17-годишен нацист уби родителите си, за да открадне пари за атентат срещу Тръмп
Той е свързан с екстремистката група "Орденът на деветте ангела", чийто идол е Хитлер
Федералното бюро за разследване (ФБР) е задържало 17-годишния Никита Кейсап – гимназист от щата Уисконсин, след като станало ясно, че е убил майка си и доведения си баща в опит да финансира ужасяващ план за политическо насилие, насочено срещу американския президент Доналд Тръмп, съобщана Offnews.bg.
Разследващите са категорични – момчето е извършило двойното убийство в края на февруари като част от по-широк замисъл за атентат, вдъхновен от неонацистка идеология и крайнодесни конспирации. Телата на 35-годишната му майка и 51-годишния му пастрок са открити на 28 февруари, след като ученици и учители сигнализирали, че Кейсап не се е появявал на училище от две седмици.
Според Би Би Си, в телефона му са открити редица бележки, документи и материали, свързани с екстремистката група „Орденът на деветте ангела“ – организация, свързвана с култова философия, възхваляваща насилието, терора и Адолф Хитлер. Младежът бил обсебен от идеята да събори правителството на Тръмп и да извърши политическо му убийство.
След бруталното престъпление Кейсап се отправил към щата Канзас, където е арестуван на пътя. В автомобила на доведения му баща били открити оръжие, 14 000 долара в брой, няколко кредитни карти и скъпоценности. Полицията предполага, че парите и вещите е трябвало да финансират следващите стъпки от плана му – включително нападението срещу Тръмп.
Федералните власти разглеждат случая не само като убийство, а като част от организиран опит за политически тероризъм с екстремистка мотивация. Следователите предупреждават, че подобни инциденти и радикализации на подрастващи не са изолирани случаи и че интернет форумите и крайнодесните групи продължават да бъдат катализатор на потенциално насилие.
Очаква се Кейсап да бъде съден като пълнолетен. Засега са му повдигнати обвинения в двойно убийство, въоръжен грабеж и терористично намерение.
Насоки за щастлив живот според вашата зодия
Историческо в Бургас: Позволяват на руската гимнастика отново да развее знамето си
Това ли е най-голямата шега на Рачков с Веско Маринов
Легендарният Франко Неро специален гост на "Златната липа"
Бургазлия изхвърли дрогата си в контейнер за боклук
Сърдито време на 19 май
Властите със спешни мерки след шока с 35-годишния мъж на Витоша
Дневен хороскоп за 19 май 2026: Рибите да пазят репутацията си
Сензация: НАСА попадна на задръстване в Космоса заради извънземни?
Риск от змии: Какво да направим при ухапване
Спагети с доматен сос и босилек: Класическа паста
Дара е футболен фен, ето за кой гранд вика
Властта реже заплати, а синдикатите готвят протести заради свиването на държавната хранилка
