Трагедията на близнаците Пенкови - в един ден родени, в един ден починали
Телата на близнаците бяха извадени от екипи на пожарната. Останките им бяха намерени в река Какач.
Близки, приятели и роднини на близнаците Иван и Тома Пенкови са в шок от вестта, че именно техните останки са намерените в местност край столичния кв. "Илиянци".
По първоначална информация на МВР по телата, извадени от река Какач, няма видими следи от насилие. Това породи различни версии и хипотези за смъртта на братята. По думите на техни познати двамата са били заклети планинари и хора на екстремните преживявания. Цял живот били запалени по спорта, а в по-младите си години дори са участвали в състезания по културизъм.
Често излизали на разходка по планини и поляни, край реки и морета. Били позитивни, неконфликтни личности, нямали и криминално обкръжение.
"Най-вероятно единият близнак се е озовал в опасност, другият е искал да му помогне - скочил е, наранили са се. Така и двамата са намерили смъртта си", коментират и размишляват близки на загиналите.
Намерените трупове в рекичка край „Илиянци“ са на близнаци
"Труд news" припомня, че на 8 април в ранните следобедни часове бе подаден сигнал до 112. Случайни минувачи се натъкнали на две разложени тела в река Какач край кв. "Илиянци" в столицата.
По-късно стана ясно, че криминалистите са установили самоличността на загиналите - Иван и Тома Пенкови, обявени за издирване пред март тази година.
Сигнал за изчезването на близнаците подава тяхна близка, която твърди пред полицията, че няма връзка с тях от 15 март насам.
На 21 март в бюлетина си Столичната дирекция на вътрешните работи (СДВР) публикува паспортните снимки на мъжете с информация, че лицата се издирват.
63-годишните братя Пенкови най-вероятно са напуснали жилището си в столичния кв. "Свобода" още на 14 март. Предполага се, че са поискали да излязат на разходка и на въздух, когато най-вероятно с тях се е случил инцидент.
По случая е назначена съдебно-медицинска експертиза, която да покаже причината за смъртта им.
Как пиратите с джетове ни мамят на плажа: Ясните знаци, че се качвате на нелегален атракцион
Аларма за планетарна катастрофа! Мощен Ел Ниньо се събуди в океана, чакат ни невиждани аномалии
Румен Радев отсече в парламента: Слагаме вето на санкциите срещу Русия, таен швейцарски запор за малко да блокира петрола ни
Специално музикално пътешествие в Созопол
Жега, но и условия за бури в България
Роналдо бележи за обрат на Световното, Гришо възхити на Уимбълдън
Дневен хороскоп за 3 юли 2026: Лъвът омагьосва с чар, а Рибите получават силна духовна подкрепа
Кошмар на пътя за „Лесово“: ТИР излетя от шосето край Елхово, пожарникари режат ламарини, за да спасят шофьора
Дете задигна пикап и прегази до смърт 9 будистки монаси
Полицаи се извиняват за слабо разследване на смъртта на тийнейджър
Извънредно! Полицията в Созопол с нов рекорд, иззе близо половин тон райски газ
Нова изящна придобивка за Ахелой
