Ексклузивни кадри с дрон от падналия кран в Поморие (ВИДЕО)
За щастие няма пострадали и жертви, щетите ще бъдат покрити, каза кметът Иван Алексиев
Флагман.бг разполага с кадри от дрон, които показват мащаба на инцидента, при който ураганният вятър повали кран в Поморие. Общо 7 рибарски лодки са засегнати, като едната е потопена, три от тях са с по-сериозни щети, а останалите три - с по-леки. Има поражения и по пристанищната инфраструктура.
Припомняме, че бурята се разрази снощи около 21:30 ч. за 10-15 минути. Вятърът е бил със скорост 20-25 м/с.
Падналият кран е собственост на бившия Интерхотел Поморие, който в момента се реконструира. Мащабните строителни дейности стартираха преди две години, като оттогава не е имало подобен инцидент. Силният вятър е причината за падането на крана, казаха рибари.

Кметът на Поморие Иван Алексиев каза пред Флагман.бг, че пристанището има застраховка, която изцяло ще покрие щетите по инфраструктура.
Рибарските лодки не са застраховани. Собственикът на крана е бил на място и е поел ангажимент, че ще покрие загубите на рибарите.

Чист късмет е, че кранът е паднал в посока морето, а не в обратната, където са къщите.
Няма жертви, няма пострадали - това е най-важното, каза кметът Иван Алексиев.
42 опасни дупки зеят по АМ "Тракия" между София и Пловдив
Служебният министър постави под въпрос проекта „Магазини за хората“
Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева
Насар разкри планира ли да напусне България
Почина Асен Шопов - рицар на българския театър
Плевнелиев раздели политиците на два вида и коментира скандала с българския европрокурор
AI заплашва със съкращения, но ще създаде нови професии
На 26 февруари съдбата се усмихва на тази зодия - астролозите предвиждат голям късмет
Бърза закуска с яйца и кашкавал на тиган - готова за 7 минути
Спипаха 18-годишен с два вида дрога в Бургас
Галатасарай ликува в невероятна драма в Шампионска лига

Na hotel4atata taka malko
tyka taka tam tai
Ново начало в уплътняването.
До тук беше стария град.