Тръмп се хвали с напредък за мира в Украйна, но сделката за АЕЦ „Запорожие“ пропада
От Кремъл са категорични, че АЕЦ „Запорожие“ е руска и прехвърлянето й на друга страна е невъзможно
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че в преговорите между САЩ, Украйна и Русия е постигнат голям напредък по въпроса за войната в Украйна, съобщи Ройтерс, цитиран от бТВ.
"Намираме се в задълбочени преговори с двете страни и нещата вървят добре", каза той пред представители на медиите.
Президентът на САЩ отбеляза, че Русия и Украйна ще спазват заедно прекратяването на огъня по вода.
Той допълни, че е постигнат значителен напредък и относно ситуацията в Близкия изток.
Стана ясни, че Русия и САЩ са се споразумяли 30-дневното енергийно примирие, разпоредено от Владимир Путин миналата седмица, да се прилага за тръбопроводи, електроцентрали и рафинерии, съобщи Кремъл.
В съобщението се казва, че временният мораториум е валиден за 30 дни, считано от 18 март, и „може да бъде удължен по взаимно съгласие“.
Миналата седмица украинският президент Володимир Зеленски обвини Москва, че така или иначе продължава да нанася удари по енергийни съоръжения, а в четвъртък (20.03) заяви, че нищо не се е променило, „въпреки думите на Путин“.
Преди разговорът с Путин Тръмп беше изтъкнал, че щели да обсъждат вероятността за сделка за атомна централа в Украйна, като по-късно бе уточнено, че президентът на САЩ имал предвид АЕЦ Запорожие.
Руското външно министерство обаче днес заяви, че атомната електроцентрала в областта, която бе приета за част от федерацията след референдум, била тяхно съоръжение и прехвърлянето на контрола върху нея на Украйна или на друга държава е невъзможно, съобщи Ройтерс.
Дипломатическото ведомство на Русия обяви и че съвместната експлоатация на централата не е допустима, тъй като би било невъзможно да се гарантира правилно физическата и ядрената безопасност на централата.
Социолог: Бургас е любимо старозагорско пристанище
„Нефтохимик“ вкара втори отбор в Елитната юношеска група след драма с русенския „Дунав“
"Дивият звяр" Меси и неговата армия: Как за 10-секунди цяла Аржентина се сби за Лео
Тъжният край на една драма: Почина миньорът, който задуши болната си жена по нейна молба
"Никога няма да излезеш от затвора"
Какво се случва с децата от жестоката катастрофа в Горна Оряховица
18/06/2026, Четвъртък 18:40
0
Фатален полет с парапланер: 63-годишен мъж се оплете в жици и почина
Надуха цената на царевицата по плажа
Великобритания доставя 150 000 дрона на Украйна до края на 2026 г.
Какво става с Варна?! Мъж стреля и хвърля ножове
Под 17% от битовите отпадъци у нас се рециклират
Зеленски се закани: Ако Украйна гори, Москва също ще гори

Дано не съм лош пророк ама мисля че след украйна ще ападне и прибалтика
Глупака вместо да се заеме с утвърждаването на позициите на Америка в Света помага на Путин да си затвърди положението на командващ парада.
Междувременно ще съсипе Америка!
Надявам се Америка да е по-добра от Тръмп!
"Ти пък спинозен травестит като не си спирал да духаш да не умря е още духаш на тройката"
Какъв спинозен травестит е този?
Чист роСИФИЛИСтичен ПОМИЯР е!
"Ако бяхме нормта правова държава..." - нали гласувате за ЕС?
Каква правова държава бълнуваш?!
2 РЕАКТОРА за Белене отиват БЕЗплатно за Украйна а понеже сме мнаго "хитри" купуваме и даваме 40 МИЛАРДА лева за 2 САЩ реактора на Южнокорейската "Хюндай".
Ако бяхме нормта правова държава
БОКО и цялото ОПГ Герб щяха да са за дъъълго на топло тясно комшии с бай Ставри
Тъп позьор