×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Повече линейки и медицински екипи по Черноморието през август
  • Бразилия отказа визи на служители на администрацията на Тръмп заради опасения от намеса в президентския вот
  • Никола Цолов завърши седми в Гран при на Унгария, но остава на върха във Формула 2
  • Ограничено движение на “Тракия”, “Струма” и през Кресненското дефиле
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шпионският скандал се разраства: На Острова твърдят, че още две българки са замесени


Шпионският скандал се разраства: На Острова твърдят, че още две българки са замесени
Според Би Би Си нашенките следели хора, от които руското разузнаване се интересува
25 Март 2025, Вторник, 07:03 ч.
Автор: Флагман.БГ

Върви разследване и в Австрия

Британската медия Би Би Си твърди, че е идентифицирала още две българки, замесени в шпионския скандал на Острова. Би Би Си съобщава, че след свое разследване може да посочи Цветелина Генчева и Цветанка Дончева като работещи за същата група на австриеца Ян Марсалек, за когото се предполага, че се укрива в Русия.

Осъдиха на 14 г. затвор тримата българи, обвинени в шпионаж в Лондон

Би Би Си пише, че Цветелина Генчева е служител на летище, живее в София и когато е била намерена от британската медия е отказала да коментира. Другата българка е Цветанка Дончева.

Тя живее във Виена и когато е била спряна от репортер пред дома й, казала, че я бъркат с някого и си тръгнала.

Журналист забърка Путин и българи в една и съща афера

Според британската медия двете са следели хора, от които руското разузнаване се интересува. Генчева се възползвала от работата си на летище, за да запазва места до пасажери, от които руснаците се интересуват. След това следяла какво пишат на мобилните си телефони. Дончева следяла журналиста Христо Грозев във Виена, като в един момент наела апартамент срещу неговия и го снимала. Тя се е срещала с поне трима от осъдените за шпионаж българи.

Досега само се споменаваше в свидетелските показания, че в шпионската клетка има още хора, освен шестимата осъдени във Великобритания. Британската медия казва, че сега е ясно кои са, а самоличността им е потвърдена и от разследване срещу тази група в Австрия, предава НОВА.

Още във видеото:


В категории: Разследване


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август 26/07/2026, Неделя 22:00 0
17
Коментара по темата
17.
Българския игрален филм
25.03.2025 12:11:50
1
1
За няколко рубли повече
Режисьор Зелен Чорал фърчилкьов,сценариз буля митрофаница.
И обикновените гювендии в Англистан
16.
За много години
25.03.2025 10:42:29
1
1
Ай успех дано в Лондонски да ви приемат и да видите малко топ престой в който за закуска ви дават едно варено яйце с малко сол и една филия хляб и различни групировчици се колят направо в затвора без да им пука
15.
Паткан
25.03.2025 10:40:01
1
0
Тебе Ивайло вече са те ебнали много пъти, халката като попски ръкав станала, така че не бери грижи за Гошо хахахахахха, недей да слагаш шорти лятото че вони на морски рапани от задника ти
14.
До 1
25.03.2025 09:58:48
0
8
Купете си книгата троловете на "Путин" там е обяснено как действат тролските ферми и ще разберете, че всъщност не са вербувани хиляди. Има си и идиоти които искат да бъдат вербувани обаче са толкова неграмотни и нямат капацитет, че могат само по такива местни вестници да пишат.
13.
Сту
25.03.2025 09:28:12
2
11
АЙде по десятка в затвора за националните предатели!
12.
Гошо
25.03.2025 09:06:27
2
12
Да ги гонят,да ги пратят впедирашка при Кадир Топузите ,те лекуват руската армия ще излекуват и тези шафрантии.
Рушката армия блеят като козички,а на тея "шпионки" ще им свирят шпионките. .
11.
Гошо
25.03.2025 08:50:37
6
14
За предателство доживот!
10.
Патриот
25.03.2025 08:25:58
31
15
Великобритания винаги е искала да унищожи България! Да мрът тъпите островитяни!
9.
Всяка копейка е потенциално предател
25.03.2025 08:24:16
6
23
.
8.
Славейков махала
25.03.2025 08:14:44
9
29
Писна ми от руска пропаганда и руски шпионаж. Честно! Тези българки да си лежат по 14г в пангото и това е. Никаква милост!
7.
404
25.03.2025 07:54:04
3
15
Кавали правят ли???!
6.
Ъпсурт
25.03.2025 07:41:43
7
36
В България руската шпионска мрежа кога ще ги хванат ?
Първо да започнат от Костя Копейкин, Ива Велика , Руди с малкия меч и лява захапка под прикритието на патриоти защитават руските интереси на Балканите.
5.
Ивайло
25.03.2025 07:40:15
17
8
Гошо тебе специално от всякъде те дебнат да те еб….т
4.
Гинка Върбакова Кисельова
25.03.2025 07:38:37
7
19
България "ТРОЯНСКИ КОН" на Русия в Евросъюзя с мнаго "троянски кобили/мата харита"".
3.
Гинка Върбакова Кисельова
25.03.2025 07:38:37
8
20
България "ТРОЯНСКИ КОН" на Русия в Евросъюзя с мнаго "троянски кобили/мата харита"".
2.
мда
25.03.2025 07:28:19
9
36
Европа малко късно, но се събужда и разбра, че трябва да се изчисти от тези гниди. Само тук не само че не се крият, ами дават акъл от парламента и президентсвтото.
1.
Гошо
25.03.2025 07:20:09
16
47
Не две българки, а хиляди българи са вербувани от руската шпионска мрежа. Не може аз като пусна един негативен за Путин коментар в които и да е български сайт, секунди след това да имам 20 минуса.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах Джеймс Етоо се върна в тренировките на ЦСКА преди Ботев и Карабах Камерунецът тренира наравно със съотборниците си и отново е вариант за състава на Христо Янев Димитър Стоянов избра Йотова преди партията си: Ще гласувам за нея Димитър Стоянов избра Йотова преди партията си: Ще гласувам за нея Военният министър даде личната си подкрепа за президентската кандидатура и увери, че България е защитена при евентуална иранска атака Стефан Вълдобрев се изсели от София, премести се в Созопол Стефан Вълдобрев се изсели от София, премести се в Созопол Музикантът живее в Стария град повече от месец и готви специални вечери за 10-годишнината на хита По-полека Над 26 000 души поискаха президентско вето върху Бюджет 2026 Над 26 000 души поискаха президентско вето върху Бюджет 2026 По данни на ПП петицията е подкрепена от граждани в над 440 населени места у нас и 160 извън страната D2 взриви Приморско: Хиляди пяха вечните хитове под звездите D2 взриви Приморско: Хиляди пяха вечните хитове под звездите Централният площад се превърна в огромна концертна сцена, а публика от всички поколения танцува до последната песен Бургас се връща в ритъма на 80-те и 90-те с две специални диско събития Бургас се връща в ритъма на 80-те и 90-те с две специални диско събития Този четвъртък,  30 юли , Бар EscoBAR отново ще върне Бургас в златните години на дискотеките с извънредното издание  One More Disco Night Село Изгрев се хвана на голямо хоро за традиционния си празник Село Изгрев се хвана на голямо хоро за традиционния си празник Странджанска музика събра жители, гости и приятели на селото в празничната вечер, посветена на Света Марина Ето как соларни панели свалят сметките за ток на блока Ето как соларни панели свалят сметките за ток на блока Фотоволтаична система захранва асансьора, осветлението, помпите и гаражите, но инвестицията изисква съгласие между собствениците На косъм от челен удар край Бургас: Нисан се хвърли в рисково изпреварване На косъм от челен удар край Бургас: Нисан се хвърли в рисково изпреварване Прекъснатата линия не оправдава маневрата, ако насрещните водачи са принудени да спират или да напускат траекторията си
Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Гърция сваля дизела с още 10 цента от 1 август Общото намаление достига 15 евроцента за литър и ще действа през целия август Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Над 1500 глобени с тротинетки в Бургаско, пияните шофьори намаляват Санкциите за електрическите превозни средства са над два пъти повече, въпреки че проверките на Пътна полиция са увеличени с 30% Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Златото скочи от 1585 до над 4000 долара за шест години Deutsche Bank очертава сценарий за цена от 8000 долара за тройунция до 2031 г. при продължаващи покупки от централните банки Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч Безумие на АМ Тракия: Шофьор се похвали как лети с 226 км/ч При тази скорост автомобилът изминава над 60 метра за секунда, а една грешка може да превърне магистралата в място на трагедия Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията Атентаторът от гей парада в Берлин е екзекутиран от полицията 21-годишният Абдул Б. е открит в градинарски комплекс след близо 21 часа издирване - една жена загина, а 29 души бяха ранени Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити Ефектът домино удари руския бизнес: Настъпват масови фалити 3550 компании са обявени в несъстоятелност за шест месеца, а все повече длъжници сами признават, че не могат да продължат На прага ли сме на Трета световна война? Иран заплаши Украйна с ответен удар На прага ли сме на Трета световна война? Иран заплаши Украйна с ответен удар Техеран обеща отговор, но още не е обявил конкретна атака, докато Киев обвинява Русия, че помага на Иран със сателитно разузнаване Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков Сензационна рокада в ЦСКА: Вальо Илиев сменя Бойко Величков Досегашният наставник на втория отбор на „армейците“ прави огромна крачка в своята кариера Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос Богати сме, но не сме глупаци. Милионерите бойкотират заведенията на Миконос Милионерите не са изчезнали от острова, но вече контролират разходите си и пренасят храненето и забавленията зад стените на частните имоти Шеф Манчев: Ако дойде Мишлен, един таратор ще струва 30 евро Шеф Манчев: Ако дойде Мишлен, един таратор ще струва 30 евро Според известния кулинар проблемът не е в уменията на българските готвачи, а в липсата на достатъчно клиенти, които могат редовно да плащат за елитна гастрономия
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори