Над 30 кръводарители до ранния следобед след старта на кампанията „Дари кръв - спаси живот“
Служители от различни институции, граждани и гости на община Царево се включиха в днешната безвъзмездна кръводарителска кампания. Инициативата бе организирана от общинския клон на Българския червен кръст - Царево, със съдействието на Районния център по трансфузионна хематология в Бургас.
Екип от кръвния център Бургас бяха на разположение на желаещите да се включат в кампанията, която се проведе в ДГ “Ален мак” - гр. Царево. Процедурата отнема около 30-40 минути, тъй като желаещите попълват декларация за здравословно състояние, след което се състои и преглед и личен разговор с лекар.
Сред дарителите бяха заместник-кметовете Денис Диханов и Георги Стоянов, началникът на Районната служба по пожарна безопасност инспектор Кирил Киряков и граждани, които подкрепиха тази благородна кауза.
Творческа нотка към кампанията добавиха децата от групите „Бърборино“ и „Звънче“ към ДГ "Ален Мак", като изработиха тематични творби, свързани със събитието.
Тази инициатива подчертава ангажимента на общността да помага на нуждаещите се и да популяризира значението на кръводаряването.
Към 12:00 ч., медицинския екип е все още в сградата на детската градина, където ще останат докато има желаещи за кръводаряване.


Какво време ни очаква в седмицата от 8-ми до 14-ти декември, ще завали ли сняг в страната
Даниел Митов отговори дали се опасява от гражданска война
Осъдиха мнима хазяйка, ужилила студенти
Какво най-много се е търсило в Wikipedia през 2025 г.
Мощна подкрепа за Любо Пенев във Валенсия
Ландо Норис ликува в инфарктен сезон на Формула 1
България няма шанца, но има Зографски - нашенецът отново впечатли за СК
Ивайло Мирчев: Този бюджет е по-лош
Фатална катастрофа на пътя Севлиево-Габрово
