×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Махнаха Тома Белев от съпредседателския пост в „Зелено движение“
  • Глобалният пазар на дентален туризъм се ускорява към 65 милиарда долара
  • Двама тийнейджъри са в болница след токов удар в района на старозагорската жп гара
  • Британският премиер подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Фондация предлага да се премахне асфалтовият път на "Алепу"


Фондация предлага да се премахне асфалтовият път на "Алепу"
В средата на миналия век този път е прокаран върху дюни
17 Април 2025, Четвъртък, 16:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Според фондацията, това ще ограничи негативното въздействие върху околната среда и ще позволи на посетителите да се наслаждават на природата, без да я застрашават

Фондация „Опазване на биоразнообразието в България“ внесе официално предложение до Министерството на околната среда и водите за трансформиране на съществуващия асфалтов път през защитената зона „Алепу“ в екологична пешеходна алея.

Целта е да се създаде устойчива зона за отдих с фокус върху опазването на уникалната дюнна екосистема, мотивират се от НПО-то.

Проектът предвижда премахване на настилката, създаване на алея от природосъобразни материали и обособяване на къмпинг зони в периферията на района. Според фондацията, това ще ограничи негативното въздействие върху околната среда и ще позволи на посетителите да се наслаждават на природата, без да я застрашават.

Предложението включва още информационни табели, образователни програми и ясно маркирани маршрути, които да насочват туристите и да предпазват растителните и животински видове в района. Специално внимание се обръща на опазването на влажните зони и пясъчните дюни, които са изключително чувствителни към човешка намеса.

Фондацията вижда в проекта възможност да се съчетаят отдих и отговорно отношение към природата. Проектът е в синхрон с международни екологични инициативи и цели да направи местността пример за устойчиво развитие и природозащитна политика.

"Моето лично мнение е, че за този проект трябва да има обществено обсъждане. На него трябва да вземем заедно информирано становище, което аз поемам ангажимента да представя пред съответните министерства.", написа по темата Станислав Губеров, депутат от ГЕРБ-СДС.


В категории: Созопол


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
40
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“ 22/06/2026, Понеделник 19:30 0
Георги РУСЧЕВ Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна 22/06/2026, Понеделник 17:45 2
Флагман.БГ Цените на дизел и бензин почти се изравниха Цените на дизел и бензин почти се изравниха 22/06/2026, Понеделник 16:40 1
40
Коментара по темата
40.
До Възраждане Максуда
18.04.2025 18:20:29
0
16
Цитат: "За този път отдавна точат лиги собствениците на Дюни (Людмил Стойков) и Главболгарстрой (наследниците на Симеон Пешов) - и двете фамилии имат тесни връзки с Държавна Сигурност и КГБ. Свободния достъп на малоумния електорат там очевидно им пречи."

Ами тя и фондацията е свързана с друг ДС агент и кредитен милионер - Агафонов. Помагат си десарите.
39.
Valko
18.04.2025 17:00:44
0
16
Като ще има къмпинг зони с какво ще се отиде до там.....а пречиствателна станция канализация за мръсна вода питейна вода осветление на бъдещата алея.....Тая фондация много лесно внася проект но недомислени неща ще ги спънат....
38.
Петко Напетов
18.04.2025 16:32:27
0
7
Къмпинг Аркутино! Стария път до къмпинг Аркутино..
37.
Петко Напетов
18.04.2025 16:27:18
0
20
Това е старият път за Приморско и Китен, който минаваше и покрай къмпинг Алепу .За съжаление 20 м от него са прекъснати от новия ваканционен комплекс зад бетонираната стена, т.е. присвоен незаконно с бариери и не се разрешава преминаване. Наглостта им стига до там ,че остатъка от пътя от комплекса към
Алепу според собствениците е със статус пешеходна алея.. Така се усвоява държавна пътна мрежа, вкоято трябва да бъде за всички.
36.
Герчо
18.04.2025 14:04:39
0
22
Какво лицемерие само! Кога е имало обществено обсъждане, за подпорната стена имаше ли? Или питахте птичките? Повече от ясно е, че под фалшив предлог за опазване на природата, искат да заграбят мястото и да правят още хотели! Не се наядохте бе! Заграбихте шофьорския плаж, дето спираш, къпеш се и заминаваш! Ама свободни плажове не трябва да има, всичко трябва да е в хотелски комплекс, пара да пада!
35.
Георгиев
18.04.2025 13:41:17
0
18
Как ще стигат до там трудно подвижните хора като се премахне пътя. Нали и те искат да се радват на природата.
34.
Демек
18.04.2025 11:00:55
0
15
Фондацийката частен къмпинг иска да си устрои устойчиво да се шири на този плаж.
33.
съвет
18.04.2025 06:15:27
0
23
Драги славяни и славянки, проверете в търговския регистър brra.bg кой стои зад тази така наречена фондация. Кой е така наречения директор, и кои лица са в така наречения управителен съвет. И ще получите отговорите.
32.
Майната
17.04.2025 23:22:15
1
12
Ви!!!!!!
31.
Цецка Ц.
17.04.2025 22:09:48
1
31
Аман от тънки номера .Нямат наяждане Грабителите Само разрушават и грабят.
30.
хаха
17.04.2025 21:06:11
1
32
тез къде бяха, като строяха подпорния хотел... кавали
29.
Сикиша
17.04.2025 21:01:48
3
9
Да се направи магистрала от там! Магистрали трябват - 3 лентови!
28.
Ха ха
17.04.2025 20:27:22
2
26
Първо трябва да съборят хотелите....или малките шапчици искат да ограничат достъпа.....
27.
бясното куче Рашков
17.04.2025 20:23:58
2
16
Ако знаеш колко пъти съм го писал.... но веднага се трие и бан- забрана за публикуване.
26.
Бай Ганьо
17.04.2025 20:03:02
2
40
Ах, тяхната кожица мръснаааа!
Този път не пречи на околната среда, пречат такива болни мозъци като тях. Отвратителни НПО-гадове!
25.
Омръзнало ми е !
17.04.2025 19:59:25
1
28
Тая фондация пак е на някой си чичко без "власт" и пак някой е пошушнал че може да се изкара лев докато министерството не отпусне някой др млн за глупости вместо да го възтановят и да облекчава част от трафика пак някой с някакви тъпи претенции за опазване и т.н. иска да лапа лев и да се възползва от защитената зона .
24.
Баста
17.04.2025 19:41:42
2
34
А хотел "подпорна стена"?
23.
До 21
17.04.2025 19:22:23
4
13
Мен ми по интересно защо такива като тебе които знаят теси неща не правят нищо по въпроса?
Созопол се събирате и протести яко ама нямате топчита
22.
До Фондация „Опазване на биоразнообразието в Бълга
17.04.2025 19:20:32
1
28
Да ми ядете био пи*ката ненаядени селяци
21.
бясното куче Рашков
17.04.2025 18:41:24
2
42
Цялата зона на шофьорския плаж и половината блато Алепу са в частни регулирани парцели. До момента има 23 проекта за строителство като на "къщичката за птици"! От Св. Тома до Дюни всичко ще се застрои. Работата е опечена още при Рейзито.
20.
Ще крадат
17.04.2025 18:36:42
10
39
Поредните боклуци от престъпната групировка ГЕРБ!
19.
Запознат
17.04.2025 18:24:57
1
54
Схема на хотелиерите - искаха да заграбят плажа за клиентите си чрез затваряне на пътя, но не им мина номера и сега пробват чрез фондация. Сигурно вече са раздали и рушветите на когото трябва…
18.
Възраждане Максуда
17.04.2025 17:33:13
1
61
За този път отдавна точат лиги собствениците на Дюни (Людмил Стойков) и Главболгарстрой (наследниците на Симеон Пешов) - и двете фамилии имат тесни връзки с Държавна Сигурност и КГБ. Свободния достъп на малоумния електорат там очевидно им пречи.
17.
ГЕРБ-ДПС
17.04.2025 17:26:04
2
82
Това не е зелена организация. Това е дъщерна организация на Главболгарстрой. Целта е да се прекъсне достъпа на обикновени граждани до цялата плажна ивица от Алепу до Дюни и тази територия да остане достъпна само за гостите на окупиралите българското черноморие престъпници.
16.
Сачмо
17.04.2025 17:23:26
1
65
А колко хотели се построиха върхо дюни?Мамицата ви мръсна,тях защо не искат да ги махат?
15.
Мамка им
17.04.2025 17:14:30
1
26
Искам да го асфалтират и паркинг да направят.
Що за тъпанари
14.
КАТ не работи
17.04.2025 17:03:03
3
18
Уволнения. Има нови кадри.
13.
Иван
17.04.2025 16:48:57
1
67
Какво искат да махат асвалта от шофьорския плаж и да си правят там къмпинги.
Мамка им нагла да не може човек да мине с кола да погледа морето. Този асвалт 50 години не е разрушил природата сега тези ще я разрушат изтърушвайки асвалта.
12.
Кучето на нивата
17.04.2025 16:47:23
9
6
Е... тогава къде ще препикавам. Тези дюни са си идеални за полева тоалетна.
11.
Минаващ
17.04.2025 16:45:53
1
61
Другари еколози, как обособяването на къмпинг площ няма да пречи на птиците, които гнездят в района??? Как? Или просто търсите начин да легализирате апетитите на някои тарикати да узурпират и това незастроено местенце? Мирише на корупция, много силно...
10.
Фекрет Стораро
17.04.2025 16:40:53
3
23
важното, че статията за диетолога със силиконивте устни е заключена (поръчкова)
9.
ТБС
17.04.2025 16:34:25
4
61
Тея паразити малоумни защо не споменат, ме въпреки пътя от миналия век дюните си бяха там, докато не се появиха педерасти като гербопитеците, ДПС, СДС, БСП, ПП и ДБ, където стъпят, всичко се руши. Защо не махнете шибания хотел от пясъка и дюните малко по-надолу след Созопол и нагоре към Варна? А педерасти. Пътят я там, а оня педераст, който уж строи стена хотел до потъващия от ерозия комплекс иска частен път. Ми не, няма да го дадем.
8.
Бельо Томов
17.04.2025 16:34:16
1
28
Страхотна глупост! Зелените (
7.
ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17.04.2025 16:33:06
10
15
АЛО СОЗОПОЛСКИЯ КМЕТ СЛАГАЙ БАРИЕРА И КАБИНКА ЗА ТАКСУВАНЕ НА ЖЕЛАЕЩИТЕ ДА ПОЛЗВАТ РАИОНА С АВТОМОБИЛИ !!!!!!!!! СЪБИРАЙ КИНТИ ОТ ТВОЯТА ТЕРИТОРИЯ !!!!!!!!!ДА АМА НЕ КАК ЩЪ ОСТАЯТ ОНЕЯ СОФИИСКИ ХИЕНИ ААААААААААА????????????
6.
ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17.04.2025 16:27:05
7
40
ИНЦИАТИВАТА Е НА ДЕПУТАТ ОТ ГЕПИ СДС ХАХАХА !!!!!!!!!!!!!БЕЗ ДУМИ
5.
Дюнерджията
17.04.2025 16:26:57
2
24
Как ще достигаме до Дюните да се попечем и насладим един на друг с девойките
4.
Пачему
17.04.2025 16:26:43
1
25
Ние се молим за асфалт те го махат уууууу ууууууу
3.
ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
17.04.2025 16:24:01
13
17
СТИГА С ТЕЗИ ПРОСТОТИИ БЕ ! ВМЕСТО ДА ХАРЧИТЕ КИНТИ ЗА НОВИ ПРОЕКТИ / нащи фирми да захлебът/НАПРАВЕТЕ ПРЕМИНАВАНЕТО И ПРЕСТОЯТ ПЛАТЕН !!!!!!!!!!!!!!!!!ТОВА ЩЕ ОГРАНИЧИ МЕРАЦИТЕ И ЩЕ ГАРАНТИРА ОПАЗВАНЕТО НА БЛАТАТА !
2.
Еколог
17.04.2025 16:19:17
4
28
Зеления октопод сменя приоритетите си.
Колкото повече защитени зони, толкова по големи субсидии от ЕС.
Територията на България трябва да бъде вкарана в Натура.
1.
х
17.04.2025 16:11:59
2
42
Хубав проект, ама май по ОУП там блатата са предвидени за застрояване.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи Мария Тодорова от Бургас: Исках да се лекувам при лекаря, на когото вярвам, но административно забавяне не ми позволи В МБАЛ „Сърце и Мозък“ тя получава своевременно лечение и се възстановява благодарение на адекватната намеса на екип от специалисти БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми Ректорът проф. д-р Сотир Сотиров обсъди разработването на съвместни програми и двойни дипломи с президента на ASOMI College of Sciences Тик-ток легендата Стоян Колев събира хора, за да вдигне бунт и излезе от ареста Тик-ток легендата Стоян Колев събира хора, за да вдигне бунт и излезе от ареста В социалните мрежи вече текат провокативни призиви за организиране на почитателите му Олег Невзоров за „Баба Алино“: Да се чувствам виновен? Не! Олег Невзоров за „Баба Алино“: Да се чувствам виновен? Не! На въпроса дали ще свидетелства срещу кмета на Варна Благомир Коцев отговори с „без коментар“ Шок в Слънчев бряг! Един умря в тоалетната, а друг се удави в басейн Шок в Слънчев бряг! Един умря в тоалетната, а друг се удави в басейн Сезонът в курорта започва натоварено  Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище Депутатът Константин Проданов бе категоричен, че не целят да ударят никого, а да има по-голяма справедливост Бургас е зажаднял за голям футбол и "Мачът на надеждата" го доказа Бургас е зажаднял за голям футбол и "Мачът на надеждата" го доказа С този мач показахме, че когато нещо се прави с желание от сърце, то се получава, каза Димитър Пейчев Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен Дамите на възраст между 54 и 77 години от СКХГ „Черноморец“ покориха публиката с фолклорния си танц „Нестинарки“ Цените на дизел и бензин почти се изравниха Цените на дизел и бензин почти се изравниха Някои бензиностанции вече продават горива за под 1.50 евро за литър Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Какво правят Филип Буков и Петър Данов в Janet Grand Market? Вижте какво си купиха актьорите от хипермаркета в Несебър
Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия. Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим! Той даде на Беларус точно една седмица да изпълни искането Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“ Само глупак може да прави такива празни блъфове, обявиха иранците Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“ „Ако го затворите, няма да имате държава“, каза Тръмп Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Франция отменя събития и ограничава консумацията на алкохол на фона на жестоката гореща вълна Спортът и националният музикален фестивал са засегнати, като се очаква температурите за някои да достигнат 42°C от понеделник Кардашиян вече е Ким Монро Кардашиян вече е Ким Монро Резкият завой в имиджа на звездата обаче веднага породи сериозни съмнения и дебати дали става въпрос за перука или за радикална промяна Плениха внука на Брежнев на фронта Плениха внука на Брежнев на фронта Информацията е потвърдена от редакцията на Би Би Си в Украйна от източник на военната разузнавателна служба на Министерството на отбраната на Украйна
Дмитрий Песков Дмитрий Песков Европейците са или глупави, или некомпетентни, ако смятат, че са по-силни от Русия Виц на деня Виц на деня Съпруга към съпруг:
- Днес, когато минавах през коридора, часовникът падна зад мен.
- Той винаги закъснява.
Виц на деня Виц на деня Студент влиза в женското общежитие. Портиерът го пита:
- При коя отивате?
- Вие коя ще ми препоръчате?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако Господ беше жена, всички мъже щяха да горят в ада, без дори да знаят за какво
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори