×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • На 29 юни и на 4 юли 2026 г. военни колони ще се придвижват по републиканската пътна мрежа
  • САЩ и Иран планират среща за нови преговори в Катар
  • Иран възобновява полетите до Дубай след седмици на прекъсване
  • Tристранката се събира извънредно заради Бюджет 2026
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сълзи в съда след доживотна присъда! Убиецът на Ангел обаче ще обжалва


Сълзи в съда след доживотна присъда! Убиецът на Ангел обаче ще обжалва
Детенцето няма да си го върнем, каза майката на убития 21-годишен мъж. Никола Райчев получи най-тежката присъда за престъплението, извършено заради ревност към момиче
09 Април 2025, Сряда, 21:30 ч.
Автор: Флагман.Бг

Адвокатът на Никола Райчев заяви, че нямало умисъл и се надява момчето да получи по-леко наказание на следващата инстанция

Доживотен затвор наложи Окръжният съд в Пазарджик на 19-годишния Никола Райчев. Той бе признат за виновен в убийството на Ангел Здравков. 21-годишният младеж беше прободен смъртоносно преди година и половина от Райчев заради ревност към момиче. Убийството предизвика напрежение и вълна от протести в града, съобщава Нова телевизия.

Със сълзи на очи и ръкопляскания в съда близките на Ангел посрещнаха присъдата. 19-годишният Никола Райчев ще трябва да изтърпи наказанието си при специален режим и да заплати близо 1 млн. лв. на близките на убития младеж. Според магистратите убийството е предумишлено и извършено по особено мъчителен начин.

Тежкото престъпление стана в края на септември 2023 г. 21-годишният Ангел Здравков беше нападнат и прободен два пъти с нож, докато се разхождал с приятелката си. Извършителят тогава избяга от местопрестъплението и опита да се укрие, но два дни по-късно беше задържан на Централна гара в София.

„Това е най-справедливото решение. Детенцето няма да си го върнем. Дано съдиите взимат правилните решения, както сега”, заяви майката на Ангел, след като беше произнесена присъдата.

Адвокатът на Никола Райчев заяви, че ще обжалват решението на съда.

„Още от началото твърдя, че няма предумисъл и не е по особено мъчителен начин”, заяви Емануил Профиров. Според него той не е искал да го убие.

„Дава си сметка, но какво от това. Станалото е станало, не може да го върнем”, допълни Профиров.

Иначе още от сутринта се бяха събрали хора пред Съдебната палата в Пазарджик преди заключителното заседание по делото. По-рано прокуратурата поиска най-тежкото наказание – доживотен затвор без право на замяна. Според държавното обвинение убийството е предумишлено и извършено по особено мъчителен начин.

Защитата на подсъдимия заяви, че той не отрича вината си и съжалява за стореното. Оспори обаче тезата на обвинението, че е действал с умисъл и че убийството е извършено по особено мъчителен начин. Адвокатът изтъкна чистото му съдебно минало. Затова поиска и по-леко наказание.

Родителите на жертвата обаче заяви, че убийството е умишлено. „Такива хора нямат място сред нас”, заявиха още те и посочиха, че настояват за доживотен затвор.


 


В категории: Темида


14
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Гала е на седмото небе от щастие Гала е на седмото небе от щастие 29/06/2026, Понеделник 10:20 4
14
Коментара по темата
14.
пепеус
11.04.2025 01:44:17
0
1
заради някаква тъпа патка. ха! балъци.
13.
:) bravo
10.04.2025 13:14:35
1
3
дано да изгний малкото лайно в панделата и да му пръснат халката :)
12.
До 9
10.04.2025 11:05:00
0
2
Разбира се че е по-добре на електрическия стол!
11.
Гойко
10.04.2025 09:52:54
1
4
Откакто сулю и пульо започнаха да носят суитчари, маратонки и др.на световната марка Nike спрях да си купувам от нея...едно време се отказах от Адидас...всички келеши и глупаци ги използват...а забравих Норт фейс и под бронята UA....мкнах на пума и Рийбок.... "гангстери"....мале мале мале мале....
10.
Ало, Враца?
10.04.2025 09:28:50
0
1
И скопяване трябва.
9.
до 6
10.04.2025 08:08:46
1
14
Добре, до живот, но не ли по-добре на електрическия стол?
Щото така ще го храним и поим сума ти години, докато умре в затвора!
8.
Дидо
10.04.2025 08:08:18
0
15
Нямало умисъл? Примата взел нож, проследил ги, наръгал го е ДВА пъти, а нямало умисъл....Тоя адвокат приятелите на убитото момче могат да го срещнат някъде из Пазарджик, не ли?
7.
Ко Чи На Та BG
10.04.2025 07:03:28
2
8
Адвокатът на убиецът не е никакъв адвокат или е неопитен, щом е допуснал да бъде наложена тази присъда. Вероятно не е наясно с най-важното в наказателния процес, че освен Закона , по-важно е да познаваш съдията.
Сега ще му се отворят куп работи , докато се запознае със съдиите от по-горните инстанции. Вероятно ще се запознае и присъдата ще бъде намалена.
6.
Най-добрата присъда!
10.04.2025 07:01:17
0
16
Това заслужават, такива като този. Дано никога да не излезе от затвора!
5.
Dr. Prisonpiss
10.04.2025 04:20:24
3
3
Drink him baby, ooooh... yees... moore :D
4.
daskala
10.04.2025 01:18:23
0
6
търся лицето Калоян Дживанов ,беше обрал едни 20 хиляди лева от един бургазлия ,чувам ,че се подвизавал в Англия .Някой запознат със случая ?
3.
Бойкот на алчния сайт О.Л.Х.
09.04.2025 23:14:15
0
24
"прободен два пъти с нож" - Адвокътът обаче твърди, че не било умишлено убийство...
2.
паткан
09.04.2025 22:36:20
1
18
Ето такива глоби трябва да имат и монополистите в България.
Съсипали са не малко животи.
1.
Фекрет Стораро
09.04.2025 22:01:59
2
37
кво ще обжалва в другите страни кат те сложат доживот, чак след 50-60 години имаш право да обжалваш хаха
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Арестуваният държавен шеф от Несебър описвал рушветите в тефтерче, разследващи го намериха в дома му Арестуваният държавен шеф от Несебър описвал рушветите в тефтерче, разследващи го намериха в дома му Намерили 33 хил. евро с неясен произход, ръцете му светнали с белязаните пари от собственик на имот в Кошарица Рокада в МВР: Старши комисар Марин Маринов е новият директор на полицията Рокада в МВР: Старши комисар Марин Маринов е новият директор на полицията Заместник-министър Венцислав Катинов представи новия шеф пред състава и очерта приоритетите - борба с наркотиците, корупцията и пътния травматизъм Рецепта за лучена запеканка, приготвя се бързо и е адски вкусна Рецепта за лучена запеканка, приготвя се бързо и е адски вкусна С нежен крем, разтопено сирене и златиста коричка Голямото лятно пътуване: С кола, влак, автобус или самолет - как най-изгодно да стигнем до морето Голямото лятно пътуване: С кола, влак, автобус или самолет - как най-изгодно да стигнем до морето В разгара на отпуските сравняваме цените и времето за придвижване до Черноморието, докато БДЖ държи рекорда по евтиния, а авиолиниите залагат на скорост Банята на мечтите вече е възможна: „Естетико“ стъпи в Бургас Банята на мечтите вече е възможна: „Естетико“ стъпи в Бургас От хитовите SPC настилки до комплексни дизайнерски проекти без компромис – всичко за преобразяването на дома вече е на едно място. Ралица Паскалева проговори след напускането на „Игри на волята“: Решението беше изцяло мое Ралица Паскалева проговори след напускането на „Игри на волята“: Решението беше изцяло мое Актрисата загатна за нови мащабни проекти с Нова тв и сподели, че след 6 сезона най-после ще се наслади на първото си свободно лято Десислава Радева осъди жълт сайт за 25 500 лева заради поредица от клевети Десислава Радева осъди жълт сайт за 25 500 лева заради поредица от клевети Върховният съд сложи точка на 3-годишния правен спор за 23 статии, атакували личния живот, здравето и честта на премиерската съпруга Родното Черноморие или Гърция: Къде предпочитат да летуват туристите? (ВИДЕО) Родното Черноморие или Гърция: Къде предпочитат да летуват туристите? (ВИДЕО) Въпреки негативната кампания в социалните мрежи, Бургас и българските курорти остават топ дестинация за сезона Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Починал е на място Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) 21-годишната жена не е давала съгласие за публикуване на видеото, всичко започва от паднала батерия на телефон
Филмът „Майкъл“ стана най-касовият музикален биопик в историята Филмът „Майкъл“ стана най-касовият музикален биопик в историята Лентата за Краля на попа събра зашеметяващите 934,7 милиона долара, детронирайки легендарната „Бохемска рапсодия“ Трагедия в Лондон: 19-годишен българин загина при сблъсък с Тесла, събират средства да го върнат в родината Трагедия в Лондон: 19-годишен българин загина при сблъсък с Тесла, събират средства да го върнат в родината Семейството на Веселин Пеев организира благотворителна кампания за репатриране на тялото му, след като 55-годишен шофьор го премаза в района на Клапам Комън Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня При доктора:
- От сега нататък никакъв алкохол и никакви цигари!
- Докторе, много ли е сериозно?
- Не, но ще трябва да спестявате, за да си платите лечението...
Виц на деня Виц на деня - Майсторе, колко струва поправката на спирачките?
- Около 200 евро.
- Е, тогава ми увеличи звука на клаксона.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На много омъжени жени мъжът е като целулит. Никъде го няма по снимките.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори