Проговори за скандала
Шампионът Рамазанов призова за обединение в българската борба
Магомед Рамазанов смята, че в българската борба не трябва да има деление.
Дагестанецът, който триумфира с титлата до 86 килограма на Европейското първенство по борба в Братислава, е на мнение, че всички се състезават, за да носят медали на България.
Той е и олимпийски шампион за България. След като ликува в Братислава обаче не бе посрещнат официално при завръщането си в България. Заформи се скандал, че Магомед е дал интервю не на български език. В момента във федерацията начело със Станка Златева искат да наложат говоренето на български като задължително при публични изяви.
Пред БНТ големият спортист отбеляза:
"Само някои хора ни разделят на българи и чужденци, по-голямата част ни приемат. Всички се борим да носим медали за България. Българският флаг стоеше най-високо, когато спечелих златото на Олимпийските игри в Париж. Навсякъде пишеше, че медалът отива за България. Не мисля изобщо, че трябва да се коментира тази тема. Ние не трябва да се делим, а да се обединяваме", лаконичен бе Рамазанов.
Зеленски: Украински дронове атакуваха Московска област
Тръмп допусна 20-годишен мораториум за ядрената програма на Иран
Имаме 3 месеца да спасим €3 милиарда за икономиката
Варна се тресе от Бангаранга
Дара се прочу и в Грузия
Огромен отзвук в Италия за победата на Дара
Катастрофа между два камиона затвори временно Прохода на Републиката
Печено пиле с лимон и розмарин - стъпка по стъпка за перфектна храна
Кметът на София с коментар за Дара и Евровизия
Силни и слаби страни на зодиите
17/05/2026, Неделя 14:10
0
Лили Иванов с обръщение към Дара след фурора
Ники Кънчев изригна след победата на Дара
