×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Авиобаза Граф Игнатиево очаква ценни придобивки за българската армия


Авиобаза Граф Игнатиево очаква ценни придобивки за българската армия
До края на тази година ще получим общо осем F-16, първите два съвсем скоро
Ключови думи: изтребители, българия, сащ
02 Април 2025, Сряда, 07:10 ч.
Автор: Флагман.БГ

В ход е модернизиране на родните ВВС

Очаква се първите два многоцелеви изтребителя F-16 Block 70 да пристигнат в България днес.

Още в края на януари министърът на отбраната Атанас Запрянов каза, че в началото на април в България ще пристигнат първите самолета, а преди дни заяви, че това трябва да се случи на 2 април. Самото пристигането на самолета не го прави веднага български. Има процедура, която изисква време. Необходимо е да се изпълни документалното му предаване. Официалната церемония е планирана за 12 април, обясни военният министър.

Борисов обяви кога самолетите, които правителството му е договорило с Тръмп, ще пазят небето ни

До края на тази година ще получим всичките осем F-16, които американската компания произвежда за страната ни по първия договор, подписан от правителствата на България и САЩ през 2019 г., каза министърът на отбраната след церемонията по официалното предаване на първия български F-16 Block 70, която се проведе на 31 януари в Грийнвил, Южна Каролина. По думите му вторият договор, подписан през 2022 г. за придобиването на още осем самолета F-16 Block 70, ще се изпълнява до края на 2027 г. "Ратификацията на този договор е завършила, подготовката за неговото изпълнение върви съгласно плана, няма никакво съмнение, че след успешното приключване на първия договор през тази година, ще започне изпълнението на втория договор за вторите осем самолета. Тези самолети ще очакваме след 2026 -2027 г. в България", каза тогава министърът.

Част от сградите и съоръженията, необходими за оперативна подготовка, съхранение и ремонт на самолета, са в процес на изпълнение, отговаря министърът на отбраната на въпрос на народния представител от "Продължаваме промяната - Демократична България" Ивайло Мирчев. Отговорът е публикуван на сайта на парламента. В тази връзка, Министерството на отбраната разработи "План за осигуряване приемането и експлоатацията на самолети F-16 Block 70", в който са набелязани конкретни мерки за използване на временни/алтернативни обекти до момента на изграждане на цялостната инфраструктура на летище Граф Игнатиево. Не се очаква забавяне или затруднение при въвеждането в оперативна готовност на новите самолети, посочва още Атанас Запрянов.

Атанас Запрянов обяснява, че за осигуряване на необходимата инфраструктура за приемане на F-16 в авиобаза Граф Игнатиево са предприети редица стъпки за ускоряване изпълнението на предвидените обекти. Очакванията са изпълнението на дейностите по сключените договори да бъде съобразно с поетите ангажименти за придобиване на самолети F-16 Block 70, добавя министърът.


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
20
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред 13/12/2025, Събота 20:40 0
20
Коментара по темата
20.
До 19
02.04.2025 12:37:36
5
1
Като си купуваш кола не чакаш ли месеци докато я произведат и не плащаш ми за нещо което не съществува ? Ама ти няма как да знаеш, защото копейките не стига за да си купиш нова кола .
19.
До 18
02.04.2025 11:11:34
3
5
Твоя коментар като "нероден Петко".
Преди десетина години сключени договори за нещо, което не съществува!
18.
Коментар
02.04.2025 10:16:55
5
4
Само коментари от хора дето са виждали ф16 на снимка. Блок 70 се произвежда от 23 година и има доста страни който са го поръчали преди нас , нормално е да се чака .
17.
бясното куче Рашков
02.04.2025 09:54:10
4
5
Ха ха ха, кремълската подлога РРадев, ген. Наплатанов и Митрофавона ще посрещат Ф-16 и ще произнесат речи за българо-съветската дружба!
16.
Славейков махала
02.04.2025 09:32:52
4
2
Нямаме право на Ф35. Ние сме руски шпиони. Ф16 ни е добре. Дано до 40та година станат 200.
15.
До 14
02.04.2025 09:28:13
2
3
И що да са на вятъра? Да, трябваше да вземем директно F-35, Рафал или Еурофайтър ама.....
14.
???
02.04.2025 08:49:15
7
9
Поредните пари на вятъра...
13.
ХХ
02.04.2025 08:43:25
5
9
Те наше пишман летчики като Зеления Чорап,с руските щайги падат,камо ли с Ф-16 . Русофили баламурници.. Цялата армия е от русофилбунаци криворуки Zомбита.
12.
Марк Твен
02.04.2025 08:42:44
1
9
Въоръжението е поръчано, пристига на втори транш до 2030-та. Дотогава летците ни ще са понаучили английски.
11.
до 10
02.04.2025 08:37:20
3
6
Копи-пейст.
Никаква мисъл.
Папагал.
10.
До 6
02.04.2025 08:12:38
11
6
Да, да!
На ли бяха на ЧЕРТЕЖ, бе БОКЛУК ДОЛЕН?!!
НА ЧЕРТЕЖ САМО!
Нещастник!
Предател!
Май копейките са ти по-мили от България, а?
9.
до 7
02.04.2025 08:04:35
1
7
Не ни трябват ракети.
Ще прелитат ниско над окопите и с шума на двигателите ще спукат тъпанчетата на руснаците.
8.
до 6
02.04.2025 08:02:46
10
9
Лекуваш ли си нервите ?
Боклук е на майка ти сина и. Емигрант скапан,
С колко години се забавиха бе малоумнико ?
А какви неустойки получихме за забавянето и 100% плащането на тези самолети ?
Произвели ги на 7 година.
Хайде бягай да пишеш за Зеленски и украйната ти.
Малоумник. Латентен передунгел !
7.
?
02.04.2025 07:59:41
2
15
А колко ракети за тях имаме за тези самолети?
Четири ли ?
Ще тренират само летене без стрелба/.
6.
До 5
02.04.2025 07:59:26
11
6
Да, да.
Пак извърташ, а?
Нали бяха само Чертежи, бе малоумник?!!!
Нали бяха само чертежи!!!!!!!
Ей, туй копейките сте големи Боклуци!
И Предатели!
5.
до 4
02.04.2025 07:54:36
8
14
Ф 16, като жигули !
Плащащ парите и чакаш 5 години за да ти дойдат 2 от платените 8.

Що не направим едно допитване до народа за ЕС и НАТО ?
Щото ви е страх от нароа.
смешници сте.
Борисов, Пеевски, Доган скрити мишки от народа си !
4.
До 2 и 3
02.04.2025 07:35:05
13
7
Сега пак извъртяхте палачинката!
Колко сме имали едно време....
Абе вие кажете, нали бяха само на чертежи, как така ще пристигат?
Само знаете да извъртате, една истина не сте казали!
Предатели!
рашистки мекерета!
3.
Смешки
02.04.2025 07:30:53
6
16
Чакаме 2 изтребителя, които още не са дошли, но в ход била модернизация? Когато единият лети, другият трябва да е в хангара, за да не се сблъскат. Пилоти има ли? Навремето с 500 бойни самолети, знаете ли колко военни летци имахме?
2.
А навремето имахме над 300
02.04.2025 07:26:49
7
20
Запрянов не ходи ли в САЩ да приема самолетите? Как се приемат самолети извън България? Или ходи с ножичка да реже ленти? Само церемонии. И като получи сега 2 самолета, а до края на годината още 6 и ще се наредим между великите сили? По времето на бай Тошо имахме над 500 бойни самолета, като само изтребителите надхвърляха 300. Сега при Бойко колко имаме?
1.
Ама
02.04.2025 07:22:17
18
19
нали бяха само чертежи?
Как така ще пристигат?
Аман от рашка пропаганда!
България е в НАТО!
България е НАТО!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Българският лекарски съюз алармира, че без приет бюджет за 2026 г. няма да има нов рамков договор, а болниците и пациентите ще понесат тежките последици Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Наличие на Bacillus cereus в производствена линия доведе до предпазно изтегляне на няколко популярни марки адаптирано мляко от българския пазар Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в жк „Славейков“ може да се затрият Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в жк „Славейков“ може да се затрият И възможно ли е обектът да бъде преобразен без да загуби арт облика си Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред Политическата криза се задълбочава, а президентът Радев може да използва ситуацията за ново начало Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Така нареченият „паратропер“ пред паметника „Альоша“ предизвика бурни реакции сред бургазлии Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Общинско решение за изграждане на соларна централа доведе до напрежение сред живеещите в подножието на Родопите Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Растението е ценено заради своите противовъзпалителни, антибактериални и тонизиращи свойства, но има и скрити опасности Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Исторически всяко поскъпване води до социално напрежение, което е риск на фона на международните санкции и обезценяването на риала Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден Оказва се, че охлаждането променя структурата им дотолкова, че те започват да действат благотворно на метаболизма Снабдете се с достатъчно кеш в ЛЕВОВЕ през януари – Gen Z, отнася се и за вас! Снабдете се с достатъчно кеш в ЛЕВОВЕ през януари – Gen Z, отнася се и за вас! Това не е призив към недоверие. Това е призив към разум
Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Редица страни и институции настояват за право върху замразените пари Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Криминален трилър по действителен случай – осакатени тела, пропаднали милиони и мистериозно изчезнали хора продължават да тревожат Балканите повече от две десетилетия Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Източни ритуали и политически напрежения се преплитат в Латинска Америка преди балотажа между комунист и крайнодесен кандидат Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Британският монарх с публично послание на надежда, част от национална кампания за борба с рака Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Руска атака с дронове и ракети засегна три турски кораба в украински пристанища, въпреки призивите на Ердоган за спиране на огъня Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Световен спортен форум, пророчества на Ванга и мистериозна комета... Дали предстои историческа среща с извънземен разум? Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Тежка техника и блокади задръстват ключов граничен пункт, транспортният министър настоява за спешна реакция от ЕС Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Трети ден на масови демонстрации в Букурещ с искане за реформа на компрометираната съдебна система и отговорност от управляващите Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Един от най-запомнящите се екранни злодеи в Холивуд си отиде внезапно – без официална информация за причината Лоши новини за състоянието на Любо и Боби Михайлов Лоши новини за състоянието на Любо и Боби Михайлов Любо се топи, а Боби е с необратими последици на мозъка
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори