×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат


Пропагандата на ЛГБТ - отиваме ли там, откъдето другите се връщат
Въпросът е дали участието на основни фигури от българското правителство на такива събития е удачен. Какво послание се отправя към студентите?
17 Април 2025, Четвъртък, 18:44 ч.
Автор: Виктория ГЕОРГИЕВА

Ето защо Департаментът на САЩ анулирал субсидия от 1,7 млн. долара за дигиталната програма за медийна просветност Be MediaWise в България

След като Върховният съд на Великобритания постанови, че законовото определение на жена се базира на биологичния пол и само родените като биологични жени могат да бъдат юридически считани за такива, а в САЩ вече от няколко месеца има сериозни действия в посока към връщане на нормалността, на ЛГБТИ пропагандата ще и е доста по-трудно да си проправя път. Поне не по официалните канали, разчитайки на съдействието и на държавата.

Преди броени дни разбрахме и че Държавният департамент на САЩ е отменил финансирането на 139 гранта на обща стойност 215 млн. долара, част от които са били предназначение и за България. Марко Рубио е анулирал субсидия от 1,7 млн. долара за дигиталната програма за медийна просветност Be MediaWise в България. Това е съвместен проект на „Пойнтър Институт“, Американския университет в България, Фондация „Заедно в час“, Mediapool.bg и Европейския център за правата на ромите, който стартира през 2023 г.

Защо ли няма нищо учудващо – от много отдавна се знаеше как и с каква цел се финансират подобни програми, ясни бяха и основните облагодетелствани медии, етноси и групи.

Гаслайтингът – когато те карат да се съмняваш в обективната реалност

Макар че това поведение обикновено се използва, за да опише лични отношения, е и един от похватите, много често използван от ЛГБТИ активистите, форма на емоционално манипулиране, при която насилникът кара жертвата да се съмнява в собственото си възприятие на реалността. При гаслайтинга, с времето, жертвата бива постоянно атакувана с невярна информация, която и повлиява за представите за реалността.

Половете не са само биологични; всеки е такъв, като какъвто се възприема; ЛГБТИ хората не са, изпадат по-често в депресивни състояния; ако не приемаш всичките патологии за напълно естествени, значи си хомофоб – и прочее, и прочее твърдения, които освен от социалните мрежи, благодарение и на медиите, се превърнаха в нагледно доказателство как реалността се пречупва през призмата на неособено голяма, но прекалено шумна група, страдаща от различни патологии.

И т.к. споменахме "Пойнтър", надали сте очаквали да чуете друго – един от инструментите на прогресивизма, скрит зад удобното "изследователски център, създаден преди над 50 години в САЩ, за да помогне на журналистите и журналистиката", а всъщност, през последните десетилетия, моделирано в мощно оръжие, което да бори традиционното, консервативното и нормалното.

Същите щяха да „ограмотяват“ родното медийно пространство, но уви, новото управление в лицето на Тръмп и сие, им развали наближаващия светъл празник. Макар че, надали Великден е повод за празнуване от страна на въпросните.

Къде сме ние?

Децата са доста по-уязвими на различни манипулации, те са и таргет групата, особено що се касае за „разнообразието“, ЛГБТИ и прочее. Но ако си мислим, че възрастните сме имунизирани, грешим. Перфидните атаки, осъществявани от различни активисти на различни патологии и аномалии, включително и с любезната помощ – къде волно, къде неволно, на някои медии, невинаги са лесно уловими, дори и от интелигентен човек.

Да вземем за пример материал от миналата година, публикуван не къде да е, а на електронния сайт на националното ни радио, според който материал „60% от новите случаи на HIV у нас са сред хетеросексуалните“. Това твърдение е изречено от г-н X (нарочно не посочвам името му, целта не е нито да го популяризираме, нито да го анатемосаме), експерт в център за сексуално здраве в София – така е представен той в предаването по БНР "Нашият ден".

Звучи авторитетно, нали така? Експерт, уважавана национална медия. Какво да си помислим, освен че хомосексуализмът не е фактор за по-високите нива на HIV, нали така? Г-н Х продължава – „за разлика от гей общността, която осъзнава рисковете и редовно се изследва, хетеросексуалните често се смятат за неуязвими“. Г-н Х твърди и че проблемът с HIV изследванията в България е по-сериозен сред хетеросексуалните.

Какво ни говори всъщност това? Или по-точно, какво иска „експертът“ да ни внуши. Хомосексуализмът не крие по-висок риск от заразяване – първо; хетеросексуалните са по-безотговорни към здравето си, съответно и към тези на близките си – второ; хетеросексуалните водят по-разюздан полов живот – трето. А на някой младеж, прочел въпросната статия, паралелно с вълната от ЛГБТИ активности, извиращи отвсякъде през последните години, паралелно с популяризирането на тази идеология – защото освен реалност за част от хората (разбира се), тя е и идеология, и опитите да се обясни колко е куул да си различен, наистина ще му се стори, че наистина е много яко.

Разбира се, хомосексуализмът не е заразен, както ЛГБТИ активистите се присмиват на противниците им, които уж твърдели това. Или се раждаш такъв, или не, категорични са те. Но има редица научни статии по въпроса, които също са категорични в едно – определени фактори в детството – насилие от човек от същия пол, например; средата, в която се намира един подрастващ, и т.н., може да окажат влияние и той да се насочи към другия бряг.

Е, ще кажат апологетите на ЛГБТИ – значи е трябвало да става, какъв е проблемът? Проблемът е, че не е здравословно да се представя една аномалия, защото дори и разпространена сред част от населението на земята, това остава аномалия, като нещо напълно естествено, проблем е и да се насочват подрастващите – защото различните прайдове, семинари, лекции и прочее, именно това правят – към нещо, което било, видите ли, напълно естествено, безопасно, популярно (знаем как разсъждават младите, за да се впишат по-лесно в една среда) и приемливо.

Отличен пример за гаслайтингът, и всички, които смеем дори да си помислим, че да промотираш ЛГБТИ крие и своите рискове, включително здравословни, сме накарани да вярваме, че явно грешим, че не разпознаваме факти от размисли и прочее.

Отваряме обаче друга медия – btv, и там четем нещо съвсем различно, като данните са същите тези, представени от Министерството на здравеопазването, на които се позовава и „експертът“. Обаче, ето каква в действителност е истината, която господинът е моделирал и прикрил част от информацията, за да обслужи тезата му.  „Две са и остават най-уязвимите от ХИВ/СПИН групи в страната ни  – мъжете, които имат сексуални контакти с други мъже, както и инжекционно употребяващите наркотици.  42% от новорегистрираните случаи през 2024 година са сред хомо/бисексуалната общност (82 души), докато венозните наркомани с коварната болест са 11.2% (22 лица), като намалява процентът инфектирани от последната група“. В същото време, подчертава медията, „преди 5 години новите случаи на хомосексуалисти и бисексуални с ХИВ са били едва 16.4% от общия брой, докато през 2023 г. достига 36% и продължава да расте.“

Тоест, абсолютно различен извод, макар и в първия коментар на Г-н Х, и във втория, източникът да е един. Какво разбираме – не само, че хомосексуалистите не са по-предпазливи, отговорни и не са рискова група, а напротив, за 5 години, процентът заразени сред тях е двоен и повече, продължава и постоянно да расте.

Но каква ползва би имал въпросният експерт да манипулира или лъже? Отговорът дава сайтът на фондация ГЛАС – НПО, основано през 2014 г., като сред целите им са (според тяхното описание) – „пълно участие на ЛГБТ хората във всички аспекти на живота и обществото, провеждане на обществени кампании срещу хомофобските престъпления от омраза и в подкрепа на толерантността“ и други. И именно там, в екипа им, намираме въпросния Г-н Х, който е представен като „експерт ХИВ и СПИН“. 

Извън това колко комично звучи това, най-малкото, няма медицинско образование, а е бакалавър по клинична социална работа и магистър по управление на човешките ресурси, той е представен и като експерт по резилиънс (?!). Вероятно някой много би се впечатлил колко модерно звучи това, а всъщност преводът на думата е: „способността да посрещнеш ударите на живота“. Става все по-комично, но и малко странно, защото Г-н Х е част и от екипа на реномираната болница „Аджибадем“.

ЛГБТИ пропагандата в държавни институции и училища

Не е нещо ново. Още през 2023 г. съдът - една от трите основни власти във всяка правова държава, посредством Съюзът на съдиите у нас, се занимаваше с провеждането на семинари на тема: „Признаване на пола при транс и интерсекс хора: личностни и правни въпроси; сравнителен анализ на българската и добрите международни практики“, редом с фондация "Билитис". Същият този съд, за който толкова години Великата съдебна реформа не се осъществи. Но това не му пречеше да бистри как да улесни транс и интерсекс хората. Приоритети, какво да правим...

Ако сте забравили, от Министерство на културата пък, финансираха с близо 100 000 долнопробна ЛГБТИ порнография – проект, в която "драг кралици" се кълчеха полуголи.

А тази година, не за пръв път, най-старото и най-голямо висше училище в България - Софийският университет „Свети Климент Охридски“, предостави сградата си, за да се бистрят правата на ЛГБТИ общността. Този път, даже с участието на председателя на Народното събрание и министъра на правосъдието, които присъстваха на конференция, организирана от фондация ГЛАС. Вече споменатата по-нагоре фондация, известна със своята активна роля в организирането на София Прайд и подобни инициативи. На въпросното събитие присъстваше и бившият ирландски премиер Лео Варадкар, който е и първият открито хомосексуален лидер на Ирландия.

Въпросът дали участието на основни фигури от българското правителство на подобно събитие, е удачен, е риторичен. Какво послание се отправя към студентите, към младежите, въобще към всички ни – че държавата подкрепя подобна идеология ли?

Дано само не следваме максимата – там, откъдето другите се връщат, ние тепърва отиваме. И докато четем, че администрацията на Доналд Тръмп съди американския щат Мейн, обвинявайки го в "дискриминация срещу жените", защото отказва да забрани на транссексуални спортисти да участват в женски спортове, родните ни управници да се чудят как да угодят на различни НПО-та, които сеят идеологическа пропаганда, а т.к. външното им финансиране рязко намаля, вече да разчитат на държавата, за да ни облъчват в правата на определени групи.
 


В категории: Животът


Виктория ГЕОРГИЕВА Автор
Виктория ГЕОРГИЕВА
5
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ ЦСКА преговаря с бивш треньор на Барселона ЦСКА преговаря с бивш треньор на Барселона 30/08/2026, Неделя 13:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Какви са цените в Гърция през септември Какви са цените в Гърция през септември 30/08/2026, Неделя 11:01 0
5
Коментара по темата
5.
До 2
18.04.2025 03:33:20
0
2
Бая си се възпалил, дано не те боли, на нас ни харесва, ме оставате без доходи.
4.
Тодор Живков
17.04.2025 23:31:39
0
5
НЯМА ДА Е ВСЕ ТАКА :)
3.
Дедо ви
17.04.2025 21:15:26
1
10
Ко да гледаме на белия дом бре джендъре, нас ни крадат от как сме живи, дали ще са социалисти либерали джендъри европейци... няма никакво значение, резултата е винаги един и същ, крадат колкото могат. Мен малко ме успокоява мисълта че поне са си чисти педе*аси а не джендъри.
2.
Ама наистина
17.04.2025 19:49:17
20
5
гледайте на другата страна докато тия Крадци в Белият дом ограбват спестяванията ви.
Много важни новини, а това, че ни взимат всичките спестявания не е важно.
Тая мода ще стигне и до нас, не се притеснявайте.
Всичко тръгна от оня Гранд Крадец Путин.
Сега ще ни завършат здраво и нас.
Дръжте се.
Или не, гледайте на другата посока.
По-малко ще боли.
Тъпаци!
1.
Lorda
17.04.2025 19:23:33
4
18
Има решение. Намират им едно малко местенце и им правят държава. Който се чуства друго освен мъж и жена да отива там.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Бонус за застрахователите, малус за гражданите: Милчев предупреди за скрито поскъпване на ГО Бонус за застрахователите, малус за гражданите: Милчев предупреди за скрито поскъпване на ГО Експертът постави под съмнение реалната отстъпка за изрядните водачи и свърза бъдещия натиск върху цените с тежкия казус ДаллБогг Първан Симеонов: Голяма част от кметовете на Пеевски ще се преориентират към ПБ Първан Симеонов: Голяма част от кметовете на Пеевски ще се преориентират към ПБ Любопитно е, че демократичната общност щади вътрешния министър Иван Демерджиев Старозагорският кмет на ГЕРБ се обясни в любов на Илияна Йотова Старозагорският кмет на ГЕРБ се обясни в любов на Илияна Йотова Живко Тодоров първо посрещна Румен Радев в Стара Загора, после напусна ръководството на партията след остри думи за корупцията, а сега пожела успех на президентския вот на основния противник на ГЕРБ НАП удари Черноморието: Всеки трети проверен обект с нарушение, оборот скочи с 400% след инспекция НАП удари Черноморието: Всеки трети проверен обект с нарушение, оборот скочи с 400% след инспекция Приходната агенция отчита над 3 млн. евро глоби, най-много нарушения при услугите и вече следи платформите за настаняване преди Евровизия 2027 Силна поличба на 30 август: Всяко зло се връща към онзи, който го е сторил Силна поличба на 30 август: Всяко зло се връща към онзи, който го е сторил Православната църква почита трима цариградски патриарси и пренасянето на мощите на св. Александър Невски, а народните поверия свързват деня с възмездие и силата на доброто Сбогува ли се с политиката Бойко Борисов: Мислете за ГЕРБ без мен, каза той Сбогува ли се с политиката Бойко Борисов: Мислете за ГЕРБ без мен, каза той Пет месеца след като бе преизбран за още четири години лидерът за първи път заговори толкова отчетливо за партията след себе си - подготвя нова смяна, национален отбор и правителство в сянка От криминалист до терзия: Иван Тонев пази 200-годишен занаят бод по бод От криминалист до терзия: Иван Тонев пази 200-годишен занаят бод по бод Пенсионираният полицай от Пловдив възстановява носии по стари фотографии и исторически описания, а вече обучава и наследници на занаята Хотелиери отчитат до 7% по-малко туристи и срив на приходите, Евровизия е шансът за обрат Хотелиери отчитат до 7% по-малко туристи и срив на приходите, Евровизия е шансът за обрат Атанас Димитров: Българите станаха уикенд туристи, липсата на полети и бавните визи за работници удариха летния сезон Тиквичките удариха +18%, ябълките паднаха с 13%: Голямо разместване на цените по тържищата Тиквичките удариха +18%, ябълките паднаха с 13%: Голямо разместване на цените по тържищата Общият индекс на храните на едро все пак върви надолу, но яйца, зрял фасул, леща и пилешко поскъпват Какви са цените в Гърция през септември Какви са цените в Гърция през септември В Северна Гърция вече има чувствително по-евтини нощувки, чадър с два шезлонга се намира от около 15-20 евро, а от 31 август започва голямо намаление в супермаркетите
ЦСКА прави най-сензационния трансфер в българския футбол - взема капитан на Реал Мадрид ЦСКА прави най-сензационния трансфер в българския футбол - взема капитан на Реал Мадрид 34-годишният испанец е свободен агент от 1 юли, след като приключи 13-годишният му престой в първия отбор на Реал Мадрид ЦСКА преговаря с бивш треньор на Барселона ЦСКА преговаря с бивш треньор на Барселона 62-годишният Валверде остана без отбор след края на миналия сезон, когато приключи третият му период начело на Атлетик Билбао Ретроградният Сатурн удря три зодии на 30 август: Истината вече не може да бъде отлагана Ретроградният Сатурн удря три зодии на 30 август: Истината вече не може да бъде отлагана Рак, Везни и Водолей влизат в период на болезнена равносметка, в който старите илюзии отстъпват място на решенията Шефът на ЦРУ сондирал Кремъл за среща Тръмп - Путин - Зеленски Шефът на ЦРУ сондирал Кремъл за среща Тръмп - Путин - Зеленски Джон Ратклиф разговарял с ръководителите на руското външно разузнаване и ФСБ, докато Вашингтон търси път за връщане на Москва и Киев на масата за преговори Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Майка изгуби надежда, но се случи чудото: Откри живи и двете си деца след потопа в Непал Едно от тях било намерено със счупен десен крак, порязвания и охлузвания по лицето Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Гръцка следа в сенчестия флот на Иран: САЩ удариха мрежата от компании Двама гръцки граждани и три компании попаднаха под американски санкции заради доставки на гориво за танкери, свързвани с Техеран Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Скандал с българи във Франция: Обещали им по 140 евро на ден за гроздобер, но били измамени Договорът сочел 12,31 евро бруто на час и 35-часова седмица, а работниците твърдят, че са се трудили по 14 часа на ден Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Човек на Тръмп осребрявал речите му, ще плаща глоба над 172 000 долара Операторът на аутокюто Габриел Перес знаел предварително съдържанието на президентските речи и превърнал достъпа си до тях в печеливши сделки Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Турист извади от морето предполагаема част от дрон на плаж в Румъния Останките от безпилотния самолет са предадени за експертиза, полицията предупреди почиващите да не докосват подобни находки Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Гъсокът Гуси стана герой в Тексас: Събуди стопанина и спаси десетки птици от пожар Домашният любимец вдигнал тревога посред нощ, а Бърт Гербер успял да потуши пламъците с градински маркуч
Бойко Борисов Бойко Борисов ГЕРБ не е олимпийска организация, ще участваме там, където ще станем първи Виц на деня Виц на деня 17 блондинки стоят пред един бар. Минава някакъв и ги пита:
- Вие какво чакате?
- Ами 18-тата, защото под 18 не пускат.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят.
- Направих си втора дупка на ухото!
- И как е, по-добре ли чуваш сега?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук .Всяко общуване с малоценен човек те обезценява
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори