Фондация предлага да се премахне асфалтовият път на "Алепу"
Според фондацията, това ще ограничи негативното въздействие върху околната среда и ще позволи на посетителите да се наслаждават на природата, без да я застрашават
Фондация „Опазване на биоразнообразието в България“ внесе официално предложение до Министерството на околната среда и водите за трансформиране на съществуващия асфалтов път през защитената зона „Алепу“ в екологична пешеходна алея.
Целта е да се създаде устойчива зона за отдих с фокус върху опазването на уникалната дюнна екосистема, мотивират се от НПО-то.
Проектът предвижда премахване на настилката, създаване на алея от природосъобразни материали и обособяване на къмпинг зони в периферията на района. Според фондацията, това ще ограничи негативното въздействие върху околната среда и ще позволи на посетителите да се наслаждават на природата, без да я застрашават.
Предложението включва още информационни табели, образователни програми и ясно маркирани маршрути, които да насочват туристите и да предпазват растителните и животински видове в района. Специално внимание се обръща на опазването на влажните зони и пясъчните дюни, които са изключително чувствителни към човешка намеса.
Фондацията вижда в проекта възможност да се съчетаят отдих и отговорно отношение към природата. Проектът е в синхрон с международни екологични инициативи и цели да направи местността пример за устойчиво развитие и природозащитна политика.
"Моето лично мнение е, че за този проект трябва да има обществено обсъждане. На него трябва да вземем заедно информирано становище, което аз поемам ангажимента да представя пред съответните министерства.", написа по темата Станислав Губеров, депутат от ГЕРБ-СДС.
22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия
Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август
Часове за 5 километра: Ремонт блокира важна връзка с АМ "Тракия"
Вдигнаха въздушна линейка за дете в критично състояние, паднало от тротинетка
Софийският университет разкрива три нови магистратури в Бургас
Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега
Няма ракетна заплаха за България, но Иран отваря фронт за хибридни атаки
Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище
TOP MOBILITY вече предлага велосипеди под наем в България
„Един грам живот“ - филмът феномен ще бъде прожектиран на открито в Бургас
Мира Добрева отказа „Дондуков“ 2: Тайна двойка я поиска за вицепрезидент
Внезапно почина бившият кмет на Варна Богдан Караденчев

Ами тя и фондацията е свързана с друг ДС агент и кредитен милионер - Агафонов. Помагат си десарите.
Алепу според собствениците е със статус пешеходна алея.. Така се усвоява държавна пътна мрежа, вкоято трябва да бъде за всички.
Този път не пречи на околната среда, пречат такива болни мозъци като тях. Отвратителни НПО-гадове!
Созопол се събирате и протести яко ама нямате топчита
Що за тъпанари
Мамка им нагла да не може човек да мине с кола да погледа морето. Този асвалт 50 години не е разрушил природата сега тези ще я разрушат изтърушвайки асвалта.
Колкото повече защитени зони, толкова по големи субсидии от ЕС.
Територията на България трябва да бъде вкарана в Натура.