Този метод за боядисване на яйца взриви по гледания, за 15 минути стават като за изложба (СНИМКИ)
Резултатът много наподобява шедьоврите на някой художник-абстракционист, а всичко е много лесно и бързо, ако спазвате процедурата по-долу
Вече сме ви показвали как да боядисате яйцата си с естествени бои, също така сме споделяли с вас необичайни и интересни техники за боядисване.
Днес обаче ще ви покажем нещо ново и много красиво – боядисване на яйца с алуминиево фолио! Резултатът много наподобява шедьоврите на някой художник-абстракционист, а всичко е много лесно и бързо, ако спазвате процедурата по-долу:
Необходими материали:
сварени бели яйца
прахообразни бои за яйца или хранителни оцветители на прах
оцет 9% – 1 с.л.
вода – 100 мл
алуминиево фолио
памучета за разгримиране
олио – 1 ч. л.
Процедура:
Нарежете фолиото на квадрати със страна около 20 см.
Изсипете оцета във водата и разбъркайте, след което прехвърлете сместа в малка бутилка със спрей-накрайник.
Поставете единия лист фолио на плота, отгоре подредете 3-4 тампона за разгримиране така, че да се застъпват.
Напръскайте ги хубаво с оцетената вода, след което поръсете отгоре им прахообразна боя, като редувате цветовете.
Поставете яйце в единия край на памучетата и започнете да навивате заедно с фолиото така, че яйцето да е покрито от всички страни с оцветените в боя тампончета.
Накрая усучете фолиото в краищата, за да фиксирате „конструкцията“ – трябва да изглежда като бонбон.
Повторете с останалите яйца, като всеки път правите различно съчетание от цветове.
Оставете така приготвените яйца да престоят във фолиото поне 15 минути.
След това внимателно развийте и полирайте с памуче, потопено в олио.
Нова версия за ужаса край Ахелой: младежите сами скочили в морето
Близо 2000 трупа извадиха от руините след труса във Венецуела, ООН поръчва 10 000 чувала за тела
Епохата „Румен Христов“ в СДС приключи: Сините сменят лидера си
Робърт де Ниро много влюбен на 82
Грандиозен скандал в Бургас: Футболен мач се превърна в бойно поле (ВИДЕО 18+)
Министър Илин Димитров даде начало на Съвета за реформи в туризма
Ученик улови 158 от опасните риби балон
Настоящата гореща вълна е само "репетиция"
Завършва един от ремонтите на "Тракия"
Почина легендата на руския спорт Артур Дмитриев
Къща на зловещ убиец се продава на промоция
Промени в движението по "Тракия" заради жегите
