Извънредно! Ураганният вятър повали кран в Поморие
Стовари се върху рибарското пристанище
Ураганен вятър повали дървета в Русе и Пловдив, а в Поморие огромен кран падна в рибарското пристанище.
Потопени са няколко лодки, след като подемно-транспортната машина, висока десетки метри, се стовари върху тях.
Междувременно от Община Поморие съобщиха, че в резултат на силния буреносен вятър тази вечер, на Рибарско пристанище - Поморие е паднал строителен кран от съседен обект.
От падането на тежката строителна техника за жалост са пострадали няколко лодки, част от оградата и понтона и една лампа.
Щетите тепърва ще се оценяват и отстраняват, най-важното обаче е, че няма пострадали хора!
Бурният вятър причини щети и в Бургас. Клон падна върху няколко автомобила, паркирани до бл. 58 в ж.к. „Изгрев“.
От Хидрометеорологичната станция на ИАППД в Русе пък съобщават, че този следобед поривите на вятъра в Русе са достигнали до 120 км/ч, информира БНТ.
Заради силата му, огромно дърво падна на пътя Русе-Бяла и блокира едната лента за движение. Превозните средства трябваше да се изчакват, за да преминат.
Друго дърво се пречупи и проби бронята на спрял автомобил в Русе, като шофьорът по това време е бил в колата. По чудо, водачът на превозното средство не е пострадал.
Поради високата скорост на вятъра са издадени и щормови предупреждения към кораби и пристанища.
Междувременно от Министерството на енергетиката съобщиха, че дежурни екипи вече работят за възстановяване на електрозахранването в засегнатите от бурята населени места.
Министърът на енергетиката Жечо Станков увери, че дежурни екипи вече работят на място за
възстановяване на електрозахранването в засегнатите населени места в районите на Русе,
Силистра, Шумен, Търговище, Добрич и Варна.
Лошите метеорологични условия предизвикаха редица аварии по електроразпределителната мрежа в страната. Силен снеговалеж, придружен от бурен вятър, оставиха без електрозахранване над 100 населени места.
Към момента работата на екипите е затруднена заради силния вятър, но веднага след като утихне, ще започне усилена работа по бързото възстановяване на електрозахранването.
Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе
Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво
Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни
С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница
ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан
Поздравителни адреси до Флагман.бг
Тобиас Замет преди концерта на Avantasia в София: Забравяме за политиката и лошите новини за 150 минути
Една от водещите компании за осветление в България откри нов шоурум в София
Направи си сам: Как да сглобим велосипед от нулата?

... да си пишат квото си искат!
Хахаха