но и печели — без военноморски флот, тя превърна Черно море в гробница за така наречения руски флот. Украинската изобретателност, смелост и устойчивост направиха това, което малцина смятаха за възможно: удържаха линията срещу ядрена сила-агресор. Русия, въпреки човешкия си ресурс и техника, се изтощава до краен предел.

Но това не е просто история на оцеляване. Това е история на победа в процес. Украинските сили са унищожили половината от Черноморския флот на Русия с помощта на самоделни морски дронове и прецизни удари. Те са нанесли точни удари в Крим и са отблъснали руските сили на множество фронтове. Това е страна, която се бори сама за свободата и за демокрацията — срещу една авторитарна империя, стремяща се към завоевания. И въпреки това Доналд Тръмп и неговите съюзници правят всичко възможно, за да спасят Владимир Путин от последиците на провалената му война.

Нека бъдем ясни: тази война може да свърши още утре, ако Русия просто… знаете… спре да стреля. Това не е спекулация — това е факт. Украйна не е нападнала никого. Тя не се опитва да завземе руска територия. Единствената причина войната да продължава е, че Владимир Путин настоява да я води. Прекратяването на огъня не изисква „преговори“. Изисква едно нещо: Русия да спре агресията си.

Но вместо да държи Русия отговорна, Тръмп е станал най-яростният ѝ защитник в Съединените щати. Той дори отказва да каже, че Русия е агресорът. Не може да изрече дори едно изречение, осъждащо незаконната инвазия в суверенна демокрация. Защо? Защото в света на Тръмп, да се изправиш срещу диктатор не носи аплодисменти — носи подчинение. Това не е външна политика; това е капитулация, обвита в страхливост.

Още по-тревожно е това, че все повече републиканци са готови да го последват в тази бездна. Сенатор Марко Рубио, който някога беше „ястреб“ по въпросите на националната сигурност, сега заявява, че САЩ може би просто трябва да „спрат да се опитват“ да помогнат за прекратяване на войната. Какво означава това на практика? Това означава премахване на санкции. Означава спиране на жизнената линия за Украйна. Означава спасяване на руската военна машина точно когато тя е на ръба на колапс. Осмислете това: вместо да подкрепят страната, която побеждава — страната на демокрацията — Рубио и други открито предлагат политика, която би спасила Путин.

А той наистина има нужда от спасение. Русия вече е загубила почти 800 000 войници — убити или ранени. Това е зашеметяващ брой, който нараства с над 1 000 жертви на ден. На всеки десет дни Путин губи толкова хора, колкото САЩ загубиха за двадесет години война в Афганистан. Това е непоносимо. Русия губи хора, морал и техника. И въпреки това, вместо да използваме това предимство, Тръмп иска да прекъсне помощта, да парализира украинската отбрана и да даде време на Русия да се прегрупира.

Ще повторя това, което трябва да е очевидно за всеки патриотичен американец: Русия е враг. Тя не е „съперник“. Не е „потенциален партньор“. Тя е агресор, който бомбардира болници, цели цивилни, отвлича деца и се стреми да изтрие Украйна като нация. Подкрепата за Украйна не е „чуждестранна благотворителност“. Това е защита на първата линия на свободата, и това е в наш национален интерес.

Всъщност сме изразходвали едва около 7% от годишния си военен бюджет — и голяма част от тази сума е похарчена в самата Америка — за да подкрепим страна, която се бие срещу нашия враг.

Не е нужно да обичате всяка част от украинската политика, за да разберете какво е заложено. Това е битка между демокрация и диктатура — между свят, управляван от правила, и такъв, управляван със сила. Ако позволим Украйна да падне, не просто ще предадем своите ценности. Ще кажем на всеки авторитарен режим по света, че САЩ вече нямат волята да защитят съюзниците си.

Украйна побеждава. Тръмп иска тя да загуби. И всеки американец трябва да си зададе въпроса – защо?
Защото отговорът разкрива всичко за това кой е той — и кои не трябва никога да станем ние.

Адам Кинзингер
8.
ХХ
19.04.2025 02:17:13
13
15
Според устава на ООН Русия е призвана да освободи народите от потисничеството на фашисткия ЕС. Факт.
7.
ХХ
19.04.2025 02:15:43
9
11
СВО е законна според международното право. Факт!
6.
До 4
19.04.2025 00:52:02
3
7
Катя,те го вадеха голям,ама мек.
5.
Йайа
18.04.2025 22:37:47
12
19
Тва да нее филма 300.Рано или късно многомилионна Русия ще изяде Украйна.Колкото и да не ни се иска това е факт и който вярва че Украйна ше победи не мисли трезво.Рашките имат ресурс за дълга и изтощителна война и не случайно не бързат за никъде.Каквито и пияндурници да са все пак са в мнооооого пъти повече като армия и кохато умре 1 войник идва следващия и така до откат но Украйна няма този капацитет и немиже да земени ранени и убити а Русия може.
4.
катя
18.04.2025 22:27:38
14
21
ква стана тя, сега никой не може вече да прибере мечката отново в бърлогата й
сега да ви видим ката голям го вадехте
3.
ХХ
18.04.2025 21:49:48
19
24
ЕС подкрепя терористите и престъпниците и гази международното право и устава на оон. Факти.
2.
Ех тръмписти слабоумни
18.04.2025 20:58:39
10
10
100 деня минаха примирие нанай
Те ппддлогите да не се радват мнохоче под Орехово бая прки сгънаха
1.
Xxx
18.04.2025 20:31:25
27
28
Те укрите не спряха да го нарушават,сега ще останат и без малкото ток с който разполагаха
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Цената на имот в знакова за Бургас сграда падна под 500 евро за кв.м. Цената на имот в знакова за Бургас сграда падна под 500 евро за кв.м. Шестата публична продан на имуществото на алуминиевия бос Димитър Стоев ще се проведе през март Кирил Добрев за проекта на президента: Навремето царят вкарваше артисти, сега – спортисти и военни Кирил Добрев за проекта на президента: Навремето царят вкарваше артисти, сега – спортисти и военни Според депутата от БСП партията му няма изгода да подкрепи ветото на Илияна Йотова върху промените в Изборния кодекс   Бащата на убития Алекс пострадал в катастрофа, две години се лекувал с медитация Бащата на убития Алекс пострадал в катастрофа, две години се лекувал с медитация И когато не се оправяше той се обвиняваше, че не практикува добре, а не че методът не помага, казва негов познат Васил Терзиев: Ходил съм на хижа "Петрохан" 9-10 пъти - карахме мотори, обикаляхме с джип в планината Васил Терзиев: Ходил съм на хижа "Петрохан" 9-10 пъти - карахме мотори, обикаляхме с джип в планината За да се включа в тяхната кауза по опазването на планината и дивите животни, явно са ми направили достатъчно добро впечатление, каза столичният кмет Стотици кукери огласиха Камено, огнен ритуал прогони злото Стотици кукери огласиха Камено, огнен ритуал прогони злото Малки и големи обикаляха целия град през целия ден, за да прогонят злите сили Бойко Борисов: Забавлявам се с измишльотините за Делян Добрев Бойко Борисов: Забавлявам се с измишльотините за Делян Добрев С Добрев не сме имали разногласия. Последните ни контакти с него бяха, когато му разреших да замине за САЩ. Сега се е върнал и утре ги свиквам всички на оперативка, обяви лидерът на ГЕРБ Деян, който намери труповете в Петрохан, е изчезнал, твърди майката на Николай Златков (ОБНОВЕНА) Деян, който намери труповете в Петрохан, е изчезнал, твърди майката на Николай Златков (ОБНОВЕНА) Има данни, че е в Мексико, където наглеждал имотите на Калушев Бурята удря Бургас до минути Бурята удря Бургас до минути Очакванията на метеоролозите бяха влошаването на времето да започне от утре Ограничават софтуерно наемането на тротинетки по тъмно в Бургас Ограничават софтуерно наемането на тротинетки по тъмно в Бургас Предложението е на директора на ОД на МВР ст. комисар Владимир Маринов Ивайло Калушев проявявал интерес към приватизацията на "Топлофикация София" Ивайло Калушев проявявал интерес към приватизацията на "Топлофикация София" Калушев си е водил бележки от негови срещи за приватизацията на столичната "Топлофикация" и публично-частно партньорство за зелени политики, управление на отпадъци и изграждане на инсталация за преработка на битови отпадъци
Циклонът "Ориана" срути "Арката на любовта" в Пулия Циклонът "Ориана" срути "Арката на любовта" в Пулия „Арката на любовта“ беше известен туристически обект и привличаше посетители, търсещи перфектния декор за снимки и селфита Речта на Марко Рубио, за която всички говорят: Край на илюзиите за „глобалния ред“ Речта на Марко Рубио, за която всички говорят: Край на илюзиите за „глобалния ред“ Американският държавен секретар атакува „глупавата идея“ за свят без граници, настоя за контрол над миграцията и призова за реиндустриализация на Запада Владимир Зографски влезе в топ 10 на Олимпиадата в Милано-Кортина Владимир Зографски влезе в топ 10 на Олимпиадата в Милано-Кортина Десето място на голямата шанца в Предацо е най-доброто олимпийско класиране в историята на българските ски скокове Учени от пет държави: Навални е починал от жабешка отрова Учени от пет държави: Навални е починал от жабешка отрова От тъкани на руския опозиционер те успели да открият наличие на епибатидин, който бил 200 пъти по-силен от морфина Йотова и Макрон в Мюнхен: Европа трябва да възстанови влиянието си Йотова и Макрон в Мюнхен: Европа трябва да възстанови влиянието си На Мюнхенската конференция по сигурността бяха обсъдени бъдещето на ЕС, инициативата Три морета и разширяването към Украйна Президентът: Трябва да върнем защитата на човешките права в международния дневен ред Президентът: Трябва да върнем защитата на човешките права в международния дневен ред Държавният глава обсъди с Теодор Дойч в Мюнхен нарастващия антисемитизъм, езика на омразата и идеята за музей на спасяването на българските евреи Карнавалът в Рио започна: Крал Момо получи ключа на града Карнавалът в Рио започна: Крал Момо получи ключа на града Кметът Едуарду Паеш връчи символичния ключ на града и даде старт на петдневните паради на школите по самба на Самбадрома Дуа Липа: Раздялата е дезориентиращ процес, а приемането е част от възстановяването Дуа Липа: Раздялата е дезориентиращ процес, а приемането е част от възстановяването Съветита на Дуа Липа за връзките от разстояние и уроците след раздяла Здравният министър на САЩ: Не се боя от микроби, като млад съм взимал кокаин от тоалетни чинии Здравният министър на САЩ: Не се боя от микроби, като млад съм взимал кокаин от тоалетни чинии В интервю пред Тео Вон той,  направи публични коментари за миналата си зависимост към наркотици Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Кремъл обяви, че руската делегация ще бъде ръководена от Владимир Медински след разговорите в Абу Даби
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Виктор Орбан май мисли само как да се угоява. Виц на деня Виц на деня Платих си тока, и паднах с няколко места надолу в класацията на Форбс. Виц на деня Виц на деня - Имате ли картички за Свети Валентин с надпис "За моята любима"?
- Да, имаме.
- Дайте ми 16.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки човек греши, мъдрият си го признава.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори