По традиция: Концерти, изложба и весело хоро за Великден в Поморие
В празничната забава в центъра могат да се включат всички жители и гости на града.
С много старание и отдаденост дамите от Тракийско дружество „Одринска епопея“ отново подготвят традиционната изложба на обредни хлябове „На Великден заедно”, организирана със съдействието на Община Поморие. Програмата за светлия християнски празник Великден на 20.04.2025 г. /неделя/ ще започне в 10.00 часа, в градинката пред ресторант „Свети Георги”. Именно там публиката ще има възможност да се наслади на изложените вкусни козунаци и ръчно обагрени яйца, но и на музикалния поздрав, подготвен от певческа група „Тракийка“ и приятели.
От 11.00 часа на централната пешеходна алея ще се извият и шарените великденски хорà. Превърналото се във весел обичай надиграване ще събере на едно място Детски фолклорен танцов ансамбъл „Раковина“ и Клуб по народни танци „Раковина” с ръководители Владимир Данаилов и Биляна Данаилова, както и Танцов клуб „Чайка”, ръководен от Лиляна Христова и Велиана Дачева.
Веселото надиграване се организира от ЦПЛР – ОДК Поморие, КНТ „Раковина“ и от Община Поморие. В празничната забава в центъра могат да се включат всички жители и гости на града.
Започва пръскането срещу комари над бургаските езера
Белият дом разследва мистериозна поредица от изчезвания и смъртни случаи на американски учени
БДУ проведе традиционния си Ден на отворените врати, дойдоха стотици заинтересувани кандидат-студенти
Инфлуенсърки, плачете – затварят Бурж Ал Араб
Четвъртото издание на "Кафене Европа" събира идеи за културно участие на Бургас 2032
Бивш кмет на Ню Йорк стана албански гражданин
Виктор Пасков и многопластовите му истории, които изпреварват времето си
На фона на напрежението в Близкия изток: ръст на резервациите преди летен сезон 2026
Принц Хари: Не исках да бъда работещ член на кралското семейство
5 зодии ще получат ключовете за нов живот на 17 април
Защо стевията набира популярност като алтернатива на захарта
