Лазарки наричаха за здраве в Областна администрация Бургас
Облечени в цветни народни носии, децата внесоха пролетно празнично настроение в сградата на Областна администрация, като изпълниха песни, танци, наричания за здраве и късмет
Малки лазарки от ЦДГ „Златното ключе” и ДГ „Раковина“ в Бургас, поздравиха днес областния управител проф. Мария Нейкова и екипа й. Традиционно, в навечерието на пролетните празници Лазаровден, Цветница и Великден, администрацията посреща малки лазарки, които пресъздават празничните обичаи.
Облечени в цветни народни носии, децата внесоха пролетно празнично настроение в сградата на Областна администрация, като изпълниха песни, танци, наричания за здраве и късмет. Областният управител проф. Мария Нейкова и заместник областният управител Владимир Крумов дариха лазарките с лакомства и благодариха на педагогическия състав, че възпитават в децата любов и памет към българските традиции.
Ивайло Мирчев: Няма подарено оръжие на Украйна
Как да се справим с хроничното безсъние
Храни за пречистване на черния дроб
Бърз чийзкейк в чаша с горски плодове: Рецепта без печене
Никола Цолов кара България да мечтае
Как да намалим праха по мебелите: Трикът с омекотител за дълготраен блясък
"Нефтохимик" с много важно попълнение
Заради войната: Презервативите поскъпват с 30%
Черноморец с голям трансфер
Горивата в България поевтиняват
Швеция прехвана два руски изтребителя
Домашен хляб с хрупкава коричка: Най-лесната рецепта без месене
13/06/2026, Събота 14:33
0
